jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
kojut napisał/a:
Jak masz model?

Model czego?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
jacekh napisał/a:
CAle MArantza używam jakieś 20 lat i jestem mega zadowolony.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Tylko nie kupuj najtańszych przedwzmacniaczy, jeszcze na dobitkę z zasilaczem impulsowym, jak ładowarka do telefonów. Na tyle skutecznie psują dźwięk, że zniechęcają do słuchania.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
PK, jakbym miał kupić, to byłby to polecany przez producenta. Kosztują tyle, co nowy kartridż.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Wzmacniacz PM-68
Odtwarzacz CD-67 MKII SE
Mam też tuner ale go pomijam
Gramofon Thorens TD 190-2 z wkładką Ortofon OM10
Przedwzmacniacz NAD PP2E
Głośniki Jamo Classic 8
I od niedawna kable głośnikowe bi-wire Audioquest Rocket 11
Ot cały system...
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Wzmacniacz PM-68 - firmę Marantz kojarzę z nienagannym wzornictwem, oszczędny, czasem wręcz ascetyczny. Jakieś 20 lat temu była seria pod tym kątem, z mojego punku widzenia wręcz idealna. Jak znajdę zapodam stosowny link.

[ Dodano: 2020-05-31, 01:45 ]
Znalazłem, jakieś tam zdjęcia https://sg.carousell.com/p/marantz-slim-slim-designer-system-212840537/
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Było jeszcze coś takiego
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
jacekh napisał/a:
Było jeszcze coś takiego

Ano było, tyle że w takich czasach że, gdy wchodziłem dużego marketu, to się zastanawiałem co kupić: gazetę komputerową lub dwa piwa, a może trzy nośniku CD. Oczywiście rzeczonego zestawu nie kupiłem :-(
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
zipzip, teraz taki Slim wisi sobie na OLX za 700 zł. I to jest piękne.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Ma ktoś z Szanownych doświadczenia z lampowym Yaqinem MS-30L ? Chodzi mi głównie o dobór lamp.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Enzo napisał/a:
taki Slim wisi sobie na OLX za 700 zł


Ale jakościowo to nie jest najlepszy sprzęt. Otwieranie elektryczne paneli bardzo zawodne, dźwiękowo też szału nie ma.
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Nie wszystko z zasilaczem impulsowym jest złem wcielonym. Polecam posłuchać Audio Cambridge Solo. Miałem bezpośrednie podłączenie gramofonu do Luxmana L210 i po przesiadce na przedwzmacniacz zewnętrzny szczegółów jest dużo więcej.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
zipzip, ten zestaw był "dizajnerski", ale grał średnio. Nie bez powodu taki (mój :mrgreen: ) PM-66 SE kosztuje obecnie więcej niż cała ta wieżyczka.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
To ja się pochwalę...
Zanabyłem dzisiaj nowe słuchawki, teraz czekam aż przyjdą - Bowers & Wilkins P7 8-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
To są bezdrutowe, prawda? Czyli masz na głowie cały wzmacniacz...I jak wrażenia?
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Nie, to są normalnie na kabelku.
Słuchawki są bardzo, bardzo dobre. Dół jest bardzo wyraźny, zachęcający do muzyki elektronicznej, ale reszta jest bardzo "neutralna".
Komfort bardzo dobry, pudełko transportowe raczej słabe.

Na bieżąco używam też Klipscha Reference over ear - te raczej wybieram do czegoś z naturalnymi instrumentami, a B&W do rzeczy bardziej "sztucznych".

pz
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
A ja mam takie pytanie.
Do czego podłączacie przewód uziemienia gramofonu? Do wzmacniacza czy do przedwzmacniacza gramofonowego?
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Miałem podłączony i do wzmaka i do przedwzmaka - różnicy w dźwięku nie zauważyłem.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
stare uszy
Nie wiem czy w tym wątku kiedyś coś pisałem (bo do umiarkowanego "audiofila", to może bym siebie zaliczył jakieś lat temu "...dzieści" wstecz ;-) ), ale akurat temat pierwszy w HP się pojawił, a mnie się skojarzył przy okazji całkiem świeżego (może z tydzień temu?) prostego testu. W trakcie rozmowy ze znajomym jakoś wyszła kwestia słuchu. No i sprawdziliśmy "ile lat ma nasz słuch" (po wpisaniu na Youtube pokażą się filmy z prostym testem). No i wyszło mi, że nie mam się co "rajcować" sprzętem, bo i tak niewiele już słyszę :-( (co zresztą osobiste doświadczenia na mocno przeciętnym obecnie sprzęcie, zdawały się potwierdzać).
Innym audiofilom życzę więc przede wszystkim... dobrego słuchu :-) Bo sprzęt zagra niemal wszystko. Ważne, aby móc to (jeszcze) usłyszeć...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Testy sprawdzę, ale trzeba pamiętać, że nie wszyscy mają umiejętność słuchania. No i doświadczenie (czyli możliwość porównania z różnymi sprzętami) jest nieodzowne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach