negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
alekw, ja bym sobie chetnie kupił takiego Pen`a z naleśnikiem np zamiast kompaktu i lustra... bardzo chetnie. ale raczej sobie na to nie pozwolę przez kilka kolejnych lat... szkoda.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Ale lustrzanka dla większości jest za duża. Tym bardziej z wieloma obiektywami. Przy kompaktach za to pokutuje nie bez powodu twierdzenie, że mają one raczej słabą jakość zdjęć i to nie dziwi, bo matryca mała, a w obiektywie zoom 500x :)
Ludzie zdecydowanie to kupią, bo bezlusterkowce mają opinie "jakość jak z lustrzanki, rozmiar jak kompakt". Wymienne małe obiektywy to jest to co ceniło wielu ludzi w leikach, contaksach czy innych aktualnie niedostępnych.
Zresztą przykład panasa i olka dają do myślenia. M4/3 sprzedaje się wyjątkowo dobrze. A ja się nie dziwię.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
dwa kolejne odjechane i wypasione testy, koreańców i japończyków
http://www.slrclub.com/bb...desc=asc&no=167
http://dc.watch.impress.c...520_368000.html
http://translate.google.p...tml&sl=ja&tl=pl - tłumaczenie drugiego
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Strasznie mi się podoba. Bauhausowy klimat :-B
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
test modelu nex-3 http://www.imaging-resour.../NEX3/NEX3A.HTM na imaging resource
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Idealny link w temacie i tego forum ;)

porównanie zdjęć z NEX-5 vs pentax K-x.

http://ricehigh.blogspot....q-shootout.html

No i co o tym sądzicie?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
dominik napisał/a:
No i co o tym sądzicie?

Zwróć uwagę na zdjęcia Scene1 przy wyższych ISO.W prawym dolnym rogu jest brama pokryta płatami blachy.Tam gdzie na zdjęciu z Kixa możesz wyraźnie zobaczyć miejsce styku blach,na zdjęciu z Soniaka nie uświadczysz.Poza tym zdjęcia są inaczej naświetlane co widać po fasadzie jasnego budynku. Nie ma co się oszukiwać-firma która rocznie na rynek wypuszcza tyle sprzętu foto zrobi wszystko żeby jej aparaty robiły piękniutkie zdjęcia nawet nocą podczas karnawału w Rio ;-)

A tak na marginesie mam pytanie-czy ja dobrze widzę że aparaty bezlusterkowe podczas wymiany optyki mają sensor niczym nie osłonięty?Bo jeśli tak to już widzę taką matrycę po kilku wymianach szkieł
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
andybond napisał/a:
Zwróć uwagę na zdjęcia Scene1 przy wyższych ISO.W prawym dolnym rogu jest brama pokryta płatami blachy.Tam gdzie na zdjęciu z Kixa możesz wyraźnie zobaczyć miejsce styku blach,na zdjęciu z Soniaka nie uświadczysz.


Hehe, to pokazuje różnicę pomiędzy DA 16-45 a tym kitem z NEX-a. Szkoda, że nie ma takiego porównania z NEX-owym naleśnikiem 16mm :)
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
NX ma nie zasłonięty. Ma mechaniczną przysłonę - mogli zrobić to tak, że przy zdejmowaniu obiektywu przysłona chroni matrycę, ale z drugiej strony patrząc mają serwisy a one muszą coś robić ;)
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Nie przysłonę tylko migawkę, a ta jest raczej delikatniejsza i nie ma po drodze lustra, więc chyba wiele łatwiej by było ją uszkodzić. Do matrycy jest jeszcze 18mm - więc raczej chyba trzeba się postarać, żeby czymś ją dotknąć, choć oczywiście łatwiej niż jak jeszcze lustro po drodze.

izbkp, też zauważyłem że obiektywy dzieli przepaść, więc konkretami obrazu się nie zajmowałem już. Szkoda, że to jpg.
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
No fakt, pomyłka :D
Ostatnio musiałem zaryzykować przeczyszczenie matrycy. Zmieniałem obiektyw i coś na nią spadło z powietrza - pech chciał, że była to jakaś ciecz - zaryzykowałem i usunąłem patyczkiem "do uszu" na szczęście nic się nie stało :O
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Dotykanie dotykaniem, ale kurz wszelki chyba częściej będzie osiadał na matrycy kiedy nie zasłania jej choćby migawka.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Daniel1977 napisał/a:
NX ma nie zasłonięty. Ma mechaniczną przysłonę -
dominik napisał/a:
Nie przysłonę tylko migawkę

To co tam wreszcie jest/czy nie ma? Myślałem, że bezlusterkowce nie mają mechanicznej migawki (tylko elektroniczną) ?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Migawkę na pewno mają elektroniczną ale jak nie ma jakiejś zasłonki na sensor podczas wymiany optyki to porażka :mrgreen:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
andybond, na pewno taką zasłonkę mają lustrzanki Sigmy, nikt inny się tym nie chwali ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
szczerze mówiąc miałem taki mglisty plan żeby może w przyszłości jako drugie pstrykadło kupić NX-a ale jak właśnie wydedukowałem że matryce mają gołe i w dodatku Samsung zbiesił się ze swoim nowym systemem to dałem sobie spokój.Gdzieś kiedyś jako drugie body kupię na pewno P-xa ;-)
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Dla mnie generalnie paskudztwo. Ciekawe kto to kupi? A najśmieszniejsza jest reklama w TV. Laska mówi że nareszcie aparat który zmieści w kieszeni. A widać że kieszeń w tym wdzianku ma taką, że pewnie K-x z kitem się zmieści...
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
W bojówki Fafniaka nawet z długim wejdzie :lol:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
andybond napisał/a:
W bojówki Fafniaka nawet z długim wejdzie


W te bojówki to i 67 II z kitem wchodzi :mrgreen:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
pawelek-79 napisał/a:
W te bojówki to i 67 II z kitem wchodzi :mrgreen:

Nie byłem na PPD :oops: więc nie mogłem organoleptycznie sprawdzić :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach