Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Nie dam rady się rozłożyć z czterema kolumnami o-(
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Tak sprzedaj legendy i dodaj jeszcze w ofercie słowo promocja. Prawie synonimy to są. Połączone tworzą zestaw nie do odrzucenia! Trochę żartów nie zaszkodzi hehehe. A tak na serio to ja tego Philipsa mam osluchanego. Gra miodnie. Nie ma lipy. Moja druga propozycja to Sony TA F5A plus tuner ST A4L. Tez mam osluchane. Dźwiękowo wolę Philipsa, wygląd chyba Sony bardziej mi się podobi. No i za Sony przyjdzie wybulic z 1kzl więcej. Jeśli chodzi o kolumny to uważaj na legendy! One naprawdę mogą należeć do świata legend w sensie pejoratywnym. Ja na Twoim miejscu mając juz amplituner w domu, zabrał bym go pod pache (przenośnia) do miejsca, w którym zamierzasz nabyć zestawy głośnikowe (czyli kolumny audio, ale tutaj panuje etykieta i zwrot kolumna audio nie jest dobrze, ani tym bardziej mile widziany). Za 1-1,5kzl kupisz swietne zestawy, warto jednak podpiąć przed zakupem.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Proszę was: zestawy głośnikowe!!! Kolumn do domu bym nie polecał, chyba że BOSE 901. :evilsmile:

A jesli chcesz retro to może Radmor? Tylko ciężko kupić zadbany egzemplarz w przyzwoitej cenie.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Oj dobra, dobra...
A o Radmorach pisałem przecież. Niezaspokajają mnie stylistycznie o-) A, że ceny na nie są teraz dość nieprzyzwoite to akurat nastał czas aby przestały robić za stolik nocny o-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Gwiazdor, masz ode mnie :-B - trzeba się trochę rozluźnić żartem. A wiesz, że czekałem, aż się odezwiesz?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Takie wątki powinny być zakazane. Nie ma człek miejsca, pieniędzy ani potrzeby, a tu rośnie w nim chęć.
:mrgreen:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jest sporo tego sprzętu. Łatwo się zagubić w poszukiwaniach. W rozmowie z jednym z tutejszych forumowiczów o audio - w prywatnych rozmowach nie w tym wątku - powiedział mi, że posiada Sony STR V5 i on jest z niego bardzo zadowolony. Zbadałem temat wtedy głębiej, choć osobiście nie słuchałem ich. To jest cała rodzina począwszy od v3 do v7. Różnią się wyposażeniem i mocą, jakością przedwzmacniacza. Generalnie v7, v6 i v5 jak się o nich czyta to jest absolutna pierwsza klasa. Potężny amplituner na bardzo dobrych podzespołach, końcówkach mocy i świetnym projekcie. Niestety wchodzi do kanonu sław ( to nie to samo co legenda ) i potrafią kosztować. Na Allegro wisi za 4,5 kzł, ale to jest o 3 kzł za dużo. 1,5-2 kzł to jest cena bardzo dobra. Poniżej 1,5 za v7 - chyba nie ma szans. Za v5 zdarzają się okazje.

To byłaby 3 propozycja. I jeszcze jedna ode mnie 4 propozycja - przepiękna, droższa, dźwięk wysokiej próby. Oba klocki kosztują jeszcze niewiele. Hitachi w Polsce nie kojarzy się tak dobrze jak Technics ;)
Najwyższe modele(modele 7500 też chwalone, ale brzydsze)....proszę bardzo sobie zerknąć. Można zapaść na chorobę jelit wywołaną chęcią posiadania połączoną z brakiem środków na koncie.
HITACHI HMA 8500 + HCA 8500
tutaj jest aukcja z archiwum allegro
https://archiwum.allegro.pl/oferta/hitachi-hma-8500-mkii-hca-8500-mkii-legenda-audio-i6803020378.html
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Wszystko to bardzo kuszące to będzie nie ten pułap cenowy. Kurde, może niepotrzebnie tutaj pytałem o-) Przecież wiem jak to jest w internecie. Jak ktoś trochę w czymś siedzi i jakąś wiedzę ma to byle czego nie podpowie. A nie byle co nigdy nie jest tanie. I tak dochodzimy do sedna - nie da się tanio, ładnie i dobrze o-)

Ale tak już całkiem serio, to poczekam i zobaczę co będzie z budżetem a potem w tym budżecie poszukam co się da i wtedy poszukam/podpytam czy jest to coś warte. Ale może się skończyć na zakupie oczami a nie uszami.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Generic, a może jakaś niemiecka myśl technologiczna ? Braun, Telefunken ? A może stary Japończyk ? AKAI np...

Mnóstwo tego na rynku i musiałbyś bardziej zawęzić obszar poszukiwań ;-)

Telefunken:

https://www.olx.pl/oferta...html#3e2c8ca22f

AKAI:

https://www.olx.pl/oferta...html#502f6f796e

Każdy z nich zagra inaczej, ale myślę, że z obu byłbyś bardziej niż zadowolony ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
To jeszcze tylko powiem, że Philips można wyrwać od 400-600 a to są naprawdę świetne amplitunery. Philips zawsze był spychany, całkiem niesłusznie.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Też mi się wydaje, że mnie większość zadowoli jakościowo. Dlatego skończy się na wybieraniu wzrokowym pewnie. Ale pośpieszyłem się z tym pytaniem, bo lepiej było by poczekać na ukształtowanie budżetu. Z czego coś mi się wydaje 2/3 pójdzie na "zestawy głośnikowe" a reszta na sprzęt napędzający.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
M.K, ale 901 to przecież kolumny głośnikowe. :roll:
A mojej krucjaty w imię poprawnego stosowania nazw kolumna głośnikowa i zestaw głośnikowy nie odpuszczę! :-D

[ Dodano: 2018-04-03, 21:18 ]
Generic, proporcje 2/3 na zestawy są jak najbardziej słuszne.

Od siebie dorzucę jeszczę SABA. Też piękne.
Popieram też Philipsa i Telefunkena.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Gwiazdor, ale dlaczego uważasz, że :-B jest za pokazanie mi 901? Nie do wiary jakie przekłamania powstają tutaj :roll: . Ja po prostu dałem Ci tego browarka za Twoją nieustępliwość i uparte dążenie do celu - i to jest cenne. Zobacz - udało Ci się mnie nakłonić do używania zwrotu poprawnego w Twoim odczuciu i tutaj głoszonego przez Ciebie ( nie wiem jak dalece on jest poprawny, ale jak wpiszę na alle kolumny, to mam prawie 25 tysięcy wyników w zakładce "kolumny głośnikowe", a jak wpiszę zestaw głośnikowy to mam 111 wyników - większość tkwi w błędzie lub głębokim PRL? ).
A tak na serio - 901 nigdy bym sobie w pokoju nie postawił z wielu powodów. Ostatnio je oglądałem. Ochydne. Nawet jesli nazwałbym je kolumnami - choć byłoby to sprzeczne z ogólnym pojęciem i zrozumieniem słowa kolumna, odnoszącym się do czegoś - jakby nie patrzeć smukłego i w miarę jednostajnie szerokiego licząc od podstawy, a kończąc na wierzchołku.
Masz tu drugiego :-B - porozmawiać warto, poszerzać horyzonty jeszcze bardziej. Wyjść z błędu ciężko, ludzka natura i wygoda stają okoniem. Czasami to wiatraki, których nie jest się w stanie wziąć na kopie.
Co do podziału wydawanej kasy - też przyklepię decyzję. Przy odrobinie szczęścia te proporcje można nawet jeszcze bardziej przesunąć na korzysć kolu....yyy zestawów głośnikowych.
Co mogę polecić Generic, to zrób sobie podróż do miejsca, gdzie sprzedają sprzęty używane z zachodniej Europy. Nie wiem czy na Rzeszowszczyźnie są takie, u nas jest "cała wioska", która się tym zajmuje. I tam można wyrwać tanio. Jak coś trafi na alle to już najczęściej cena jest o wiele wyższa. Na olx uważaj! Można się mocno naciąć.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Wiem, gdzie był taki lokal... Tylko, że to było ze 20 lat temu o-) A teraz to mi jakoś nic nie świta, ale też nie jestem na czasie ze sklepami w Rzeszowie. Na takich "pchlich targach" ze wszystkim ściąganym z zachodu to dosłownie pojedyncze sztuki takiego sprzętu się pojawiają i ceny im nadają niespecjalnie atrakcyjne. Jest pewnie szansa, że trafi się tam coś naprawdę dobrego a wycenią jak wszystko inne z braku wiedzy. Ale i ja tej wiedzy nie mam o-(

Olx przeglądam tylko pod kątem ofert lokalnych, tak żeby podjechać i ocenić.

Ale w kwestii głośnikowej za parę stówek (patrzmy realnie, pewnie cały budżet zamknie się w tysiącu) to na co w ogóle zwracać uwagę? Tutaj jestem zupełnie zielony. Czy przyjąć opcję, że szukać tylko lokalnie i posłuchać na miejscu i samemu ocenić?
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Generic, podstawka czy podłoga ? ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Nie wiem... pokój ponad 25m2 i ponad 3m wysokości pewnie sugeruje podłogówki? Ale chyba lepiej lepsze monitory niż gorsze podłogówki. W dodatku wzmacniacze w obszarze moich poszukiwań nie będą się charakteryzować nadmiarem mocy o-)

Solidne standy w razie czego z czegoś dam radę wystrugać.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Generic, mocą się nie martw. Chyba za szczegółowo nie badałeś propozycji - kurcze co za gość. ;)

Ja bardzo lubię oferty tego człowieka. Przejrzyj sobie co ma. On chyba ciągnie z wysp towar, bo masa sprzętu jest typowo wyspiarska, ale pewności nie mam. Poza tym ma wszystko ładne, więc dba o kupowany i sprowadzany sprzęt, a ja wiem jak potrafi on być zmęczony poprzez transport do kraju. Ceny dla mnie bardzo przyjemne. Wydaje mi się, że warto budżet 1000 doposażyć o 500(+) i będziesz z rozmachem kupował.

http://allegro.pl/kolumny...7256916092.html
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Niestety większość propozycji była odsiana na etapie ceny o-)
Tak, Philips jak się znajdzie to by się zakwalifikował i faktycznie moc ma wystarczającą. Jednak wiele tych retro sprzętów to moce rzędu 15-20-30w na kanał. Nie znam się jakoś specjalnie ale może to być mało do ładnego wysterowania podłogówek? Chyba, nie wiem o-)

Próbuję coś doczytywać o poszczególnych "kolumnach" ale nie jest łatwo. Albo jakieś wątki gdzie ktoś chce słuchać dudnienia i pyta czy się nada - nie ten target. Albo po prostu nie wiem co oni do mnie piszą o-)
I popularne jest też objechanie jakiegoś zestawu za niedociągnięcia w porównaniu do sprzętu o dwie półki (i tysiące plnów) wyżej...

TDL RTL2? Bo RTL3 nie obskoczę budżetem.
W jakiś opiniach nie wyróżniają się niczym pozytywnym ale też niezbyt czymkolwiek negatywnym. I pewnie na więcej w tym budżecie ciężko liczyć o-)

Może trzeba będzie pojechać do Myślenic... hm
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Generic, pozwól, ze się wtrącę. Te moce podawane obecnie to najczęściej chwilowe moce szczytowe. Kiedyś podawali tzw. Tru RMS czyli moc rzeczywistą. Bardzo często 30 W dawnej mocy to dużo więcej niż obecne 70 W PMPO ( peak music power output). To tylko tyle tytułem wtrętu. Pzdr.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
powalos, jestem tego świadomy o-)

Hm, Eltax Liberty 5+ może...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach