baja166  Dołączył: 08 Maj 2010
[K200D] problem z bateriami
Witam

Posiadam K200D i mam mały problem z bateriami. Zdarza się że naładowane baterie wkładam do aparatu, włączam aparat i niedziała ... czekam chwilę wyłączam i włączam aparat a wskaźnik baterii pokazuje 0 ale aparat jest już uruchomiony, włączam i wyłączam aparat nagle bateria jest pełna. Kolejny przypadek naładowane baterię wsadzam po naładowaniu i po paru minutach użytkowania nagle pokazuje wskaźnik zero ale potrafi działać jeszcze przez najbliższe pare godzin ale wskaźnik bateri na wyświtlaczu jest zerowy albo połowa. Proszę o pomoc. Nie wiem w czym moz być problem ... czy moze baterie są za dużej pojemności ? Natomiast mam baterie róznych firm różne pojemności i bardzo często występuje w/w problem.
p.s. Baterie które nie działają np w aparacie wsadzam do lampy AF- 540 FGZ i działaja lampa blyska a aparat ma problem.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
jakie baterie i jaka ładowarka ??

na temat zasilania kasetek, kadwusetek, kaemek i kiksów napisano już chyba prawie wszystko... ;-)

pzdr
paw
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
baja166, kup Eneloopy Sanyo albo inne w tej technologii (GP-recyko, Panasonic Infinity).
 
baja166  Dołączył: 08 Maj 2010
posiadam ładowarkę bc-900
baterie:
- varta 1400
- energgizer 2500
- forever 2800
- GP 2700
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
baja166 napisał/a:
posiadam ładowarkę bc-900

No to ładowarkę masz znakomitą, a akumulatorki dla K200D... nieodpowiednie ;-)
 
baja166  Dołączył: 08 Maj 2010
a czy sa jakieś baterie dedykowane dla tego modelu aparatu aby takie problem nie miał miejsca ?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
baja166 napisał/a:
a czy sa jakieś baterie dedykowane dla tego modelu aparatu aby takie problem nie miał miejsca ?
makak napisał/a:
baja166, kup Eneloopy Sanyo albo inne w tej technologii
Eneloopy nie są co prawda dedykowane konkretnie do K200D, ale sprawdzają się wyśmienicie
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
GP recyko
Sanyo eneloop

aczkolwiek na każdym z tych ogniw body powinno pójść bez problemu.

Moja kasetka pracowala na starych GP o pojemności 2200 ?? chyba... i bezproblemowo robiłem nią zdjęcia przez półtora roku ;)

potem niestety naczytałem się o ogniwach... i zacząlem widziec mankamenty ;-) i co zrobilem ?? sprzedałem kasetkę ;-) a ogniwa do tej pory zasilają różne inne urządzenia.

pzdr
paw
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Jak to już było chyba pisane wcześniej - dobrze sprawują się wszelkie akumulatory "eneloopopodobne", czyli te nie gubiące szybko zgromadzonej energii w ramach samorozładowania. Kilku większych producentów ma je w ofercie. Jak to napisał makak, kup Enelpoopy i będzie po problemie. Są niedrogie i znakomite :-)
 
baja166  Dołączył: 08 Maj 2010
czyli jednym zdaniem powinienem zmienić te wszystkie komplety na eneloopy i sprawdzic czy nie będzie problemów ? czy pojemnosci enelopów do k200D też sa jakies mniej lub wiecej dedykowane bo powiem tak przy moich 4 kompletach -Forevery 2800 prawie wogle mi nie działaja w body gdzie w lampie smigają najlepsze z tych 4 kopletów sprawiłay się emergizery i varta 1400 ale i tez z nimi są problemy

[ Dodano: 2010-05-08, 23:34 ]
i jeszcze jedno pytanie mam również grepa pytanie czy w body w i grepie i w lampie AF- 540 FGZ powinny być baterie tej samej pojemności, marki czy może to stanowić również problem dla k200d?
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
baja166 napisał/a:
czyli jednym zdaniem powinienem zmienić te wszystkie komplety na eneloopy i sprawdzic czy nie będzie problemów ?

Jeśli masz sprawny aparat, to problemów nie będzie na pewno.
Co do pojemności Eneloopów, to jest ona... hmm... wystarczająca ;-) W każdym bądź razie na jednym naładowanym komplecie można zrobić jakąś kolosalną liczbę zdjęć (spore kilkaset przynajmniej, nigdy tego dokładnie nie mierzyłem). Mnie wystarczają na baaaardzo długo. No i nie ma niespodzianek z nagłym padem, niestabilnością zasilania, itp.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
baja166 napisał/a:
posiadam ładowarkę bc-900

- GP 2700


Też mam GP 2700 i Sanyo 2700,dostają porządnie po d.... od eneloopów,dlatego poszły w odstawkę ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
baja166 napisał/a:
posiadam ładowarkę bc-900
baterie:
- varta 1400
- energgizer 2500
- forever 2800
- GP 2700

Sprawdź pojemności akumulatorów we wszystkich zestawach (masz taką funkcję w ładowarce), jeśli choć jeden w zestawie będzie słabszy to zestaw zachowuje się jak najsłabszy akumulator.
 
baja166  Dołączył: 08 Maj 2010
plwk napisał/a:
Sprawdź pojemności akumulatorów we wszystkich zestawach (masz taką funkcję w ładowarce), jeśli choć jeden w zestawie będzie słabszy to zestaw zachowuje się jak najsłabszy akumulator.


hmm moze cos w tym jest ...w tych zestawach zdarza się właśnie ze dwa akumulatory pokazuje większą pojemnośc a dwa np mniejszą albo jeden mniejszą. Natomiast to co pokazuje napis na baterii o pojemności nie odzwierciedla tego co widzę na ładowarce :mrgreen:
ale tak czy inaczej sprubóje jeszcze z enelopami
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
baja166, Kup dwa komplety eneloopów, a te co masz spokojnie zasilą lampę.

Ja nie odpinam gripa i dlatego zasze jeden komplet eneloopków jest jedynie w gripie.
Dwa pozostałe leżą w torbie jako zapasowe.
Wszystkich trzech kompletów używam cyklicznie (po kolei znaczy), czasem również do zasilania lampy.

Do lampy mam też stare Energizery 2400, ale muszę je ładować bezpośrednio przed imprezą bo po tygodniu to dużo z nich nie wycisnę, a K200D nawet się na nich nie podnosi.

:idea: Miałem przypadek padnięcia ładowarki jak ładowałem wszystkie komplety po jakiejś imprezie weselnej, idę w teren a tu na 3 kompletach Eneloopów 20 fotek :evil:
Więc na czarną godzinę komplet bateryjek Energizer Ultimate Lithum - lekkie, a zastąpią dzielnie eneloopy. Drogie są niestety więc do codziennego użytku nieekonomiczne, ale mają zejedługi czas przydatności do użycia (2022r)
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
To tak działa dlatego że napięcie na tradycyjnych akumulatorach NiMH szybko spada i potem utrzymuje się około 1,2V co jest nominalnym stanem dla niego gdy jest naładowanym. Enelopy itp technologie mają napięcie po naładowaniu nieco wyższe.
Zwykłe baterie mają napięcie około 1,5V.
Aparat najprawdopodobniej sprawdza napięcie na ogniwach i decyduje czy się odpala czy nie. Eliminuje to nawet naładowane tradycyjne akumulatory - za niskie napięcie.
Mam Enelopy i coś w podobnej technologii od Sony. BC700 daje sobie radę bezproblemowo. K200 odpala na nich i pracuje. Mam też najróżniste akumulatory tradycyjne i tu ani drgnie (coś tam się pojawia w pierwszym momencie i pada).
Zabawnym jest że mój stary aparat nie ruszy na enelopach ale działa na tradycyjnych...
 
Gesso  Dołączył: 20 Lip 2008
Nowy SOFT to załatwi
Wgrałem nowy soft do pentaxa k200 piszą że poprawione zostały problemy z bateriami i współpraca z kartami SDHC miałem wersje 1.0 a teraz 1.01.wersję softu można sprawdzić włączając aparat z wciśniętym przyciskiem MENU. Ciekawe że na stronie PENTAX POLSKA tego softu niema ja pobrałem go ze strony http://www.pentax.jp/engl...ad_digital.html
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Gesso napisał/a:
nowy soft do pentaxa k200 piszą że poprawione zostały problemy z bateriami
Gdzie to wyczytałeś ? :shock:
 
tracer  Dołączył: 03 Lut 2009
Nowy firmware ma poprawiać współpracę z kartami SDHC (dotyczy to nie tylko k200, ale również k10/20, k-m), o bateriach nie ma ani słowa.
Sprawa jest prosta, jeżeli ma się Pentaksa - trzeba mieć drugi komplet akumulatorków i nie przejmować się tym, co pokazuje wskaźnik naładowania ;-)
Oprócz eneloopów, można też rozważyć zakup Panasonic Infinium.
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
tracer napisał/a:
Oprócz eneloopów, można też rozważyć zakup Panasonic Infinium.


Oraz GP Recyko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach