opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
imho wygląda jak stare kompakty Sonyego

np
DSC F707 i podobne
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Niestety sviwelingu nie będzie w nexach, dali za to odchylany ekran. Swoją drogą dobrze, bo wymuszało to kadry poziome.

Cały czas nikt nie zwrócił uwagi na najważniejsze - sony zaprezentowało system photo, ale też i system video do tego. Nie mówię o trybie filmu to, ale o drugim najważniejszym newsie z dpreview - będą kamery aps-c z tym bagnetem. To znaczy, że dwa działy będą się na to składać. Sam aparat mi się średnio podoba i zdecydowanie nie jest dla mnie (dla kogoś kto ma lustro i sporo optyki, a szuka czegoś dodatkowo do kieszeni), ale coś czuję że mocno zamieszają na rynku tą propozycją, a będzie gorąco bo i kamery będą w tę stronę zmierzały. Dodam, że chyba tylko RED ma teraz kamery i obiektywy różnych wielkości pasujące do siebie. Canon i sony do tej pory miał jakieś takie, ale crop był z tego co pamiętam 5x?

No nic, mamy w każdym razie kolejną propozycję w temacie. W specyfikacji podoba mi się bardzo i jedyne co nie mogę odżałować to stabilizacja w body. Całkiem niezły kandydat na "do kieszeni", ale nie wierzę, że nikon i canon prześpią. Warto poczekać na ich cios :D
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Ale paskudztwo! :-x Po Sony bym się tego nie spodziewał 8-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Według mnie i tak wyglądają lepiej niż te kanciaste wydmuszki pokazane na ostatnich targach. Sam design może nie jest trafiony ale podoba mi się kierunek w jakim zmierzają bezlustrowce. Sony Pokazało, że korpus takiego aparatu może być jeszcze mniejszy. Liczę na to, że samsung to podpatrzy i zrobi bezlustrowca wielkości NX-10 ale za to z matrycą 35x24mm :mrgreen: :-P . Wtedy może nawet zrezygnuję z analoga ;-)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
http://www.slrclub.com/bb...desc=asc&no=166 koreańska strona z mega gigantyczną ilością wypasionych fotek, porównująca między innymi rozmiarami soniaka z na przykład systemem 4/3.
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
Żeby operować takim maleństwem trzeba mieć malutkie japońskie rączki :)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
pikolo napisał/a:
http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=slr_review&page=1&divpage=1&ss=on&select_arrange=headnum&desc=asc&no=166 koreańska strona z mega gigantyczną ilością wypasionych fotek, porównująca między innymi rozmiarami soniaka z na przykład systemem 4/3.

Dzięki pikolo :-B Niestety to ta badziewna koreańska strona, której nie można tłumaczyć, bo wszystko w obrazkach :evil:

Idea bezlustrowca jest super, szkoda tylko, że każda firma tworzy nowy własny bagnet :-/
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
A ja nie moge sie oprzec wrazeniu, ze to slepa uliczka :-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
alekw, why?
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
andrusz napisał/a:
alekw, why?


bo za bardzo nie widze klientow... chyba jednak w powszechnej opinii to lustrzanka jest takim aparatem "profi", ktory w dodatku w chwili obecnej jest niezwykle tani

a jesli ktos potrzebuje malego aparatu, do kieszeni spodni, to kupuje kompakt
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
alekw, jeszcze kilka miesiecy intensywnego marketingu producentów bezlusterkowców i wypromowany zostanie "nowy trend" i wielu posiadaczy wszelakich nowosci gadżetowych, obok iphona/ipoda/ipada itp. bedzie mial w kieszeni/torbie bezlusterkowca ... bo to bedzie trendy ;-)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
pikolo - dzięki, świetna stronka, dużo fotek, w tym z konwertera rybie oko i szkieł systemu Alfa, w tym z zeissa. Można w paru przypadkach pobrać rawy, ale w czym je otworzyć? W każdym razie, jakość zdjęć z aparatu nie wydaje się zła, słaba wydaje się optyka dostępna dla bagnetu E.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
wuzet napisał/a:
alekw, jeszcze kilka miesiecy intensywnego marketingu producentów bezlusterkowców i wypromowany zostanie "nowy trend" i wielu posiadaczy wszelakich nowosci gadżetowych, obok iphona/ipoda/ipada itp. bedzie mial w kieszeni/torbie bezlusterkowca ... bo to bedzie trendy ;-)


No i wlasnie to jest tak brzydkie, ze nie moze byc trendy :mrgreen: :mrgreen:
Co innego E-P1, ladny design, modne kolory. Chociaz jestem niezmiernie ciekawy jak wyglada sprzedaz Pen'a.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Eee tam, jak pentax wypuści swoje bezlustrzankowca w 100 smakach to wtedy i moda się znajdzie...
a to Sony nie jest takie złe...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pentaksowy bezlustrowiec byłby super gdyby wyglądał i był wielkości Me Supera a w miejscu pryzmatu miałby cyfrowy wizjer. Oczywiście mocowanie K, jakby to wyglądało optycznie? da się tak zrobić? czy musiała by być przejściówka z soczewką żeby podpinać dotychczasowe szkła?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
Oczywiście mocowanie K, jakby to wyglądało optycznie? da się tak zrobić? czy musiała by być przejściówka z soczewką żeby podpinać dotychczasowe szkła?

musiałaby być przejściówka która oddaliłaby obiektyw na jego register distance

żadna soczewka nie potrzebna
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Moja chora wyobraźna od razu sobie wytworzyła taką teorię że takie zbliżenie do matrycy, przy użyciu odpowiedniej na stałe zamontowanej w body soczewki mogło by dać aparacikowi katy widzenia pełnej klatki przy mniejszym rozmiarze matrycy, czyli 50mm było by takie jak na analogu :roll:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Generalnie pomysł nie jest zły, ale chyba ucierpiałaby telecentryczność.
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Eldred napisał/a:
Moja chora wyobraźna od razu sobie wytworzyła taką teorię że takie zbliżenie do matrycy, przy użyciu odpowiedniej na stałe zamontowanej w body soczewki mogło by dać aparacikowi katy widzenia pełnej klatki przy mniejszym rozmiarze matrycy, czyli 50mm było by takie jak na analogu :roll:


Okrutny postmodernistyczny swiat, juz bylo http://www.mir.com.my/rb/...E3E3s/index.htm
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
alekw napisał/a:
andrusz napisał/a:
alekw, why?

bo za bardzo nie widze klientow... chyba jednak w powszechnej opinii to lustrzanka jest takim aparatem "profi", ktory w dodatku w chwili obecnej jest niezwykle tani
a jesli ktos potrzebuje malego aparatu, do kieszeni spodni, to kupuje kompakt

W TOP100 najlepiej sprzedajacych sie aparatow dSLR serwisu amazon.com, PEN E-PL1 z kitem jest na 14 miejscu, Lumix GF1 +20/F1.7 (a wiec nie najtanszy zestaw) zajmuje 15 miejsce...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach