Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
tref, wszystko pięknie ładnie z 645 ale filmu w trakcie nie da się zmienić :-( tzn. dać się da ale procedura jak start promu kosmicznego (at least for me). To jeden z powodów dla którego wyrzucam 645.
 
roa  Dołączył: 13 Lis 2008
gdzie go wyrzucasz? :D
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
tref napisał/a:
Wracajac do tematu - 645n ma af, ale manualny 645 czasem sie trafia ze szklem w takiej cenie, ze sie zastanawiam nad popuszczeniem... kolekcjonerskich lejcy.

a 645n to nie? ;-)
nota bene ta moja działa i foci - wrzuciłem wreszcie jakieś pierwsze zdjęcia z niej na bloga (6 najnowszych).

[ Dodano: 2008-11-17, 22:47 ]
a tak nawiasem mówiąc, czy poniższe ceny można uznać za okazyjne?

1. 645n + smc-a 645 75/2,8 (bez af) + pasek za jakieś 1400zł
2. smc-fa 645 150/2,8 (if) za jakieś 800zł
3. smc-fa 645 45/2,8 za jakieś 700zł
4. smc-fa 645 80-160/4,5 za jakieś 800zł
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Mam pytanko do użytkowników 6x7 i 67. Mianowicie jak to jest z tym legendarnym już kłapaniem lustra i migawką obracającą aparat na statywie? ;-) Jakie najdłuższe czasy można z ręki utrzymać z zapiętym 105/2.4? Bardzo mocno za mną chodzi ten aparat, ale ja to zarzucam na ramię i idę.. Statyw to nie za często targam. Kievem 60 z 80/2.8 i pryzmatem ttl utrzymuje 1/60s bez widocznego poruszenia jeśli jest to jakaś wskazówka co do mojej stateczności ;-) No i drugie pytanie to czy Velbon DV7000 da radę do fotografowania na dłuższych czasach gdybym się w plener kiedyś wybrał? Waży ok 3,5kg i ma solidną głowicę 2D.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Mam 67II. Owszem, telepie całym statywem, ale PO zamknięciu migawki. W połączeniu ze wstępnym podnoszeniem lustra nie zauważam, żebym miał poruszone zdjęcia. A jeśli idzie o strzały z ręki, to z moim obiektywem 90mm robiłem 1/60 i jest OK.

[ Dodano: 2009-05-15, 12:04 ]
Mam statyw Manfrotto 055 Pro z głowicą 804RC2
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Dzięki costa :-) Po zamknięciu migawki to może i ziemią telepać, wszystko mi jedno ;-)

Swoją drogą w czwartek byłem w Twoich okolicach, ładnie tam w BB :-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
costa napisał/a:
telepie całym statywem, ale PO zamknięciu migawki

A jakim prawem? To migawka wprawia aparat w drgania? Coś mi się nie chce wierzyć... :roll:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Stachu, po zamknięciu migawki spada wielkie, złe lustro wywołując wstrząsy tektoniczne ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dokładnie... "Mlaśnięcie" 645n przy 67 to jak trzepot skrzydeł motyla przy klaśnięciu... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Spinner, dałbyś się kiedyś pobawić 67 w zielonej? :-) Może jest jeszcze dla mnie szansa na wyleczenie ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
matth, no tak, o tym nie pomyślałem :oops: .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To zalezy jaka wersje 6x7 chcesz nabyc
O ile pamiec mnie nie myli to wersja II ma lepiej wytlumione lustro niz pierwsza
Ja na swoim aparacie zrobilem raz fote przy 1/30 z reki ale fisaja mialem zalozonego - jest prawie ostre
Ale generalnie czasy dluzsze niz 1/125 - moze byc problem
Nie znam tego twojego statywu , ale pod 6x7 trzeba miec solidny statyw - ja raz wzialem lekki i pomimo podnoszenia lustra, cala rolka poszla w..... :evil:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Fafniak, 6x7 z MLU albo 67 jak by się udało, na 67II nie mam funduszy niestety. Generalnie jednak nie jest źle, po tych wszystkich legendach z netu to myślałem raczej, że robienie nim z ręki jest absolutnie niemożliwe, a tu jednak się da spokojnie :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
najlepiej też, jesli już idziesz w druga generację (6x7 z MLU) znaleźć taki egzemplarz który ma czas B realizowany mechanicznie..

ale z drugiej strony jak nie chcesz robić nocnych zdjęć to to bez znaczenia :-o
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
guerilla, dzięki za cynka, nie wiedziałem o takich różnicach. Jest jakiś łatwy sposób na łatwe rozpoznanie?

Cały czas myślę nad Twoją ofertą ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
nie mam pojęcia jak rozpoznać.. to po prostu jest albo tego nie ma - kolejne modele 67 i 67II już mają to included ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
guerilla, a Twój ma czy nie?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A jak 6x7 ma MLU to ma też mechaniczny czas B?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Matth - jasne - mozemy porownac 645n z 67...;-)

Pzdr
Spinner
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Dzięki Spinner :-)

Dla zaciekawionych.. Oba aparaty robią wielkie wrażenie, gdzie przy 67 szczególnie słowo wielkie nabiera nowego wymiaru ;-) Zobaczyłem, pomacałem, pocelowałem, postrzelałem (67 klapie trochę, ale netowe legendy są mocno przekoloryzowane, klepie gdzieś jak kiev60). Przy okazji miałem okazję pobawić się jeszcze kilkoma skarbami wujka Spinnera.. Nie mogę się doczekać następnej okazji :-D Generalnie zakochałem się w 645n, zacna maszyna..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach