Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
6 MPxl - wystarcza?
Coś za dużo nasłuchałem/czytałem się na ten temat.
6MPxl - zanim nabyłem dSLRa też trochę mnie to bolało. Ale po nabyciu okazało się, że to w zupełności wystarcza. Mam na myśli zastosowanie nie zawodowe - więc Fafniak proszę wypowiadaj się prywatnie.
Dlatego też nabór ewentualnego następcy DLa (a będzie to pewnie za cholera wie jaki kawałek czasu) w żaden sposób nie będzie uzależniony od rozdzielczości matrycy.
Co Wy na ten temat sądzicie?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Prywatnie.... :)
6mln. wystarcza....ale jak zrobisz bombowa fote....to zalujesz ze nie uzyles sredniego formatu albo przynajmniej czegos co da 300dpi i 30x40 - tak niestety mialem....tzn.mam...

[ Dodano: 2006-05-14, 21:04 ]
Tak wlansie kobinuje z ta fota - mkoze ja naswietliz na Trix ??? I powiekszac analogowo....
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dostaje sporo fotek od znajomego w 8mpxl z canona 350 i czasem, nie powiem przydalo by sie ta odrobinaka wiecej od moich 6 :oops:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
wszystko zalezy jeszcze od tego na ile dobrze technicznie zrobiona fotka, no i jakim szklem. Przykladowo walnieta od niechcenia fotka szklem kitowym, a dopieszczona fotka z jakiejs kultowej stalki. Pomimo tej samej liczby megapiksli roznica w mozliwosci powiekszenia odbitki bedzie dosc spora. Wszystko zalezy od tego co chcesz tym robic jesli gora 20x30, a tylko raz na ruski rok 30x45 to 6mpix styka w zupelnosci, ale jesli juz ten drugi format ma byc norma, a kogos kreci jeszcze wiekszy format, to sorry, ale zapomnijmy o cyfrach z tego przedzialu. Nikt mi nie wmowi, ze 6 a 8Mpix zrobi tu jakas wieksza roznice. Juz lepiej miec dobre szklo, a i tak najlepiej zrobic srednim formatem :P
Moim zdaniem jesli zmieniac te 6 mpix na cos wiecej, to 10 jest tu liczba absolutnie minimalna ;) Przynajmniej zebym ja to jakos pozytywnie odczul.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
mily napisał/a:
wszystko zalezy jeszcze od tego na ile dobrze technicznie zrobiona fotka, no i jakim szklem. Przykladowo walnieta od niechcenia fotka szklem kitowym, a dopieszczona fotka z jakiejs kultowej stalki. Pomimo tej samej liczby megapiksli roznica w mozliwosci powiekszenia odbitki bedzie dosc spora. Wszystko zalezy od tego co chcesz tym robic jesli gora 20x30, a tylko raz na ruski rok 30x45 to 6mpix styka w zupelnosci, ale jesli juz ten drugi format ma byc norma, a kogos kreci jeszcze wiekszy format, to sorry, ale zapomnijmy o cyfrach z tego przedzialu. Nikt mi nie wmowi, ze 6 a 8Mpix zrobi tu jakas wieksza roznice. Juz lepiej miec dobre szklo, a i tak najlepiej zrobic srednim formatem :P
Moim zdaniem jesli zmieniac te 6 mpix na cos wiecej, to 10 jest tu liczba absolutnie minimalna ;) Przynajmniej zebym ja to jakos pozytywnie odczul.

Podobnie mysle a jak sie robi sporo turystycznej fotografii, krajobraz itd to tym bardziiej lub...slajd
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ech, chyba wezme na jakis najblizszy plener kalendarz o wysokosci 85 cm ze zdjeciami lasek, ktory robilismy z 6 MPix (z KM D7D + SSM G 70-200/2.8 - to ta sama matryca co w Pentaxach 6MPix) zeby teoretycy przekonali sie jaka jakosc mozna wycisnac nawet z tych 6MPix. Ogladajac z okolo 40 cm jest zyleta, trudno do czegos sie przyczepic - obok wisi tez kalendarz ze zdjeciem z maloobrazkowej Provii 100F skanowanej na Minolcie Dimage Multi Pro i wyglada przy tym dosc mdlo...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
>Ech, chyba wezme na jakis najblizszy plener kalendarz o wysokosci 85 cm ze zdjeciami lasek
Lepiej weź te laski... :-D
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Ech, chyba wezme na jakis najblizszy plener kalendarz o wysokosci 85 cm ze zdjeciami lasek, ktory robilismy z 6 MPix (z KM D7D + SSM G 70-200/2.8 - to ta sama matryca co w Pentaxach 6MPix) zeby teoretycy przekonali się jaka jakosc mozna wycisnac nawet z tych 6MPix. Ogladajac z okolo 40 cm jest zyleta, trudno do czegos się przyczepic - obok wisi tez kalendarz ze zdjeciem z maloobrazkowej Provii 100F skanowanej na Minolcie Dimage Multi Pro i wyglada przy tym dosc mdlo...

Trzeba bylo Nikona Coolscana kupic .....:)
CO znaczy mdlo? Nie ostre?Tez z tego zooma 2,8?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach