Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Alek napisał/a:
tzrymam mocno reka pierscien przyslony

chwila chwila, ale ja mowie o tym dynksie, ktory wchodzi z body do obiektywu i "odczytuje" przeslone - fachowo nazywa się to "stop-down coupler"
http://bdimitrov.de/kmp/technology/K-mount/K.html

Wiesz jaki bylby rozrzut na sladach gdyby dokladnosc byla 0,7 EV?......Zreszta widze jak minimalnie zmienie ustawienie, na pewno mniej niz 0.7 EV, to przeciez est tak jakbys z 100 dal 160, a juz widze roznice. gdyby bylo 0.7 EV to nie byloby widac a jednak widac wyraznie. Ale na slajdach, negatwy to mozan niemal bez mierzenia robic
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
To jest wlasnei super w manualach. Drobisz bardzo, ale trzeba wlasnei usztywnic pierscien, ale warto.
-taaaak a w elektronice to niby tego nie ma? Alek, - o co ci chodzi ?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Alek napisał/a:
To jest wlasnei super w manualach. Drobisz bardzo, ale trzeba wlasnei usztywnic pierscien, ale warto.
-taaaak a w elektronice to niby tego nie ma? Alek, - o co ci chodzi ?

elektronika jak msz co 0.5 EV to co 0.5 mierzy, a jak masz manuala moze co mniesjze wartosci . No chyba ze jest co 1/3 EV w aparatach nowych to ok
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek, - sorka ale jak aparat ma co 0.3 EV to chyba wystarczy ?

[ Dodano: 2007-02-24, 14:32 ]
juz o ile pamietam Z1 mialo co 0.3
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Alek, - sorka ale jak aparat ma co 0.3 EV to chyba wystarczy ?

[ Dodano: 2007-02-24, 14:32 ]
juz o ile pamietam Z1 mialo co 0.3

Z1 ma w ustawieniach co 1/3 ale nie pokazuje ich.....szkoda
ale sadze ze i co 0.2 mozna miec na manualu, chyba w Nikonie FM2 tak jest . tak czy owak mozna b drobic manualami, ale to oczywiscie juz przesadza. Tak czy owak wytrzymaly manualny sprzet tez ma wieeeelkie zalety, wystarczy popatrzyc za okno czy co sie stalo Alkosowi itd. COz delikatna jest elektronika i niewiele trzeba zeby padla...:)
Al
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek, o czym Ty piszesz, jakie 0.2 EV? wez sobie zobacz, jakie masz luzy po wkreceniu szkla w body i jaki ma to wplyw na mechaniczne przeniesienie przeslony. +-0,7 znaczy mniej wiecej tyle, ze moze to byc 0.1 a moze tez byc 0.5. Prosze Cie, to co piszesz to jakies maniakalne brednie. Bez urazy, ale przesadzasz i to niezdrowo.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
l_uka, odnoszę wrażenie, że jestem skłonny zgodzić się z twoimi tezami ;-) :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No niestety ...takze mi sie wydaje ze to juz......GRUBA przesada......nie chce ciagnac dalej tej rozmowy bo wyglada mi to bardziej na duuuze skrzywienie anty elektroniczno cyfrowe...
A wyciaganie wnioskow na podstawie 1 paratu (padniety alkosa) to jak przejscie obok warsztatu samochodowego (ojej tam naprawiaja samochod z wtryskiem paliwa !!!) i wyciagniecie wniosku : samochodzy z wtryskiem paliwa sa potwornie usterkowe
No FAKT te z gaznikiem mozna bylo srubokretem naprawic ....(ustawianie 0.3 EV na manualnej przeslonie obiektywu ) ale ......nie oznacza to ze ta technologia jest lepsza od nowszej - bardziej niezawodna.....
Na wyprawe przy - 30 stopniach wezme raczej LX-a ALE dzis tez bede musial go do tego przygotowac (smary w korpusie i obiektyw)
Wymyslanie przypadkow potwierdzajacych teze ze tylko analogi i tylko one sie licza to jest ......choroba?
Nie jestem fanem cyfry - znam jej cholerne ograniczenia ....ale w kolorze K10D wedlug mnie juz jest porownywalny do provii.....velvii....
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Alek, o czym Ty piszesz, jakie 0.2 EV? wez sobie zobacz, jakie masz luzy po wkreceniu szkla w body i jaki ma to wplyw na mechaniczne przeniesienie przeslony. +-0,7 znaczy mniej wiecej tyle, ze moze to byc 0.1 a moze tez byc 0.5. Prosze Cie, to co piszesz to jakies maniakalne brednie. Bez urazy, ale przesadzasz i to niezdrowo.

gdyby tak bylo jak pisze, to bym mial niezly rozrzut.....a nie jest tak. A wiec mam 0.1EV roznic jak napisales.....:) a to b malo. Po prostu wdze ze jak zmienie minilanie ustawioenie wskazowki, widac minimala roznice na slajdzie, 0,7 EV to 2/3, i uwazasz ze taki rozrzut to nie wyjdzie na slajdzie? pol dzialki to 0.5 a gdzie tam 0.7
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A mojemu tacie w starym zenku pękła sprężynka od naciągu migawki. Wniosek - technika analogowa jest do luftu, bo u mnie w kasetce nie ma takiej sprężynki :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wracajac do tematu - po prostu dali mi nowy od reki :-D

Tak ze zostaje z wami, chopaki ;-)




(niniejszym polecam Conns Cameras w Dublinie ;-) )
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kurcze ilczylem ze bedziesz wyprzedawac ...i 14 2.8 sie trafi za mniejsza kase... :-P

A na serio - fajnie....dobry sklep - masz farta
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos, gratuluję! Cieszę się, bo oznacza to, że PAD będę odwiedzał jak zawsze przy śniadaniu z miłym sercu wrażeniem Pentaskowych możliwości (znów skrót myślowy-toć nie Ty robisz te zdjęcia, po prostu trafiasz na dobre egzemplarze sprzętu, które ładniej niż innych/moje rysują) ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Wracajac do tematu - po prostu dali mi nowy od reki :-D
(...)(niniejszym polecam Conns Cameras w Dublinie ;-) )

No to Cię zhejtuję niniejszym, za takie podejście sklepu do sprawy. :-D Czy u nas też tak kiedyś będzie :roll: :evil:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale nas już nie będzie...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Czas umierać... Ale nas już nie będzie

To samo mówi co dzień od 10 lat pewien 90 latek w mojej rodzinie.
alkos, Ja też Cię hejtuję. I będę Ci to czynił przy każdej nowej kadyszce :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach