Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
Migawka jest mechaniczna w NX
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Zaintrygował mnie ten system, aż wybrałem się na zwiady... AF w pomieszczeniu- porównywalny z K10 z kitem, ekranik- przy słabszym świetle "śnieży" (na kolorowo) jak choroba, ale reaguje naprawdę żwawo. I najważniejsze: przejściówka na "dużą" optykę minolty- ma kosztować ~700 złociszy- dziękuję, wolę lusterko.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
NEX, czyli następny amator naszych Limitedów: ;-)
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
a ja zamieniłem swego sama gx20 na nexa 3 z kitem i naleśnikiem i jestem zadowolony. Potrzeba mi mobilnego aparatu z dobrą jakością zdjęć - i to dostałem. za tydzień będzie przejściówka na pentaxa to manualkę 50mm podepnę :)

a tu nex+szkła Leica - miodzio

http://www.hklfc.com/foru...t=show&id=48414
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
hasos najważniejsze, że
hasos napisał/a:
i jestem zadowolony
udanych zdjęć, pomysłów i światła :-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Taki nex i nokton classic 35mm 1,4 to niegłupi zestawik nocny by był...
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
dzięki :)

[ Dodano: 2010-09-19, 11:13 ]
test na optycznych http://optyczne.pl/135.1-...Wst%C4%99p.html
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ciekawe po ile będą przejściówki na pentaxa ? ;-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Ja tam jestem troche sceptycznie nastawiony do tych bezlusterkowcow . Moze i to bedzie jakis kierunek na przyslosc ale teraz sa jeszcze za slabe. Nie ma zdecydowanego lidera i tez trzeba dobierac pod siebie. Jeden system ma wiecej obiektywow, inny lepsza matryce, jeszcze inny bardziej funkcjonalny. Troche mnie zdziwilo jak gdzies w opiniach czytalem ze niektorzy czekaja na portretowke, standart, szeroki kat, jasniejszy szeroki kat, UWA, jakies krotkie tele i jeszcze jakies tam. Tylko po co? Jesli tak naprawde chcesz sie pobawic w fotografie to raczej nie tym. Dobry sprzet dodatkowo dla tych co maja 5d, 1d, D700, D3. Wtedy maja lzej i mniej. W pentaksie wolalbym chyba kupic K-xa z 40/2.8 ltd.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
grabber napisał/a:
Tylko po co? Jesli tak naprawde chcesz sie pobawic w fotografie to raczej nie tym.


A czemu tego typu sprzętem nie możesz naprawdę pobawić się w fotografię? Zwłaszcza jak wyjdzie więcej obiektywów. Dla amatorów i zapaleńców to doskonałe rozwiązanie, dla profesjonalistów wiadomo że nie, ale może za parę lat...
Taki Samsung NX10, oferuje dobrej jakości wizjery o bardzo szybkim czasie reakcji (praktycznie nie widać smużenia), oraz doskonałej jakości ekran AMOLED (nie widziałem takiej jakości obrazu w żadnej lustrzance), oferuje całkiem niezłą matrycę znaną z K-7, AF szybszy niż w kompaktach. Dobry optycznie kit, oraz świetny naleśnik 30/2, naleśnik który zjada na śniadanie FA 35/2, bo na pełnej dziurze jest od niego lepszy w centrum i znacznie lepszy na brzegach (obiektyw Samsunga jest ostry od rogu do rogu na F2). Miałem FA35/2 i mam NX 30/2.
Jeśli inne obiektywy utrzymają ten poziom i cenę (Samsunga 30/2 można kupić w tej chwili na allegro za 499zł, w sklepie za 899zł), a ja kupiłem trochę ponad tydzień temu za 263zł na allegro taki nowy obiektyw z 2 letnią gwarancją ;-) To będzie to świetny system.

Dlaczego system który oferuje mniejsze aparaty (NX10 jest już mały, NX100 jest maleńki), matryce wielkości APS-C, doskonałą optykę w świetnych cenach, do tego poparty dobrym marketingiem (promocje typu korpus + kit i naleśnik 30/2 za 1zł), z wad można wymienić głównie wolniejszy AF (ale za to ostrzenie manualne jest świetnie rozwiązane i z pewnością dokładniejsze niż w lustrach APS-C) oraz wielkość aparatów przy niektórych zastosowaniach, miałby nie nadawać się do zabawy w fotografie?

Ja gdybym nie potrzebował lustrzanki, to przeszedłbym już w tej chwili tylko na NXa.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Morg napisał/a:
A czemu tego typu sprzętem nie możesz naprawdę pobawić się w fotografię?

Naprawde pobawic to inaczej dla niektorych takie profi. To mialem na mysli.

Morg napisał/a:
wielkość aparatów przy niektórych zastosowaniach, miałby nie nadawać się do zabawy w fotografie?

Zgadzam sie. Nadaje sie do zabawy. Mysle ze gdybym przymnknal troche oko to nadawalby sie i dla mnie. Tylko nie chce mi sie kombinowac, zmieniac, sprzedawac itd.

Morg napisał/a:
Dla amatorów i zapaleńców to doskonałe rozwiązanie, dla profesjonalistów wiadomo że nie, ale może za parę lat...

No tak. Przeciez znajac zycie 5/7 amatorow i zapalencow chcieliby zostac profesjonalistami, prawda? Prawda ;-) Wiec tak troche zartujac ktory amator kupi ten sprzet skoro nie jest dla profesjonalistow i zaden pro tego sprzetu nie uzywa? ;-)
Kolo sie zamyka

[ Dodano: 2010-09-26, 13:31 ]
no ale dobrze ze jest :)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zerknąłem ostatnio na testy obiektywów do NEX'ów zrobione przez aptecznych i mam nieodparte wrażenie, że Sony mocno przedobrzyło z minimalizacją głębokości korpusu.
Obydwa obiektywy (zoom i stałka) wypadły kiepsko w porównaniu z Olympusowsko-Panasonikowymi m4/3 i MX'em Samsunga. Są bardzo słabe na brzegach kadru, do tego duża winieta, aberacje, itp. Wydaje mi sie, ze wady te maja duży związek z odległością pomiędzy matrycą a bagnetem. Po prostu ciężko jest pewnie zrobić mały obiektyw, który kryłby porządnie (chodzi np. kąt padania światła na brzegach) całkiem sporą matrycę z tak malej odległości.
Odległość od bagnetu do matrycy jest w NEX'ach najmniejsza ze wszystkich bezlustrkowców. Z ciekawości sprawdziłem o ile dokładnie - i otóż jest mniejsza o 2mm niż w m4/3, przy czym pamiętać należy o większej matrycy u Sony, i o 7,5mm mniejsza niż w MX'ie, przy tej samej wielkości matrycy.
No cóż, wydaje się, ze dla kolejnej firmy efektowność jest ważniejsza niż efektywność, ma wrażenie, że jakość zdjęć poświęcono dla marketingu.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Póki co Samsung jeszcze nie robi MX-a ;-)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Póki co Samsung jeszcze nie robi MX-a ;-)


NX oczywiście :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja pewnie skończę jak Hasos i za 2-3 lata kupię NX :-)

Chociaż obecne lustra robią się coraz ciekawsze pod względem możliwości , wymiarów oraz wagi...

[ Dodano: 2010-10-15, 12:21 ]
Ciekawe kiedy Leica czy Zeiss zaczną produkować szkiełka z bagnetami micro?
Będzie to w przyszłości ogromny rynek zbytu standardowe kompakty odejdą do lamusa....
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Nie wiem czy te NEXy są lepsze czy nie od NX10 ale nawet jeśli to i tak bym tego nie kupił bo design jak dla mnie jest fatalny. Wygląda to jak obiektyw z przyklejoną papierośnicą.
NX10 jest malutki i jednocześnie funkcjonalny prawie jak lustrzanka oby ten system się rozwijał jak najszybciej. Właśnie przesiadłem sie na niego z lustrzanki i wreszcie przestałem robić testy FF/BF :-D
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
sony faktycznie pojechało z wymiarami korpusy a jeden most za daleko chyba
 
nex
[Usunięty]
andybond napisał/a:
ale jak nie ma jakiejś zasłonki na sensor podczas wymiany optyki to porażka :mrgreen:

Mam panasa G10 i nie ma żadnego problemu z brudem na matrycy. System jej czyszczenia jest rewelacyjny. Chociaz prawdopodobnie ryzyko zabrudzenia matrycy jest większe niż w tradycyjnej lustrzance - zwłaszcza może to byc klopotliwe w wypadku opadnięcia paprocha mokrego lub tłustego. Mój k200d sprawiał więcej problemów z brudem, bo ta trzepaczka do czyszczenia sensora się nie sprawdza specjalnie w porównaniu do tego systemu z m4/3.
Co jest w G10 w pierwszym kontakcie rewelacyjne to właśnie możliwości ostrzenia manualnego. Nie potrzeba żadnych potwierdzeń ostrości czy innych pośrednich metod. Wszystko dobrze widać w odpowiednim przybliżeniu i można bezbłędnie wyostrzyć. Z tego co wiem NEX daje podobne możliwości.
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
http://www.frazpc.pl/aktu...ratu-NEX-3.html

Właśnie trafiłem na takie info w sieci. Swoją drogą jeżeli to prawda to się bardzo cieszę że swego czasu nie wszedłem w system alfa =] Piorun wie, ile jeszcze pociągnie :P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach