Zwycięzcą trzeciej edycji TKT powinien być autor zdjęcia nr?
1
2% Complete
1 (2%)
2
4% Complete
2 (4%)
3
35% Complete
15 (35%)
4
16% Complete
7 (16%)
5
0% Complete
0 (0%)
6
16% Complete
7 (16%)
7
4% Complete
2 (4%)
8
9% Complete
4 (9%)
9
9% Complete
4 (9%)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
GRZESIO, to ja wiem, że on to jajo popsuł, to, czego nie rozumiem, to dlaczego ma to być takie głębokie. Równie dobrze można przytoczyć opowieść, jak to kiedyś Heniek po pijaku zgubił klucz od chałupy, ale przy...ił z kamasza w drzwi i poszło.

[ Dodano: 2007-03-14, 00:43 ]
Przy okazji - tzw "węzeł gordyjski" jest równie głupi (coś zgryźliwy jestem, pora spać).
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Wyraźnie podniesiony poziom* w stosunku do ostatniej edycji, a może temat trafił? A już chciałem wystartować :-/ Już mam swojego typa - jedynego.

*-gratuluję wszystkim ładnych zdjątek
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No. To nam się podniosło. Jak we Włodawie.
Ze zgadywanki, które jest kogo: osiem pierwszych jest Trefa, ostatnie Jarka.
Tez mam już swojego faworyta. I to do tego stopnia, że zacząłem się łamać, czy jednak tym razem nie zagłosować.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, odwrotnie: ostatnie Jarka, a osiem pierwszych Trefa.

A w ogóle, czy ktoś się przyzna i wytłumaczy? :-) Ja już się zdecydowałem na jedno, w zasadzie raczej nieodwołalnie. Teraz chętnie poczytam, jak kto kombinował.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pomysł miałem taki, by przedstawić dyptyk: Sfotografować jakąś śliczną krówkę: pasącą się na łące i patrzącą tymi swoimi wielkimi oczętami w obiektyw. A na drugim ujęciu zakrwawiony talerz z wnętrzościami. Czyli z tym, bez czegoś większość z Was nie wyobraża sobie porządnego posiłku.
Pomyślałem sobie jednak, że może to być nazbyt kontrowersyjny temat, więc przygotowałem inny obrazek.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, zawsze mogłeś sfotografować "krówkę", w sensie mordoklejkę, a na drugim zdjęciu - zmięty papierek w kuble na śmieci. I mniej drastycznie i bardziej symbolicznie.

[ Dodano: 2007-03-14, 09:23 ]
Tak sobie patrzę, że 2 i 9 są podobne jeśli chodzi o pomysł.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ja to mialem spory dylemat, BYĆ - wiele znaczen, wiele mozliwosci interpretacji. Pierwszy pomysl byl wariacja na temat "byc czy miec" - odwieczny dylemat ludzi, choc ci co wybieraja miec pewnie nawet nie szczegolnie sie nad tym zastanawiaja :). Czesto zdarza sie ze ci, co krzycza byc, byc !! nie zdaja sobie sprawy z tego ze sa ludzie, dla ktorych byc to oznacza nie mnie nie wiecej jak po prostu miec. Bezdomni, biedacy zyjacy czesto z tego co dostana lub wyzebraja na ulicach. No i tu wlasnie rodzil sie moj pomysl... ale upadl ;)
Druga interpretacja ktora przez moje lenistwo wygrala to potraktowania "bycia"- jako czegos co nadaje naszemu zyciu sens. Nasze "być" na tym padole. Jeszcze nie tak dawno gleboko bym sie zastanawial co w moim zyciu jest dla mnie najwazniejsze, takie naj naj naj... ale od 8 miesiecy nie mam tego dylematu ;) Stad i na moim zdjeciu jest wlasnie moje najważniejsze "BYĆ";)
Pozdrawiam
Grzesiek

[ Dodano: 2007-03-14, 09:50 ]
bEEf,
podobnie jak 3 i 7 czy chocby 1 i 5 ;)
Grzesiek
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja kombinowałem tak. Pierwsze co, mi przyszło na myśl, to "być albo nie być - oto jest pytanie". Więc myślę tak - potrzebuję jakiejś czachy, pójdę na stary cmentarz bladym świtem (coby ludzi nie było i mnie nie zamknęli do czubków) i ją sfocę na jakimś malowniczym nagrobku. Myślałem o małej GO, dużym ziarnie i takie tam :-) Pomysł upadł z powodu lenistwa i braku czachy - może i dobrze. Poza tym puska w głowie. Zero. Coś tam kombinowałem - sfocę rozdszkosznie śpiącego kota - czyste rozmruczane "być" tu i teraz. Ale - nie chciały pozować, sierściuchy jedne, poza tym, odległe skojarzenie. Potem - w jednym kadrze napis "Być" wydrukowany na karctce i rozpikselizowane "nie być" na monitorze... :oops: :oops:

W ostatnim dniu przeczytałem wpis micha, że zasmrodził sobie chałupę kadzidełkami robiąc zdjęcie. Kadzidełko = dymek. No to wymyśliłem. Być i nie być :-)
Ogólnie nie wpadło mi do głowy nic, co nie było by aranżowane. Niestety... Dlatego mój faworyt w tej edycji tak bardzo mi się podoba. Bo jeśli nawet aranżowany w jakiś sposób, to tego nie widać.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ktoś wspomniał o autorstwie.
Powiedziałem, że tym razem Was zaskoczę i tak jest. Tym razem poszedłem zamiast na miasto, na ulicę, do ludzi, zamiast podglądać życie... poszedłem popatrzeć jak to życie jest opisywane. Nie chodziło mi o piękną literaturę w postaci poezji (choć mówią, że życie jest poezją i każdy z nas ją pisze, niektórzy nawet ładnie) lecz miałem na myśli przeciętność, codzienność. Stąd właśnie zwykły papier za 1,50, stąd mało wyszukane światło i ogólnie brak wodotrysków. Miał być sam kontrast, sama treść, bez rewelacyjnej formy - taka surowość! No i jest! Cel osiągnąłem, opisane w "codziennej" przedstawia codzienność, cud narodzin i śmierci.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pozwolę sobie skomentować zdjęcia na bazie moich odczuć. :-P

1.Zdjęcie pierwsze niewątpliwie nawiązuje do tematu - można wyobrazić sobie więź jaka łączy naprzykład ojca i syna i słowo "być" w tym wymiarze oddaje jakby wzajemną potrzebę istnienia tych dwóch osób i powiązań emocjonalnych jakie występują między nimi.
Niestety jeśli chodzi o aspekt techniczny, to brak ostrości wpływa negatywnie na moje odczucia.
2.Jeśli chodzi o zdjęcie drugie, to odrazu powiem, że nie lubię takich interpretacji, gdzie fotografowany jest jakiś napis, gazeta, lub inne zdjęcie. Widać tu być i byłem.:)
3.Trzecie zdjęcie jest ciekawe widać na nim, że "być", to znaczy walczyć i zmagać się cały czas z przeciwnościami losu.
4. Szczerze mówiąc, to nie kumam o co chodzi, czo o "być chorym" mało do mnie przemawia.
5.Tak bardzo oczywiste, że narodziny dziecka są pięknym przykładem bycia, pojawienia sie nowej istoty na tym padole.
6.Niewątpliwie nawiązuje do powiedzenia , co było pierwsze jajko, czy kura a może kogut (czytając na Onecie o chińskiej hemafrodycie) :lol:
7.Widać na tym zdjęciu trwać-czyli być korzenie mocno się trzymają podłoża kojarzy mi się z przesłaniem z trzeciego zdjęcia. Technicznie troszkę kuleję z tym przejaraniem.
8.Tu autor jak wielu innych także nawiązuje do bycia w pewnym miejscu w pewnym czasie, po upływie którego każde być zamienić się musi w był(o).
9.To samo co 8 tylko z innymi rekwizytami. :mrgreen:

Głosuję na: na któreś napewno :lol:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
K***a! Nie zdazylem na te edycje :-P

Wszystkie interpretacje sa doslowne, ale wiadomo, ze przy takim temacie trudno od tej doslownosci uciec 8-)

Ale jedno zdjecie jest z jajem.... :mrgreen:
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Jednak chyba w poziomie wygląda lepiej [sensowniej] przynajmniej widać co jest co... mam nadzieję, że autorowi o to chodziło.


Coz, mi sie wydaje, ze zdjecie nr 7 autor wyslal jednak jako pionowe... tak jak obiekt wyglada w rzeczywistosci, co nie znaczy, ze sensownie...

Co do kompozycji, to ow drzewo wisi na skale blisko przepasci, gdzie nie wolno sobie swobodnie hasac i focic - autor chyba i tak byl w trakcie robienia zdjecia "poza barierka"... ;-)

A ewentualne przepalenia... hm... moze tez maja kakis wplyw na tresc... a moze to tylko olewcze podejscie autora...

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zdjęcie jest w pionie od rana, mam nadzieję, że nie tylko ja tak widzę :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
trefelku apeluję do Twoich uczuc wyższych - zmien serwer, na którym siedzą te zdjęcia... transmisja się rwie, stoi w miejscu, itd.... odświeżanie nic nie pomaga.... no i nie mogę popatrzeć na to, o czym taka żywa dyskusja powyżej ;-)

[ Dodano: 2007-03-14, 20:01 ]
No i się wszystko wyjaśniło :evil: :

Transfer przekroczony


Godzinny limit Transferu dla konta kontaktzforum.fm.interia.pl umieszczonego na serwerze MIASTO WWW został przekroczony.

W związku z jego przekroczeniem, konto o nazwie kontaktzforum.fm.interia.pl zostało czasowo zablokowane. Zostanie ono ponownie automatycznie odblokowane począwszy od następnej godziny. Zapraszamy do ponownego odwiedzenia tej strony w późniejszym czasie.

[ Dodano: 2007-03-14, 20:02 ]
Może o 20:00 będę pierwszy :?: ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
zorzyk, a u mnie te zdjęcia szybko się ładują.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Co bym nie wyczyniał - wczytują się te zdjęcia masakrycznie - no, ale w końcu coś zobaczyłem.
[4] - jakoś tak przypomniało mi naszego staruszka psiejskiego kilka lat temu :-(
[6] najbardziej mi odpowiada, chociaż [9] jest tuż za nią.
[drzewko na skale] jednak poziomo!

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Interia ma limity, tak jak Republika i inne podobne.

A co do szybkosci, to coś jest na rzeczy bo u mnie z Interii wszystko ładuje się bardzo wolno (ale to równie dobrze może być wina Golfstromu).
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
dan napisał/a:
K***a! Nie zdazylem na te edycje :-P

Też nie zdążyłem. Ale za to pierwszy zagłosowałem. :mrgreen: (bo w poprzedniej jakoś i termin głosowania przegapiłem).
 

Cynamonka  Dołączyła: 15 Sty 2007
gada do mnie prostota trzeciego.. :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
głosujemy!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach