PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jest jeszcze wariant z podważeniem tylnej ścianki, tylko trzeba będzie ją z powrotem wkleić. Daj zdjęcie maskownicy z obu lub z góry.

[ Dodano: 2020-05-05, 15:31 ]
Dasz zdjęcie maskownicy z boku lub z góry?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Próbowałem podważać, ale siedzi mocno na kołkach. Wygląda na to, że jest ona przykręcona i jedynie można się do niej dostać otwierając tył.

Góra/bok


Dół
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Spróbuj pchnąć do góry, może są haczykowate zaczepy?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Udało się. Są to kołki z bolcami blokującymi, które wystarczyło wepchnąć do środka. Teraz pozostaje tylko wymienić materiał.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
kojut, całkiem ładne pierścienie otaczające mają głośniki. Może bez tych osłon zostaw sobie? Wrzuć jakieś zdjęcie bez osłon

[ Dodano: 2020-05-06, 08:05 ]
Ostatnio też przerabiam Kenwooda. Wzmacniacze i wieże midi z lat 90.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
M.K, te pierścienie to pic na wodę, fotomontaż. Są one tylko namalowane, a same głośniki są dość przeciętnej jakości. Wolę to jednak zakryć, by w oczy nie raziło :-P
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Zawsze możesz poeksperymentować ze zwrotnicami.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
PK, też o tym myślałem i żeby zbudować przegrody dla średniego i basu i wygłuszyć komory. Choć z drugiej strony zakup średniej klasy kolumn to nie jest jakiś duży wydatek. Będę miał nad czym myśleć.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
kojut, no to dałem się nabrać. Czym je napedzisz?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
M.K, taki mam wzmacniacz http://www.e-hifi.pl/index.php?id=234
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja mam A-54, A-85, a dzisiaj przyszedł KRF-A4020 na tranzystorach TRAIT i właśnie sobie go testuję i muszę przyznać, że wydane 135 zł było bardzo dobrze wydanymi 135zł. Wszystkie grają świetnie, ale 4020 najlepiej z tych co mam.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ogólnie te Kenwoody fajne są. Chcę sobie cały zestaw zbudować. Mam jeszcze equalizer GE-800 i szukam teraz radia i CD do kompletu (na razie CD i adapter są od Sony). Na razie szukam głośników i wpadły mi w oko Mordaunt-Short MS206, które mają dość dobre recenzje. No i cena jest dość dobra.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Z korektorów polecam ge 7020/7030/7090 lub mniejsze wersje nieco tańsze się tak samo dobre ge940/850

[ Dodano: 2020-05-07, 15:58 ]
CD miałem dp7020 i to był bardzo dobrze grający cd. jeśli nie zależy Tobie na wspólnym designie to patrz w stronę ostatnich modeli czyli do 4090 i 5090. Tanie są. Niedocenione jak cały Kenwood.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
M.K, dzięki. Będę się rozglądał, ale na eBay DP7020 jest tylko jeden... za €440 :shock:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No tak. Ale można znacznie taniej też. Wisi teraz jakiś za 500 chyba u nas.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Ale naprawdę chcecie ładować korektor do zestawu? No bez żartów... :-P
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
PK, akurat korektor był w zestawie, który kupiłem. Możesz powiedzieć dlaczego jest to zły pomysł?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Parę lat temu pożądałem korektora, że niby będzie panaceum na problemy wszelkie. Praktyka wykazała, że zrobiło się głucho i bez wyrazu. Nie pomógł nawet lepszy korektor. Największą radość przyniósł, kiedy został sprzedany. Przerabiałem 2 technicsy i jakiegoś japończyka (Onkyo?).
MZ, to dodatkowy element wprowadzający zniekształcenia do sygnału.
Z resztą, i tak już go masz, więc sprawdzenie niczym nie grozi.;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
kojut, tak jak pisze PK, to dodatkowy element, który skutecznie potrafi zepsuć pasmo przenoszenia, wprowadzając mnóstwo dodatkowych zniekształceń. Najczęściej tzw. harmonicznych. :-(
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
PK, dzięki za wyjaśnienie. Ja akurat słyszę różnice na + po puszczeniu CD przez korektor.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach