maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
Nie wiecie może czy da się wyłączyć informacje i animacje na ekranie przy zmianie trybów?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
...

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
sylwiusz napisał/a:
Poki co tez cena zapowiada sie dosc wysoko - u nas pewnie bedzie w okolicy 3000 zl.

Myślę, że jednak więcej...

[ Dodano: 2012-12-03, 21:37 ]
Benek napisał/a:
Ciekawe, czy będzie trzy razy lepszy od tego...
No tak, do neksa pasuje. Do Pentaksa też. Może do Leiki też się znajdzie - tam to dopiero ludzię płacą za obiektywy... Chyba napiszę do "Leica Fotografie International", że siedzą w tych okopach, niczym Hirō Onoda na wyspie Lubang. Niech w końcu wszyscy zrozumieją, że pojawiły się jaskółki przełomu w fotografii cyfrowej i w końcu zakupią te eniksowe tanie (a w Polsce jeszcze tańsze bo z serwisu) obiektywy Samsunga, które nie wiedzieć po co stawiane są jako alternatywa...

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pewnie od nowego NXa nie bedzie "az" tyle razy lepszy, ale pewnie bedzie mial wziecie biorac pod uwage "posuche" w natywnych, dobrych szklach do NEXa i stale swiatlo f4.
MCR - zobaczymy, Soy Polska niezle z reguly dociska z cenami i sa one u nas dosc atrakcyjne nawet w porownaniu do zachodu ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://www.optyczne.pl/54...st_aparatu.html

A to nam apetyczni zrobili niespodziankę... :mrgreen:
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
MacRayers napisał/a:
...Miałem 7-kę na małym teście i powiem tak: do jakości spasowania OM-D mu daleko. Jakość w mojej ocenie też jest niższa niż X100.


opaczni- test OMD napisał/a:
Jego korpus został wykonany w przeważającej części ze stopu magnezu i jedynie elementy wykończeniowe zostały zrobione z tworzywa sztucznego. Dzięki temu cała konstrukcja zachowuje się naprawdę sztywno i robi wrażenie wytrzymałej.Poszczególne części obudowy są dobrze ze sobą spasowane i nie znaleźliśmy żadnych niepokojących uchybień w tym względzie.


opaczni- test Nex7 napisał/a:
Dodatkowo, obudowa wykonana ze stopów magnezu jest bardzo sztywna i sprawia wrażenie bardzo solidnej. Nie mamy najmniejszych zarzutów do jakości wykonania i spasowania elementów tego aparatu. Podoba się nam również dobrej jakości guma pokrywająca uchwyt z prawej strony obudowy.


To jak to jest, kto ma rację?

Kurde, naprawdę nie ma nic lepszego od Fuji?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Prawde powiedziawszy ja tez, mam wrazenia z zabawy oboma korpusami dokladnie takie jak MCR. OM-D w reku jest jakby bardziej "gesty" a w NEX-7 wydaje sie, jakby tam w srodku zostawili troche powietrza :mrgreen: Moze to kwestia grubszego metalu w obudowie??? Faktycznie w danych obu aparatow NEX jest lzejszy o ok. 70 g, co przy ogolnie ich dosc malej masie jest odczuwalne w reku.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
sasic napisał/a:


To jak to jest, kto ma rację?

Kurde, naprawdę nie ma nic lepszego od Fuji?


Rację ma czas....

Mi np z tanim tandetnym NX10 nic sie nie dzieje (mam ponad 2 lata) a tu nowe Fuji się psiują, Olympusy "pękają" itd itp po prostu droga tandeta.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mam parę pytań odnośnie używania NEX-6 ze szkłami z serii M Pentaksa.
1. Czy z prostym adapterem (czysto mechanicznym, bez elektroniki) będzie w Neksie działał światłomierz?
2. Czy będzie działać automatyczny dobór czasu naświetlania?
3. Czy neksowa dedykowana lampa błyskowa (zewnętrzna) będzie działać w automatyce TTL?
Ktoś próbował? Ktoś wie? :->
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Ryszard napisał/a:
Czy z prostym adapterem (czysto mechanicznym, bez elektroniki) będzie w Neksie działał światłomierz?


Będzie działał, nawet z samym adapterem, bez obiektywu :-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
1 i 2 - tak (przynajmniej w Av i M, innych nie używałem ;-) ), wszystkie tryby pomiaru światła działają, iso ustawiasz dowolnie -auto lub konkretna wartość, przy auto można ustawić zakres i najdłuższy czas, poniżej którego aparat nie zejdzie podbijając iso.
3 - nie wiem ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
triger, dzięki! O działanie auto-ISO nawet nie śmiałem pytać, żeby nie zagmatwać posta :-) Ciekawe jeszcze jak z tą lampą - bo Olympus w takiej konfiguracji naświetla znakomicie.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Benek napisał/a:

Samsung skoncentrował się na szkłach, wypuszczając w dość krótkim czasie prawie dziesiątkę niezłych szkieł (20-50, 18-55, 18-200, 50-200, 16/2.4, 20/2.8, 30/2, 60/2.8, 85/1.4 + zapowiedziane na photokinę 45/1.8, 12-24 - nie liczę tu licznych wersji II) trochę jednak zaniedbując korpusy (NX210 wyróżnia od poprzednika w zasadzie tylko WiFi, a do flagowca NX20 wpakowano matrycę z NX200 i to cała nowatorskość).
Sony tymczasem robi świetną robotę w korpusach, ewidentnie jednak zaniedbując szklarnię.

Czy problemem szkieł NEXowych jest to, że jest ich mało, czy że są takie sobie?

Bo tak sobie myślę o 3N lub 5, a może o NEX6, bo potrzebuje mieć coś na wycieczki do słonecznych krajów (zamiast slajdów).
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mało ich.
Z naleśników jest właściwie tylko 16/2,8 [bardzo go lubię :) ].
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
W sumie interesuje mnie tylko jakiś zoomowy kiciak + ekwiwalent 35mm na 35mm :-)

I żeby zdjęcia ładne wychodziły!
 

boggy  Dołączył: 30 Wrz 2010
Jest prawie naleśnikowy kit 16-50 ale ma podobno duży rozrzut jakościowy :-) . A 35mm to naleśnik 20/2.8 :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kiciak jak to kiciak - dupy nie urywa :-)
[edit - a no właśnie - zapomniałam o tym nowym kicie - może lepszy ;) ]

Ja mam tylko te 2, więc nie wiem jak z jakością okolic 35mm.
Ponoć ten naleśnik jest słaby, ale ja sie nie znam - ja tylko robię zdjęcia i one mi sie podobają :-)

Zdjęcia robi ładne, ale trochę drzaźni mnie, że w pełnym słońcu są one takie... cyfrowe :-/
Za to w przyćmionym świetle radzi sobie o niebo lepiej.
Takie o półmroku też są ok. Szumi mało.

Kilka próbek.
Na winięte sie nie patrz - prawie zawsze ja dodaję ;-)

[edit - na ostrość też sie nie patrz - zrobiło się kuku po wklejeniu. Jeśli chcesz, to mogę Ci podesłać linka na PW].









 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
To ja nic więcej nie potrzebuję :-) A którego nexa masz? 5?

Pomyślałem o wersji 3N lub 5N, teraz szukam różnic pomiedzy nimi.
 

boggy  Dołączył: 30 Wrz 2010
Przypomniałem sobie, jest jeszcze niezła optycznie Sigma 19/2.8 :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja mam 5N.
Nie chciałam tych z bardziej upakowanymi matrycami [mój komputr by nie wydolił z wiekszymi plikami ;-) ].

Aaa - i koniecznie pomacaj wcześniej i pobaw sie menu. Nie jest to aparat ergonomiczny. Jeśli chcesz szybko zmienić tryby, to zazwyczaj nie jest to możliwe ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach