joelle  Dołączyła: 28 Maj 2008
Telefon z nawigacją
Jaki telefon z nawigacją polecacie? Czy miał ktoś do czynienia z HTC Magic? Nie wiem, co o nim sądzić. Jaki ewentualnie inny telefon polecilibyście?
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
HTC Hero miałem okazję testować i odpaliłem na nim nawigację sygnic'a.Chodziła dobrze ale dokładność to inna sprawa.
Do nawigacji mogę polecić SE Xperia X1.Tylko dla kobiety to może być trochę za duży.
Może Nokia N85 z nawigacją Garmin'a.Całkiem przyjemnie się mi się z niego korzystało.

Ale moim zdaniem zakup jakiejś poręcznej nawigacji do 400zł będzie najlepszym wyborem.
A możesz napisać gdzie głównie będziesz podróżować?
 

chrzaszcz  Dołączył: 16 Sty 2008
Jeśli telefon do dzwonienia, sms, i z wbudowanym odbiornikiem gps, to używam Nokia E52, znajomy E66. Mapy za darmo. Nie trzeba dokupować oprogramowania. Chwalimy sobie. Jeśli potrzebne "wodotryski" to telefony typu HTC (na win mobile)
 

joelle  Dołączyła: 28 Maj 2008
Narazie nigdzie dalej się nie wybieram. Podróżuję raczej okazyjnie, niezbyt często. Dlatego chcę mieć nawigację w telefonie tak na wszelki wypadek. Nie chcę jakiegoś badziewia, które okazałoby się tylko zabawką. Ma spełniać swoje funkcje i już :-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Zamiaruję się zakupić Nokię N97 Mini w ramach przedłużenia umowy z operatorem.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Antyradio z jakąś moto-gazetką robiło chyba w zeszłym roku testy skuteczności nawigacji. Przez tydzień 4 aparaty jeździły z różnymi ludźmi po W-wie. Nie pamiętam dokładnie modeli, ale nie o ilość bajerów w teście chodziło. Najlepiej wypadł ericsson, najgorzej nokia (nie był to garmin).
 

joelle  Dołączyła: 28 Maj 2008
Meggido, dzisiaj ją nawet oglądałam, ale gość namawiał mnie na HTC no i już sama nie wiem :roll:
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
na androidzie jest najmniejszy wybor map. automapa nie chodzi i raczej sie nie zapowiada, z polskich jest tylko naviexpert ale on jest zawsze platny.
najwiekszy wybor daja uzadzenia na windows mobile i symbiane - chociaz tego drugiego systemu nie lubie :P
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Proszę o usunięcie.
Wyjaśnienia na PW.

 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
diplodok napisał/a:
naviexpert
chyba właśnie to było zainstalowane na ericssonie K800. Czas przejazdu przez stolyce przy pomocy nokii bywał prawie o godzinę dłuższy od S-E :evilsmile: .
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
za 250 peelenów stałem się nabywcą 15 miesięcznego Mio A702 z gwarancją papierami itd (Wifi, GPS, WM6?).
Z minusów:
czasem brakuje megaherców (2 rdzenie po 200 z czego system rzezbi jednym, a moduł telefoniczny drugim)
rzadko, ale zdarza mu się stracić WiFi
Z plusów:
GPS zawsze wszędzie :)
WM czyli prgramów w bród
bardzo dobre wsparcie a dla chętnych ROMy z WM 6.1 i 6.5
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Cześć...
Ja od około 4 lat używam telefonów HTC... teraz mam Toucha pierwszego na WM 6.1 z nakładką Onyx na Windowsa... Co prawda ten telefon nie ma wbudowanego odbiornika GPS, ale to nawet lepiej, bo prawie wszystkie urządzenia mają na pokładzie te oparte na SIRF III... Mam osobny odbiornik na Chipsecie MTK o ok. 30 % lepszej czułości, który chodzi na baterii 32 godziny i trzepie mi baterii z telefonu (no poza połączeniem BT - ale niewiele). Trzymam się HTC na W Mobile, bo przywiązałem się do Automapy, która mi pasi i nigdy Elvisa z nią nie znalazłem ;-) Jakbym miał kupić to oczywiście następnego HTC Touch HD przynajmniej....
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Też dumam nad zmianą wysłużonej Nokii E50 i chciałbym mieć WiFi, GPS i pełną klawę - więc pierwsze spojrzenia są w stronę urządzeń typu Nokia N97 mini (dzięki za cynk, nie znałem tego modelu), ale ta Automapa kusi.. gdyby nie ona, to pewnie bym nawet nie myślał o Windows, ale tak.. jednak nic lepszego nie ma obecnie.

Ach, gdyby się dało na miesiąc pożyczyć telefon i przetestować. Szczególnie bateria - obecnie ładuję co 2 dni, co jest apokalipsą.. a moja rodzicielka ma jakąś Nokię bez Symbiana i ładuje raz na 7 dni, a dzwoni więcej..
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
A oglądaliście ostatnią ofertę Euro Agd na HTC...?? Dodają Mapy Tom Toma na nasz region , a w razie jakby kto się nie zakochał zawsze można kupic AM...
Mają HTC Touch 2 i HTC Cruise w IMHO dobrych cenach
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Miałem HTC TyTN II - cegła ale chodziła spoko, mimo swoich wad.
Teraz mam HTC Touch Proo II - też cegła, ale ekran 800x400 to bajka. Na WIN 6.5 czasem zalicza zwisa i połyka dziwnie pamięć więc raz na jakiś czas Soft Reset konieczny, z WIN 6.1 podobno mniej problemów.
Do obu w necie kupowałem uchwyty z HandsFree wtykanym do zapalniczki - dużo jeżdzę i ciągłę podłączanie zasilacza jest nie dla mnie - tu wtykam i mam zasilanie, HF i komunikaty z nawigacji przez zewnętrzny głośnik.

Gdyby nie to, że czytam na nim firmowe maile i mam wbudowany GPS, nigdy bym sobie czegoś takiego nie kupił jako telefonu - straszna cegła do noszenia.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
A czy są jakieś HTC z wysuwaną klawą QWERTY? Bo sam ekran dotykowy to wg mnie o wiele gorsze niż mini ekran i T9. Chyba nie chwyciłem trendu albo mam spaczenie programisty. I co ile takiego ładujecie? (mowa o pełnym cyklu baterii, a nie doładowywanie)
 

joelle  Dołączyła: 28 Maj 2008
Faktem jest to, że w HTC brakuje wysuwanej klawiatury. N97 ma jednak przewagę w tym względzie. A co z nawigacją? Bo ja jestem w tych sprawach niestety zielona.
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
chrzaszcz napisał/a:
Jeśli telefon do dzwonienia, sms, i z wbudowanym odbiornikiem gps, to używam Nokia E52, znajomy E66. Mapy za darmo. Nie trzeba dokupować oprogramowania. Chwalimy sobie

Też sobie bardzo chwalę (E52, a przy tym poręczny telefon). Nawigacja Nokii - bardzo dobra, w zasadzie jedyna wada, to wyszukiwarka miejsc. Z innych testowanych - Sygic Drive też dobra, Garmin - kiepska (IMHO).
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Marooned napisał/a:
A czy są jakieś HTC z wysuwaną klawą QWERTY?
Oba opisane przeze mnie ;-)

[ Dodano: 2010-05-10, 21:24 ]
joelle napisał/a:
Faktem jest to, że w HTC brakuje wysuwanej klawiatury.
Jak wyżej :-P

.Jakieś 8 modeli jest

Korzystam z tego baaaardzo sporadycznie - raczej gadzet :idea:
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Marooned napisał/a:
A czy są jakieś HTC z wysuwaną klawą QWERTY? Bo sam ekran dotykowy to wg mnie o wiele gorsze niż mini ekran i T9. Chyba nie chwyciłem trendu albo mam spaczenie programisty. I co ile takiego ładujecie? (mowa o pełnym cyklu baterii, a nie doładowywanie)

Są z klawiaturkami wysuwanymi.... zerknij na http://forum.xda-developers.com/ tam po obrazkach też da się poznać.... Ja swojego już 2 letnigo Toucha ładuje raz na 4-3 dni przy moim normalnym używaniu...ale w nim jest procek 201mhz... niby mały, ale daje rady ze wszystkim, nie wymula ale trzyma dłużej niż np. HTC Diamond, który ładuje się codziennie praktycznie...
Powiem Ci, że chociaż z zawodu siedzę 8 godzin przed klawiaturą... to ekran dotykowy oswoiłem całkiem... czy palcem czy rysikiem wymiatam szybko ;-) a poza tym czym więcej ruchomych części tym więcej awarii flexów je łączących....Dla mnie w każdym razie jest OK.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach