alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hehehe, kadyszka mi padła ;-)
Zapewne postanowiła zostać rasta i wszystkie zdjecia powyzej iso400 koloruje mi na flage jamajki :-P


A tak serio - z lewa na prawo mam piekny gradient dominanty, od zieleni do magenty.

Oto problem "prosto z aparatu":



... a tu po podciagnieciu poziomów:



Jutro leci do serwisu.

:evil:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
To się koreks mści zza grobu.

No i masz syfa na matrycy.

[ Dodano: 2007-02-23, 20:39 ]
Na 100 i 200 jest OK?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
To się koreks mści zza grobu


Chyba z szafy ;-)

(...nie zapeszac! ;-) )

Jarek Dabrowski napisał/a:
Na 100 i 200 jest OK?


Tak, mniej wiecej.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, a nie przypaskudziles aparatem w cus....? :roll:
cholera......szkoda....mam nadzieje ze szybko odzyskasz aparat
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
cholera......szkoda....mam nadzieje ze szybko odzyskasz aparat


nie ma obawy - daja mi zastepczy... d30 albo d80 :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - to wez d80 bo jak wezmiesz canona to doznasz szoku i zdjec nei bedziesz mogl robic.... :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
;-)

wezme co dadza - lepiej zeby nie bylo lepsze niz kadyszka, bo ostatnio mam malo rzeczy w systemie, transplantacja bylaby bezbolesna.... ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
to jak bedziesz robil transplantacje to daj znac.... :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
to jak bedziesz robil transplantacje to daj znac.... :mrgreen:


siur, dowiecie sie drudzy ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
lepiej zeby nie bylo lepsze niz kadyszka, bo ostatnio mam malo rzeczy w systemie, transplantacja bylaby bezbolesna.... ;-)
ani mi się waż! To już wolimi nie skorzystać z "wyprzedaży".
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oj to pechowo Alkosiu. Chyba, ze niechcacy regulujac w trybie serwisowym AF wlaczyles opcje "test gradient"? :-P
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos, po prostu zajeździłeś aparacik :!: Coś Ty mu robił, zboku :-P :roll: 8-) :-B
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Te Irlandzkie K dyszki tak mają - za dużo zielonego w okolicy to i sensory gupieją :mrgreen:
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
3500 razy na miesiąc i zgłupiała puszka, na pewno dadzą nową
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Hehehe, kadyszka mi padła ;-)
alkos napisał/a:
Zapewne postanowiła zostać rasta i wszystkie zdjecia powyzej iso400 koloruje mi na flage jamajki :-P


A tak serio - z lewa na prawo mam piekny gradient dominanty, od zieleni do magenty.

Oto problem "prosto z aparatu":

Obrazek

... a tu po podciagnieciu poziomów:

Obrazek

Jutro leci do serwisu.

:evil:

To fatalnie, jesli wciaz bedziesz w Pentaxie obys mial teraz dobry model.
PS Nie ma co gadac, jednak cyfra to jedna elektronika, ehh ta fotografia elektroniczna. Ciekaw jestem swoja droga jak takie aparaty sie sprawuja jak bym bral na narty, wlazil do schroniska z -15C do np 8-10 a potem znow wylazil i tak cyklicznie kilka razy dziennie zeby dograc sie :-B na cieplo....:) Osttanio focilem KX w -17C i mialem K szla, to juz smary powoli zaczely gestniec na wielim wietrze, ale spoko, tu by stykl LX czy FM2. Ze tez swoja droga nie ma takiej taniej puszki do PEntaxa jak FM2, od razu byl lyknal, wszystko z metalu, mozna gwozdzie wbijac , a jest ich na kopy dzis za smieszne pieniadze. Taki FM2 czy FM3a z Zeissem ZF Planarem tez musi byc malina....:) czy z ZF 35mm 2.0. Na photodo byly testy i sie okazalo, zreszta nic dzwinego ze Zeiss daje lepsza jakosc niz ten japoniski Nikkor...:) Nie ma jak niemiecka optyka, tak samo najlepsze samochody.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Alek napisał/a:
wszystko z metalu

To by Ci rękawice przymarzały do body po takim wychodzeniu ze schroniska.
Jednak uchwyty w kijkach narciarskich są z plastiku.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Alek napisał/a:
wszystko z metalu

To by Ci rękawice przymarzały do body po takim wychodzeniu ze schroniska.
Jednak uchwyty w kijkach narciarskich są z plastiku.

Jeszcze sie nie zdażyło....:) KX mi służyl od - 17C do + 45C w Grecji jak pozyczylem bratu i wciaz swietnie mierzy swiatlo, co mnie zadziwia jak odbieram kolejne rolki Provi. Inna sprawa ze manualny aparat pozwala na niezzywkle precyzyjne drobienie przyslona, wiec pownie dlatego a ja zawsze szalenie dokladnie pilnuje czy wskazowka co do 1mm zgrywa sie z precikiem czasu w wizjerze. Ale i tak byc chcial taki sam manualby aparat z metalowa migawka i synchr 1/250s jak FM2
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Inna sprawa ze manualny aparat pozwala na niezzywkle precyzyjne drobienie przyslona, wiec pownie dlatego a ja zawsze szalenie dokladnie pilnuje czy wskazowka co do 1mm zgrywa się z precikiem czasu w wizjerze.

a jak to sie ma do dokladnosci mechanicznego przeniesienia przeslony z obiektywu do body, ktore przez wielu oceniane jest na +-0,7 EV? albo gorzej.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Alek napisał/a:
Inna sprawa ze manualny aparat pozwala na niezzywkle precyzyjne drobienie przyslona, wiec pownie dlatego a ja zawsze szalenie dokladnie pilnuje czy wskazowka co do 1mm zgrywa się z precikiem czasu w wizjerze.

a jak to się ma do dokladnosci mechanicznego przeniesienia przeslony z obiektywu do body, ktore przez wielu oceniane jest na +-0,7 EV? albo gorzej.

0.7 EV?chyba zartujesz, polowki przyslon daja 0,5 a ja zeby zgrac idealnie wskazowke z precikiem czasu tzrymam mocno reka pierscien przyslony, ale musisz trzymac, to masz jak nic z 0.3EV, po prostu drobisz co doslownie milimetr przesuniecie pierscienia, ale....musisz lewa reka wciskajac spust nie pusic przyslony, bo wraca do tego miejsca, gdzie latwiej wskoczy. Ale jak tzrymam ja sztywno, moze do pol milimetra zgrac wskazowki co potem widze ze na slajdach ze jest idealnie. To jest wlasnei super w manualach. Drobisz bardzo, ale trzeba wlasnei usztywnic pierscien, ale warto...:)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
tzrymam mocno reka pierscien przyslony

chwila chwila, ale ja mowie o tym dynksie, ktory wchodzi z body do obiektywu i "odczytuje" przeslone - fachowo nazywa sie to "stop-down coupler"
http://bdimitrov.de/kmp/technology/K-mount/K.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach