Zwycięzcą czwartej edycji konkursu TKT powinien zostać autor zdjęcia nr:
1
11% Complete
6 (11%)
2
0% Complete
0 (0%)
3
0% Complete
0 (0%)
4
16% Complete
9 (16%)
5
1% Complete
1 (1%)
6
3% Complete
2 (3%)
7
11% Complete
6 (11%)
8
30% Complete
16 (30%)
9
5% Complete
3 (5%)
10
15% Complete
8 (15%)
11
1% Complete
1 (1%)
12
0% Complete
0 (0%)
13
1% Complete
1 (1%)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
TKT_004 __ "ŚWIATŁO-CIENIA"
CZWARTA EDYCJA KONKURSU nosi tytuł: ŚWIATŁO-CIENIA.

Ważne informacje:
1) Termin nadsyłania upływa 20.03.2007r. [stary termin 15.03.2007r.]
2) Regulamin konkursu
3) Ankieta uruchamiana będzie w nocy z wtorku na środę i potrwa 72h.
4) Podczas ankiety zdjęcia nie będą podpisane, lecz można swobodnie pisać opinie.
5) Prace proszę przysyłać na adres: kontaktZforum[małpa]poczta[kropka]fm
w temacie podając: TKT_xxx_nick.
Plik proszę nazywać TKT_xxx_nick.jpg
[zwracam uwagę na wielkość liter w nazwach!]

Temat został wybrany zgodnie z algorytmem (poszczególne kroki poniżej):
Ad A) wynik kroku algorytmu -> costa
Ad B) wynik kroku algorytmu -> cecha (część całkowita z dzielenia) z 3/2, czyli C = 1 zakładka
Ad C) wynik kroku algorytmu -> 3*C = 3 post od dołu
Ad D) wyraz 14 (wielokrotność 7) to światło-cienia (poniżej przedstawiam wylosowany post)
___________________________________________________________________________
PostForum: Lightroom Wysłany: 2007-01-15, 16:05 Temat: Światło i cień
___________________________________________________________________________

Cytat
Zdaje się, że od wersji PS 7, pojawiła się dedykowana formatka do regulacji światło-cienia. Ale jak wszystkim wiadomo, to tylko pewne uproszczenie dla leniwych, bo ten sam efekt ponoć można uzyskać za pomocą krzywych.

Ale jak?

Próbowałem giąć tą krzywą w różnoraki sposób, ale nie udało mi się zbliżyć do efektu, jaki uzyskiwałem kręcąc np. suwakiem "światło". Czy ktoś może mi narysować, jak mniej więcej winna się odkształcić ta prosta pod kątem 45 st.? Osobno dla "światła" i "cienia".

A może ta funkcja to coś więcej niż wygięcie krzywej?

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zdjęcie 1 [NikitttA]



Zdjęcie 2 [PiotruśP]



Zdjęcie 3 [Sneczku]



Zdjęcie 4 [annuszka]



Zdjęcie 5 [bEEf]



Zdjęcie 6 [costa]



Zdjęcie 7 [dan]



Zdjęcie 8 [JarekDabrowski]



Zdjęcie 9 [ka_thy]



Zdjęcie 10 [Michu]



Zdjęcie 11 [tref]



Zdjęcie 12 [zenza]


Zdjęcie 13 [psyt]

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ósemka mnie rozłożyła ;-) Autora 10 idzie się po pierwszym spojrzeniu domyśleć - to chyba dobrze, nie? W 6 podoba mi się takie nieco dwuznaczne podejście do tematu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ok, glos oddany :->
 

NikitttA  Dołączyła: 07 Lut 2007
Trudny decyzja, 8ka za niesamowita, genialna prostote pomyslu i 4ka za klimat.

Musze sie z tym wyborem przespac ...

dobranoc [-:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cieszy mnie, że coraz więcej osób bierze [czynny=autorski] udział w TKT. Widzę także, że poziom ciągle w górę idzie! Zachęcam do głosowania i komentowania.
Coś ode mnie - podoba mi się 5 fotek [moja na szczęście też-nadal :mrgreen: ].
Zdjęcie nr 4 - lubię takie klimaty, może interpretacja jest luźna, ale zdjęcie mi się podoba.
Zdjęcie nr 7 - sam myślałem o czymś takim, trochę bym zmienił kadr, dodał cień postaci, żeby uwypuklić dwuznaczność... ale jest ok.
Zdjęcie nr 8 - fajna interpretacja
Zdjęcie nr 9 - klimat robi tekstura podłoża!
Zdjęcie nr 10 nieco bym zmienił, uwypuklił cień padający ze świeczek.
Zdjęcie nr 12 - technicznie ok, ale powiązanie z tematem jest bardzo, jakby tu powiedzieć, głębokie. Skojarzenie mam, ale nie jest ono wprost. Jeśli dobrze imaginuję to zamysł jest ok.

Hmm zastanawiam się czy zacząć brać udział w głosowaniach...
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
dziesiątka mnie się podoba, tak duchowo coś ala sekta :-D
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
8 - najlepszy pomysl
10 - smieszne :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zagłosowałem na 10 (mimo, że od razu wiadomo, kto jest autorem ;-) ) - bardzo mi się podoba. Pomysł i wykonanie - super. I jak dla mnie, to nie chodzi w nim o cienie od świeczek.

11, 12, 13 - fajne technicznie, ale średnio w temat trafiają
6 - fajna
4 - jw. - ale jakieś takie sztampowe, kalendarzowe. W albumie/na ścianie by się prezentowało ładnie.
3 - ???
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jako zdjęcie samo w sobie najbardziej leży mi 7-ka. Bomba. W kategorii "strzał w temat" 8-ka. Nagroda za humor i poczucie absurdu wędruje do 10-ki. Trudny wybór.
Coraz lepsze fotki - ciekawa sprawa.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
poszło i czemu ja ciągle widzę wyniki :roll:
 
lukaszkkk  Dołączył: 10 Gru 2006
A mnie sie zupelnie inaczej podoba:)
Fota 1,4 i 11. Mroczny klimat w pierwszych 2 i wyraznie widac temat przewodni. Ostatnie z mojego wyboru za prostote.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
hmm, skoro ustaliliśmy, że można pisać wszystko...
lukaszkkk napisał, że zdjęcie 11 podoba mu się za prostotę i tak z założenia miało być. Widać dwa kontrastowe kolory - biel i czerń {jasność-ciemność/ dobro-zło}. Wędrujący słoń z zadartą do góry trąbą jest symbolem szczęścia [słoniki takie podobno przynoszą szczęście]. Zdecydowałem się na zdjęcie w kolorze, bo nikt na świecie nie jest ani tylko zły, ani tylko dobry, zatem kolor pośredni zwierzaka obrazuje ludzką naturę. Na grzbiecie słonia widać światło, co oznacza, [przynajmniej ja tak myślę], że ludzie są z założenia dobrzy, mają jasny=dobry "kręgosłup" moralny, czasem tylko ktoś im go przetrąci. I wreszcie cień. Cień jest ciemny i pada na wyraźne, białe tło (nie szare, różowe czy czarne, na białe=dobre). Symbolizuje to naszą codzienność, niestety jest tak, że szczęście jednego często jest nieszczęściem drugiego, zatem na białej karcie czyichś poczynań znajduje się skaza w postaci ciemnej plamy zwanej cieniem.
To tyle.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
z edycji na edycję coraz lepsze prace. głos oddany ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf, 150KB to za malo.

tref, Twoja interpretacja rzadzi :mrgreen: :lol: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
zatem na białej karcie czyichś poczynań znajduje się skaza w postaci ciemnej plamy zwanej cieniem.
"...To jak wysłanie spamu albo seks z kozą - raz to zrobisz i jesteś napiętnowany na całe życie..."
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
tref, z tą swoją interpretacją to MZ przekombinowałeś :-P Ja tam bym nawet i po 5 :-B raczej nie wpadł, co Autor mógł mieć na myśli - a przynajmniej nie wpadłbym na to, co napisałeś ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
matb, dlatego właśnie sztuka wizualna jest tak fajna! Każdy odbiorca ma inna interpretację, jedni widzą kwadrat, inni plamę, a kolejni jeszcze coś innego i to jest właśnie piękne. Wiem, jeśli robię foto studyjne to strasznie kombinuję. Najpierw myślę nad zdjęciem kilka dni, a potem te masakrycznie trudne przemyślenia staram się zrealizować. Na tę edycję miałem jeszcze jedną fotkę, ale na moją interpretację nikt by nie wpadł, więc sobie darowałem. :mrgreen:
Inaczej jest z fotografią uliczną, patrzę, szybko myślę i jak zdążę to robię zdjęcie. W tym przypadku rzadziej mi wychodzi osiągnięcie zamierzonego celu niż w studio, po prostu jest mniej czasu na myślenie i realizację, a ja staram się poprzeczkę stawiać sobie wysoko i robić zdjęcia z "podwójnym dnem" czyli wielo-interpretacyjno-kryterialne. :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
hasło na dziś: ;-)

kto nie głosuje, ten wylatuje

motto mobilizujące, może pobijemy rekord na najwięcej oddanych głosów? Z analizy danych statystycznych wynika, że najpopularniejsza ankieta miała 114 głosów*, zachęcam do udziału w grupowym podjęciu decyzji, kto ma być zwycięzcą tej edycji!**



*nie pytajcie jaka to była ankieta, nie dojdziecie, a ja nie powiem
** można głosować tylko raz!
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
tref napisał/a:
najpopularniejsza ankieta miała 114 głosów

a ktora to ankieta?
tref napisał/a:
**
;D szkooda :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach