Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
dan napisał/a:
Istreed napisał/a:
Że tak zapytam jak się ma V500 do 4490

4490 ma lampe a V500 LED-y.

Na flikrze jest trohce sampli (http://www.flickr.com/search/?q=epson+v500&ss=2&s=rec), ale niestety brak ich w pelnej rozdzielczosci, tak wiec ciezko ostrosc i detale ocenic :-/


Jeśli mnie pamięć nie myli ta lampa to zimna katoda o żywotności 20, k godzin więc nie powinno z nią być problemów. Jednak masz racje V500 jest po prostu nowszy :mrgreen:
Już wiem na co teraz zbieram 8-)
I wreszcie nastanie koniec z rysowaniem negatywów i będę miał tak po skanowane jak jak chce a nie jak im się zrobi.
A tak na marginesie wiem że to nie ma nic wspólnego z 645 vr 67 ale co by postów nie marnować zapytam. Jak wygląda skanowanie C-41 w warunkach domowych :?:
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Normalnie, ja skanuję negatyw jak slajd i potem obrabiam w PS. Jest trochę roboty na początku, ale zwykle zapisuję to jako akcję, potem zapuszczam bacza na cały film, na koniec wykonuję retusz i ostateczne poprawki koloru i tonalności. Niektóre skanery mają własne profile dla różnych negatywów i od razu wypuszczają całkiem nieźle obrobiony pozytyw. Negatywy 4x5" i 6x7cm skanuję na Umaxie. Efekty są bardzo dobre, prawie jak z Imacona, natomiast 35 na Microteku 35t i tu efekt końcowy bardzo zależy od jakości negatywu.
 
Godzisz  Dołączył: 31 Gru 2007
Witam, przepraszam, że może zaśmiecam temat, ale mam taką sprawę. Poszukuje instrukcji obsługi do Pentaxa 645N. Mógł by ktoś pomóc?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Do 645N II masz tu http://www.pentax.co.uk/d...body_web_02.pdf

To prawie to samo.

(Do 645N mam na dysku 5-stronicowego pdfa z ogólnym opisem budowy i funkcji.)
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Moje pytanie nie ma sensu zakładania nowego tematu więc... Uwaga pytam...

Jak się przelicza ogniskową dla formatu 645 i 67 ? W sumie nie jestem aż tak głupi i kiedyś już doszedłem że czym mniejsza matryca tym więcej "mm" czym większa tym mniej, przykład szeroki kąt w średnim zaczyna się od 50mm.

Tylko ciekaw jestem jak sobie dokładnie obliczyć jaki obiektyw ile da mi ogniskowej.

Pytanie ot tak z ciekawości (nie bijcie)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ekwiwalent dla małego obrazka z 645: /1.7
ekwiwalent dla małego obrazka z 67: /2.13
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pietras, takiego prostego przelicznika to nie ma, ze wzgledu na inne proporcje klatki.

Chyba najlepiej jest porownywac kat widzenia po przekatnej. Reszta juz jest prosta z tym kalkulatorem:
http://www.fotografuj.pl/...enia_obiektywu/
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Mhmm czyli Flek 20mm w 645 dał by 12mm... Żeby tylko ten 645NII był tańszy.

W każdym razie dzięki za informacje, tref, dan, :-B :-B
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pietras napisał/a:
Mhmm czyli Flek 20mm w 645 dał by 12mm.

No niby jak? Przeciez Fletogon to szklo pod maly obrazek i nie pokryje klatki filmu 6x4,5.

Popatrz na to jak wygladaja szerokokatne szkla do sredniego - to niezle krowy, z duzymi przednimi soczewkami.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
dan, masz racje... Nie wiem skąd mi się uwidział flek 20mm na p-six :oops:

Chyba już widzę to co chciał bym zobaczyć :-/ Szukam czegoś co by dało 12mm na małym obrazku lub średnim (nie zoom) ale widzę że na darmo sobie robię nadzieje.

PS: chodzi mi o coś co by się dało podczepić do body z lustrem bo w RF to nie problem.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pietras napisał/a:
PS: chodzi mi o coś co by się dało podczepić do body z lustrem bo w RF to nie problem.

No to ja znam tylko Sigme 12-24. Podczepiasz pod co tam chcesz z lustrem i masz 12mm (na filmie oczywiscie). Niemniej Heliar 12mm bylby lepszy.

Do czego potrzebny Ci az tak szeroki kat? To juz jest naprawde hardcore..

 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
dan napisał/a:
Do czego potrzebny Ci az tak szeroki kat? To juz jest naprawde hardcore..


Początkowo : las, krajobraz, a jak bym się nauczył lepiej wykorzystywać ten obiektyw to pewnie i inne zastosowania

A jak widać na tych zdjęciach to całkiem niezłe efekty można otrzymać (przykład 12mm heliar)



 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dla mnie na tych zdjeciach poza efektem ultra-szerokiego kata nic nie ma.

To nie znaczy, ze nie przepadam za taka mega szeroka perspektywa. Uwielbiam ja, ale w wykonaniu 6x12/6x17cm albo 4x5"/8x10".

 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Aj tam, zbyt krytycznie do wszystkiego podchodzisz ;-) Powyższe foty to fotki testowe z ManualFocusForum.

Swoją drogą to zależy kto co lubi, są gusta i guściki.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pietras napisał/a:
Swoją drogą to zależy kto co lubi, są gusta i guściki.

No jasne :-)

Tak naprawde, to do poki nie kupisz, to sie nie przekonasz :-)
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
dan napisał/a:
Tak naprawde, to do poki nie kupisz, to sie nie przekonasz


Innej opcji nie ma, ale wcześniej idąc za głosem alkos-ia wezmę 15mm
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Cały czas się biję z myślami, czy aby na pewno tego Pentaxa 67 potrzebuję. Na razie absolutnie nie mam pojęcia, która opcja wygra - wciąż sobie powtarzam, że przecież po zmianie systemu nie będę robił lepszych zdjęć, i że może najpierw choć trochę się nauczyć fotografowania, a potem dopiero o MFie myśleć, i że to trzeba będzie w rzutnik nowy inwestować, i pewnie skaner nowy kupić, nie mówiąc o szklarni i w ogóle. Ale przecież to bydle jest takie fajowe.... ;-)
Ale do rzeczy - czy taki statyw jak Sherpa 600 / 750 to ma szansę Pentaxa 6x7 udźwignąć, czy od razu zapomnieć o tej kombinacji?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
matb napisał/a:
Cały czas się biję z myślami, czy aby na pewno tego Pentaxa 67 potrzebuję

potrzebujesz, dobrze o tym wiesz... :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
że to trzeba będzie w rzutnik nowy inwestować
Jezeli zamierzasz inwestowac w rzutnik, to radcze sprawdzic ile kosztuja takie, ktore obsluza 6x7, a potem ile kosztuja ramki :-) 6x7 to nie jest system do rzucania na sciane.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dzerry, to co się ze slajdami robi? :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach