sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Mały filmik o jednym z tych aspektów niemierzalnych, czyli bokehu:
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Chociaż jakoś lepsze wrażenie odniosłem patrząc na zdjęcie z Nikkora, ale to tylko filmik. :-)
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Patrząc na zdjęcia testowe z Optycznych bardzo zwróciła moją uwagę aberracja "poza płaszczyzną" ostrości (najlepiej ją widac w teście celności AF). Moim zdaniem masakryczna jest i dla mnie byłby to kłopot. Powie ktoś jak ten czynnik wyglada w przypadki 77ltd?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Świeże fotki z tego szkła
 

gam  Dołączył: 08 Paź 2010
i kilka starych fotek :-P
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
czy ma ktoś już jakieś własne doświadczenia z tym szkłem? najbardziej mnie interesuje współpraca af. przyznam, ze takiego szkła mi brakuje w pentaxie: cicha, jasna, szybka 80mm . mogła by być jeszcze troszku lżejsza i uszczelniona coby tak brudów nie zbierała, ale to już szczegół. i tak jest piękna...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Była na PPD, więc pewnie ktoś opisze swoje wrażenia i wstawi nowe sampelki.
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Af jest bardzo szybki, cichy i celny. Z k5 śmiga aż miło. Najszybszy obiektyw jaki miałem dotychczas. Jest ostry od pełnej dziury (podobnie jak moja FA 50/1,4). Natomiast obiektyw ma aberacje, nie na każdych zdjęciach, ale potrafi niestety zaaberować, jest to wg. mnie jedyna jego wada.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
andremobile napisał/a:
Natomiast obiektyw ma aberacje, nie na każdych zdjęciach, ale potrafi niestety zaaberować, jest to wg. mnie jedyna jego wada.

Może to LOCA ?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
cena sigmy i pentaxa jest podobna, sigma 1.4 -pentax 1.8, sigma hsm -pentax srubokret, ciekawe czy w takiej sytuacji warto inwestowac pieniadze w LTD ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
paradziqs napisał/a:
ciekawe czy w takiej sytuacji warto inwestowac pieniadze w LTD
profan :evilsmile:

jeżeli potrzebujesz światła 1.4 i trochę dłuższej ogniskowej, to jasne, że wybierzesz Sigmę

jeżeli nie jest ci to do życia potrzebne jak powietrze, to wybierzesz Pentaxa

nie zna życia, kto nie posiadał Limiteda ;-)
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Nie LOCA, bo aberacje pojawiają się w głębi ostrości, z tym że rzadko na zewnątrz krawędzi w postaci obwódek, tylko jakby w środku - podbarwiają obiekt fioletowym nalotem.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
wielkie dzięki andremobile. jeśli możesz to powiedz jeszcze: czy musiałeś kalibrować szkło w serwisie sigmy czy może wystarczyła tyko niewielka mikroregulacja w body? a może miałeś możliwość wyboru szkła przed zakupem?


sorrki za pytania ale w moim przypadku zostaje mi raczej loteria z zakupami w sklepach internetowych a 1000 euro piechotą nie chodzi. nie sądziłem, że kiedyś będę się napalał na szkła niesystemowe ale takie światło, cicha praca i szybki autofokus niestety ale przemawiają zdecydowanie za sigmą. szkło ze śrubokrętem np. w teatrze czy szkole jakoś mi nie pasuje.
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Wystarczyła mała mikroregulacja w body. Muszę tutaj dodać- gdy go używałem na koncercie gdzie było dużo kolorowych świateł, musiałem szybko przekalibrować, ale to pewnie zależy od body (w k5 problem jest powszechnie znany). Jednak nawet w ciemnych miejscach ostrzy w mgnieniu oka. Miałem dylemat miedzy limitedem 77mm. a sigmą, ale ta ogniskowa i jasność...
Ten obiektyw w połączeniu z K5 daje niesamowitą szybkość, przydaje się np. do focenia dzieci, kiedy w momencie złapania ostrości- piknięcia, co jest błyskawiczne, od razu jest wyzwalana migawka:)

[ Dodano: 2011-05-30, 13:00 ]
a obiektyw zakupiłem na alledrogo u przedstawiciela SIGMY z gwarancją na 3 lata, lub za dopłatą na 5, nie przebierałem w szkłach
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
jeszcze raz dzięki za szybką i wyczerpującą informacje.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
opiszon napisał/a:
nie zna życia, kto nie posiadał Limiteda ;-)

Oj tam, oj tam :mrgreen:
Ale kto wie, może taka złota myśl opiszon'owa będzie bodźccem dla paradziqs'a.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SeizeThePicture napisał/a:
Ale kto wie, może taka złota myśl opiszon'owa będzie bodźccem dla paradziqs'a.
tylko należy pamiętać o lemacie Dady :!:

czasami może lepiej nie sprawiać sobie pierwszego Limiteda
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
SeizeThePicture, gdybym tylko znal 6 cyfr ktore beda wylosowane w najblizszym losowaniu totka to bym pewno sprawdzil oba obiektywy ;P
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Jakby był ktoś z okolic Chełma z tym limitedem, moglibyśmy zrobić jakieś porównanie.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
opiszon napisał/a:
czasami może lepiej nie sprawiać sobie pierwszego Limiteda

eee tam ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
andremobile, niezaprzeczalnie SIGMA to bardzo dobre szkło - jeżeli ktoś potrzebuje cichego i jasnego szkła bez względu na wagę. Dla mnie jednak waga miała znaczenie (pozbywam się w niedługim czasie DA*16-50 i DA*50-135 oraz gripa D-GB4) i tutaj FA77 jest nie do zastąpienia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach