Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
kosafwc napisał/a:
a przy zupelnie zamknietej (22) wyswietla 1/500 na moim tele pentaconie czulosc 200
To coś nie tak, jeśli to tylko żarówka. f22 i 1/500 to za mało. Właśnie pomierzyłem ME Superem żyrandol z kilkoma żarówkami, przy ISO 200, f22 miałem czas 1/15.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
Sprawdze zaraz moim k-1000

[ Dodano: 2007-03-01, 01:03 ]
na K-1000 wychodszi mi 60 - 125, czyliz e musze stała korekte dla tego obiektywu ustawic?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
kosafwc napisał/a:
na K-1000 wychodszi mi 60 - 125, czyliz e musze stała korekte dla tego obiektywu ustawic
Na to wygląda. 1/500 -> 1/250 -> 1/125 -> 1/60, czyli jakieś +3EV. Jest tam tyle?
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
jest
akurat włąsnie 3 ev :D

jeszcze przetyestuje moj szeroki kat i zabawa sie rozpocznie. hehe, czyli jednak taki zły ten mz 50 nie jest
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
 
djack napisał/a:
zy napisał/a:
jak zmusic MZ-30 do wspolpracy z manulami

cytat z książki "Pentax system" dotyczący MZ-30/60: na niekompatybilnym obiektywie wystarczy zakleić nie przewodząca taśmą część bagnetu zwierającą styki na kryzie bagnetu Pentaksa, albo zaizolować trzeci od prawej kontakt na kryzie mocowania w aparacie. Aparaty działają wtedy jak MZ-50/ZX-50.


rzeczywiscie zaklejenie wszystkich stykow przynosi efekt, ale przynajmnie w moim przypadku mierzy tylko dla pelnej dziury, ruch pierscieniem prztslon nie powoduje zadnych zmian w wyswietlanym czasie. mimo to mysle ze to i tak duzy postep
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
zy napisał/a:
ruch pierscieniem prztslon nie powoduje zadnych zmian w wyswietlanym czasie. mimo to mysle ze to i tak duzy postep
Spróbuj wykręcić trochę obiektyw, tak, żeby podczas zmiany przysłony, robiło się ciemniej/jaśniej w wizjerze, a jednocześnie obiektyw nie wylatał z aparata. Powinien wtedy chyba mierzyć na roboczej w Av.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
u mnie zmiany wystepuja

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach