Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
fuen napisał/a:
Znów zabrnąłem na nieznane wody, tym razem w temat słuchawek nausznych zprzewodowych.
To ma być prezent, raczej skromny (budżet do 150 złotych).

Wbrew pozorom, za 150 PLN można kupić całkiem porządne słuchawki.
http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=940

fuen napisał/a:
Z rzeczy, które mogę odebrać jeszcze przed świętami mam do wyboru rzeczone AKG, Edifier H850 (ładne są) i Superlux HD330 (to dla mnie marka-zagadka).

Zależy jakie brzmienie wolisz. Tego modelu AKG nie słyszałem. H850 grają jasno, z niewielką ilością basu, zwłaszcza tego niższego (w czym podobne są do słuchanych przez Ciebie HD201, choć Senki mają IMO lepszą średnicę). Superluksy (b. dobra marka budżetowa) - wręcz przeciwnie: basu w nich nie brakuje. Generalnie granie o klasę lepsze od dwóch ww. modeli.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kupiłem ostatnio (popytawszy wcześniej na tym forum) za skromne ~120 zł. superlux hd-660 - to chyba zamknięty odpowiednik wspomnianych 330, które są półotwarte. Dźwiękowo oczekiwania spełniają. Jedyne co wkurza, to spiralny przewód - niby długi, ale ponieważ ta spirala dość mocno trzyma, to równie dobrze mógłby być zwykły krótki. Metalowy kabłąk daje nadzieję na trwałość, ale chyba mógłby być jednak ciapkę dłuższy (ja mam na max rozsunięte słuchawki, a są na świecie ludzie z większymi głowami).

edit: a, przypomniałem sobie jeszcze jedno - u mnie w dołączonej do kompletu nakręcanej przejściówce na dużego jacka coś nie do końca styka i czasami ginie jeden kanał. Ponieważ podobnych przejściówek (acz nie nakręcanych) u mnie w domu nie brakuje, nie jest to wada, nad którą bym rozpaczał. Ale zawsze przykro.

 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Podziękowania. Zamówiłem, później doczytałem, że to stawia spory opór.
Obdarowywany ma kartę asusa xonar essence STX, więc chyba uciągnie, co?
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Polecicie jakis streamer audio tak do 1000 zl?

Raspberry pi juz mialem, aktualnie puszczam muze po bluetooth z ipada do wzmacniacza ale wiadomo jak to gra :/
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chromecast audio - bardzo przyzwoita jakość możliwość wypuszczenia dźwięku na RCA albo kablem optycznym. Bardzo wiele aplikacji obsługuje możliwość streemowania na chromecasta, zarówno z Ipada jak i spotify, Tidal itp... Działa z serwerami NAS (Synology i QNAP) możesz zrobić multiroom na kilku.

Jeśli chcesz podłączyć kabelkiem to DAC do Ipada np. Dragonfly Red - przejściówka Ipad -> USB. Gra cudownie
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Myslalem o chromcascie ale nie jestem do konca przekonany.

Mam starenkiego ipada 3 ktory umiera wiec z przejsciowki nici.
Myslalem o czyms z czego wypuscilbym sygnal do daca encore mdsd (taka alternatywa dla dragonflya).
Wiem natomiast ze, zeby encore pokazal mozliwosci musi miec dobry transport ...
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Do ipada 3 jest przejściówka na USB i powinno się podłączyć DACa. Trzeba by poczytać na forach, czy ta przejściówka obsłuży Encora czy innego DACa. Jakość warta grzechu. Według strony
https://www.audioquest.co...fly-series.html

Powinno działać

https://www.apple.com/pl/...2B3fc3%252B45b0
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Tak, tylko czy jest sens inwestowac w adapter na 30 pin jak ipad 3 non stop buforuje slabego flaca .... po prostu za stary sprzet by w niego kase ladowac.

Wiele osob poleca ieast m30. Szkoda tylko ze do niego i tak bede musial miec jakis fon na podglad.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mimo wszystko, jeśli będziesz mieć okazje wypróbuj chromecasta audio 😊.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
axolotl, a patrzyłeś na pudełeczka z Androidem? Na takim pudełeczku w połączeniu z zewnętrznym dac uzyskasz bardzo wysoka jakosc dźwięku - taka jaka oferuje dac. Oczywiście zakładając, ze bedziesz odtwarzał wysokiej jakosci pliki audio.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
A o jakim pudeleczku piszesz?
Chcialbym aby mialo wyswietlacz takie pudeleczko ale one sa dosc drogie i maja wentylki w chlodzeniu np. pipo x
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No wlasnie ja bez wyświetlacza myslalem, bo patrzyłem przez pryzmat swojego systemu, ale widzę, ze masz odwrotne wymagania. Wiesz ten pipo mieści sie w założonym przez Ciebie budżecie. Ja mam mecool bb2 pro pod tv podłączone i to jest generalnie mega urządzenie. Spotify, deezer, tidal - zeby wymienić tylko najbardziej znane. Do tego masz apke od audials obsługująca wszystkie stacje radiowe nadające w necie zupełnie za free z możliwością nagrywania - nagrane pliki bedą otagowane, choć nie pozbawione wad - czasami bedą miały zle przycięty początek lub koniec utworu, ale w aplikacji jest możliwość naprawienia tego, dołączyli prosty edytor(na pewno w wersji płatnej na PC, a na androida nie wiem, musiałbym sprawdzić czy jest edytor za free). Sama wyszukuje stacje i nie musisz niczego dodawać. Zeby było ciekawiej możesz wyszukiwać w serwisach takich jak YouTube czy Vimeo interesujących Cię kawałków i je nagrywać. Bardzo fajny program. I to pójdzie na pipo bez zająknięcia. Do odtwarzania flac używam polskiego płatnego n7player - za kilkanaście złociszy masz apke, która obsłuży większość plików audio w tym te o wysokim bitrate. Apka nie jest bez wad, ale w większości przypadków działa jak należy.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
axolotl, a po co Ci wyświetlacz na pudełeczku? Przerobiłem już kilka streamer'ów audio i generalnie tylko na początku coś tam po głowie chodziło o wyświetlaczu ...

Pierwszy transport z DAC na pokładzie to była malinka z HiFiBerry DAC+ Pro pod kontrolą Volumio ... bardzo ładnie to działało. Jedyny minus to fakt, że to "tylko" transport sieciowy, ewentualnie dysk podpięty do malinki.
Potem malinka - (USB) - Aune X1s, czyli krok do przodu względem DAC i możliwości podpięcia innych urządzeń do DAC po toslink'u czy coaxial'u ...

Na początek wystarczy aż nadto ...

[ Dodano: 2018-12-24, 11:24 ]
axolotl napisał/a:
Raspberry pi juz mialem
Sorki, nie doczytałem ...

Do 1000 streamer czy streamer + DAC?

P.S. Wspomniałeś o encore mdsd, jak chcesz podpiąć do wzmacniacza?
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Jesli chodzi o odtwarzacz audio video to mam nvidie shield tv, wiec moglbym to wykorzystac ale player jest w drugim systemie (kinie domowym) i tam musi zostac.

W zasadzie mam dosc dobry dac we wzmacniaczu magnat ma 600 wiec kolejnego daca nie potrzebuje.

Encore moze pracowac jako transport spdif albo jako dac. Moge podpiac po optyku do wejsc we wzmacniaczu albo po rca. Tutaj jest kolosalna roznica.

Caly czas rozwazam rozne opcje, chce cos kupic alek nie chce duzo kasy wydawac .... a wyswietlacz mi po to zeby zrezygnowac z tego uciazliwego klikania w tablet badz telefon.
Strasznie mnie to drazni.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
axolotl napisał/a:
Encore moze pracowac jako transport spdif albo jako dac
Nie wiedziałem, ciekawa opcja, DragonFly takowej nie ma. Chociaż troszkę szkoda żeby pominąć większość wartości urządzenia (DAC), kiedy służy tylko jako konwerter sygnału ...
axolotl napisał/a:
Caly czas rozwazam rozne opcje, chce cos kupic alek nie chce duzo kasy wydawac .... a wyswietlacz mi po to zeby zrezygnowac z tego uciazliwego klikania w tablet badz telefon.
Strasznie mnie to drazni.
O ile streamer będzie się znajdował pod ręką to może i tak ...
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
fuen napisał/a:
Superlux HD330

Ponoć grają tanie głośniczki do komputera. Jutro będę próbował zwrócić do sklepu :-P
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
fuen, może troszkę przesadzasz ;)
https://www.audiofanatyk....superlux-hd330/
chyba nie wstrzelileś się w to co lubisz. Może HD 669 ;)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
To nie był sprzęt/prezent dla mnie, mi tam w sumie pasuje, ale nie potrzebuję czwartej pary ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Są u mnie i te, i te chociaż w 330 młoda załatwiła minijacka, więc kabel do wymiany :-/

[ Dodano: 2018-12-26, 20:37 ]
:-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Spotkała mnie dzisiaj taka oto niespodzianka: przekonwertowałem plik audio zapisany w formacie flv do pliku flac. Pliki wynikowe posiadają bardzo wysoki bitrate - przewyższający bitrate wav, mianowicie od 1490 do 1703kbps przy 44100khz. Czy to możliwe, że muzyka zapisana w tym formacie ma więcej informacji, niż w prawdziwym wav?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach