Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak - jest całkiem niezly - jak na swoją cenę to,wręcz powiedziałbym dobry.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Marek Wyszomirski, Dzięki!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
gucio-59, w ten oto sposób chyba pierwszy raz tak szybko namówiliśmy kogoś na Pentaksa (prawie bez używania argumentu możliwości korzystania ze szkieł M42-skrót myślowy...).
Post I-szy 14:35, koniec ok. 16:30 hehe ekspressss)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Ajeszcze aby być pewnym co do zakupu, to jeszcze zapytam o Canon 350D + 18-55MM +CF 4GB GwPL??? Bo jest na alegro za 2 489,00 zł

[ Dodano: 2007-02-24, 16:44 ]
tref, Bo ja lubię szybkie decyzje, a nie marudzenie :!:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref, - to tak zebys sie nie cieszyl :-P

[ Dodano: 2007-02-24, 16:46 ]
gucio-59, - moj kolega ma 350D
fajny aparacik......ale:
przestraszylem sie migawki......
przerazila mnie wyskakujaca lampa blyskowa
a potem dostalem ta lampka w nos (jak trzymalem aparat w pionie)
maly ma telewizorek i gorsze szklo kitowe
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
gucio-59, więc tak:
- obiektyw do wyrzucenia (sami Canonierzy Ci to powiedzą)
- możliwości dużo mniejsze niż kasetka
- totalnie beznadziejny wizjer (malutki), crop 1.6 robi swoje. Nawet Canon 30D ma wizjer mniejszy od kasetki! Fociłeś na analogu, to wiesz, co to dobry wizjer.
- zaleta - łatwiej dostępne obiektywy i akcesoria. Po prostu popularniejszy sprzęt. Ale zostań z nami, to nie zginiesz :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
gucio-59 napisał/a:
jeszcze zapytam o Canon 350D + 18-55MM +CF
pytaj, już napisałem wcześniej, że pytaj (nawet na forach N i C), żebyś to Ty wybrał, a nie my. Ja się o C nie wypowiem, za mało wiem (poza tym, jak produkują swoje szkła).

[ Dodano: 2007-02-24, 16:50 ]
bEEf napisał/a:
Ale zostań z nami, to nie zginiesz
tak, najwyżej utoniesz w OT (hmm a w tym wątku tylko na chwilkę zboczyliśmy za wielką wodę...)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
bEEf, tref, Decyzja już zapadła PENTAX K100D :!:
tref napisał/a:
w ten oto sposób chyba pierwszy raz tak szybko namówiliśmy kogoś na Pentaksa (prawie bez używania argumentu możliwości korzystania ze szkieł M42-skrót myślowy...).
Post I-szy 14:35, koniec ok. 16:30 hehe ekspressss)
:!: :!: :!:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
gucio-59 napisał/a:
w ten oto sposób chyba pierwszy raz tak szybko namówiliśmy kogoś na Pentaksa

a zauważ że nawet się jeszcze Bronek nie pojawił.
gucio-59, gratulacje szybkiej decyzji, ale na twoim miejscu poszedł bym do pierwszego lepszego MM albo Saturna i wzioł go do ręki, bo możesz się z lekka rozczarować ale tylko i wyłącznie wymiarami kasetki. Zechciej zauważyć również że to jest forum Pentaxa i nic innego Ci tutaj nie polecą ;-) Zero obiektywizmu :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
gucio-59 napisał/a:
pstryk.pl 2599.00 zł*


cześć. Kup w Pstryku tylko korpus (cena teraz 1999 zł) i dokup sobie na Allegro do niego kita (trafisz nowy albo w idealnym stanie za ok. 250-300 zł.).
I zaoszczędzisz jeszcze 300 zł. :lol:

[ Dodano: 2007-02-24, 18:16 ]
tomecki napisał/a:
ale na twoim miejscu poszedł bym do pierwszego lepszego MM albo Saturna i wzioł go do ręki, bo możesz się z lekka rozczarować ale tylko i wyłącznie wymiarami kasetki. Zechciej zauważyć również że to jest forum Pentaxa i nic innego Ci tutaj nie polecą Zero obiektywizmu


Nie słuchaj Tomeckiego. :mrgreen: On jest stronniczy. Sam pewnie marzy po nocach o K100d i spać nie może :-P .
A tak na serio, to K100d jest świetna. Też brałem ją pod uwagę. Ostatecznie kasy starczyło po wielu głodówkach :-D na K10d. Kup K100d i nie pożałujesz. Z czasem przywykniesz do wszystkich jej wad.O ile takowe wogóle znajdziesz ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
asklop napisał/a:
Nie słuchaj Tomeckiego. :mrgreen: On jest stronniczy.

tu się zgodzę w 100% ale w którą stronę stronniczy to się już nie przyznam.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
ale w którą stronę stronniczy to się już nie przyznam.


ja wiem, wiem. PSL. Polskie Stronnictwo Ludowe :lol:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
gucio-59, jeśli nie kupiłeś jeszcze tek kastki to wspomnę kilka wad (i sam siebie zacytuję, a co):
K100d nie obraca automatycznie zdjęć zrobionych "pionowo".
K100D nie ma podświetlania górnego wyświetlacza.
K100D nie ma pryzmatu.
K100d ma synchronizację z wbudowaną lampą do 1/180", a że nie współpracuje z TTLem to wybór lamp zewnętrznych na rynku ogranicza się do trzech modeli.
K100d ma menu tak ułożone, żeby użytkownikowi życie mocno skomplikować z dostępem do istotnych funkcji.
kSTOd nie ma takiego fajnego ASA jak 100, za to ma zaszumione zdrowo 3200.
k100D jest tak filigranowe, że jak masz fest grabę to... nie wiem jak chcesz to trzymać, zwłaszcza w pionie! Czy ktoś na własne oczy widział gripa do kasetki???
Kastode ma wbudowany taki fjuczer, że robiąc zdjęcia muchy odstrasza. I wszystko inne, co się słuchem legitymuje. W ogóle kłapie tak głośno lustrem, jak... aż mi porównania zabrakło.
KstoD produkuje RAWy, co są, delikatnie mówiąc średnio wspierany. Nawet MałyMiękki nie widzi powodu, żeby ich obsługę w swoim systemie operacyjnym zaimpelmentować.

Jak mi się jeszcze coś przypomni, to dam znać. Na razie ze swojej kastówy jestem bardzo zadowolony :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
heh...wiekszosc wad K100D ktore wymienil matb, to wady takze innych aparatow z tej polki cenowej (moze pomijajac obracanie fotek i 100ASA)
matb, - sluchales C350D - tam to migawka jest dziwna.....czajnik, spiecie w obwodach albo cus....
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
matb napisał/a:
K100d nie obraca automatycznie zdjęć zrobionych "pionowo".
K100D nie ma podświetlania górnego wyświetlacza.
K100D nie ma pryzmatu.
K100d ma synchronizację z wbudowaną lampą do 1/180", a że nie współpracuje z TTLem to wybór lamp zewnętrznych na rynku ogranicza się do trzech modeli.
K100d ma menu tak ułożone, żeby użytkownikowi życie mocno skomplikować z dostępem do istotnych funkcji.
kSTOd nie ma takiego fajnego ASA jak 100, za to ma zaszumione zdrowo 3200.
k100D jest tak filigranowe, że jak masz fest grabę to... nie wiem jak chcesz to trzymać, zwłaszcza w pionie! Czy ktoś na własne oczy widział gripa do kasetki???
Kastode ma wbudowany taki fjuczer, że robiąc zdjęcia muchy odstrasza. I wszystko inne, co się słuchem legitymuje. W ogóle kłapie tak głośno lustrem, jak... aż mi porównania zabrakło.
KstoD produkuje RAWy, co są, delikatnie mówiąc średnio wspierany. Nawet MałyMiękki nie widzi powodu, żeby ich obsługę w swoim systemie operacyjnym zaimpelmentować.

Jak mi się jeszcze coś przypomni, to dam znać. Na razie ze swojej kastówy jestem bardzo zadowolony


matb. Powiem szczerze, że wymiękłem czytając to. Nierozumiem, jak można być z czegoś zadowolonym i to bardzo a jednocześnie wytknąć tyle wad.
Chyba jesteś z innej planety. :mrgreen:
Zupełnie nie kumam czemu w takim razie nie kupiłeś innego aparatu (bardziej znanych ogółowi) a tkwisz w tym systemie, przecież on ma tyle wad. :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No właśnie, sam się zastanawiam. To musi być jakiś tajny czar pleśniaków ;-)
Prawdę mówiąc jak się zdecydowałem na zakup cyfranki, to wybór k100 był dla mnie tak oczywisty, że innych aparatów nawet do ręki nie brałem. Bo w sumie i po co? Przecież lepsze i tak nie będą, nie? ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
[/quote]matb prawdę mówiąc jak się zdecydowałem na zakup cyfranki, to wybór k100 był dla mnie tak oczywisty, że innych aparatów nawet do ręki nie brałem[/quote]

matb miałem dokładnie tak samo. Wybierałem tylko pomiedzy K100d a K10d. Co wybrałem widać w stopce. Tak bardzo chciałem mieć K10d, że jadąc w swoją podróż poślubna do Indonezji pojechałem z kompaktem Panasonica i z pożyczonym Canonem :mrgreen: , chociaż wtedy już (początek listopada) w sprzedaży był K100d. I nie żałuję bo K10d to świetna puszka.
K100d kto kupi ten też nie pożałuje, mi by nawet i ten korpus wystarczył, ale wolałem dopłacić za uszczelnienia , oczyszczanie matrycy większy wizjer i takie tam inne szczegóły, bo wychodzę z założenia, że kupuje na wiele lat.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Witajcie, nie było mnie kilka dni bo nie mogłem wejść na stronę forum, coś złego się działo z serwerem chyba?
Już mam w swoich łapkach K110D i jest super, kupiłem body (2165,-PLN) i szukam obiektywu. Na razie nie mogę się zdecydować, ale liczę na Waszą pomoc.
"KIT" http://www.allegro.pl/ite...3_5_5_6_al.html
SIGMA: http://www.allegro.pl/ite...3_5_5_6_al.html
Karta: http://www.allegro.pl/ite..._fvat_gwar.html
Wszystkim BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc w zakupie PENTAX K 100D :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
gucio-59 napisał/a:
Karta: http://www.allegro.pl/ite..._fvat_gwar.html
Osobiscie uważam, że wystarczy do K110D Sandisk Ultra II. Extreme, to przydaje się raczej do K10D. Szkoda wydawać kasę na Extreme. Mozesz także pomysleć nad Goodramem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
gucio-59, poczytaj tu proszę
LINK
i będzie nieco jaśniej! :mrgreen:

[ Dodano: 2007-02-28, 19:00 ]
argawen, gdzieś Ty się podziewał?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach