volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Kodak EasyShare Z915
Hej!

Znajomy szuka dobrego aparatu,
i zastanawia się nad Kodak EasyShare Z915.

Ktoś może z Was miał do czynienia z tym modelem?
Potraficie go polecić, albo stanowczo odradzić? ;-)


Pozdr!
Karol.
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
Szczerze to Kodak nie kojarzy mi się ze słowem "dobry".

Moje zdanie jest takie:
1.kodak bardzo brzydkie aparaty robi, ale to kwestia gustu.
2.co do jakości zdjęć to nie znam tego modelu, ale przypuszczam, że żadna rewelacja
3.przez 7 lat pracy w handlu kodak ani raz mnie nie przekonał do swoich produktów a starali się :).

Więc pozostają 3 opcje:
1. kupić coś używanego ale co robi lepsze zdjęcia
2. dozbierać kasy i kupić coś co robi lepsze zdjęcia
3. kupić aparat za tą samą kasę (i/lub o gorszych parametrach niż 10MP i 10 x zoom) co zresztą nie będzie trudne.

a jeżeli się znajomy sugeruje opiniami :) z porównywarek cen:

"Kodak Z915 jest najlepszym w cenie do 150 Euro, ta opinia jest z wlasnego doswiadczenia, jak i ostatnio przeczytanego juz testu. Zle opinie najczesciej sa pochopne, albo aparat nalezy w ramach gwarancji wymienic na nowy, bo pracuje wadliwie, troche szumow produkuja prawie wszystkie nowe compakty, ale to mozna za pomoca lezacego programu i innych skutecznie poprawic. Gzie szumy tam szczegoly na zdjeciu jak trawa, itd.
Ma Automatyczne SMART ustawienia dla amatoeow, oraz manualne PROGRAM dla zaawansowanych, i inne, robi dobre zdjecia, oddaje dobrze kolory, wielkoscia jest pomiedzy kompaktem a lustrzanka, nie jest glosny, dobra stabilizacja obrazu, wideo 4x3 z fokusem przy zoomie, jest szybki, opuznienie spustu tylko do 0,3 sek. Akumulatorki dlugo trzymaja. Nalezy stsbilizacje przestawic nie na ciagla, dysplay troche zciemnic, na ktorym dobrze widac, do innych kompactow porownujac.
Nalezy wiedziec, ze najlepszym aparatem mozna zrobic zle zdjecia.
Ogulna opinia. DOBRY APARAT CYFROWY"


lub

"kodak ma bardzo dobry tryb makro który umożliwia wykonywanie zdjęć np. kwiatów"

hmmm :)

... ale moimi opiniami proszę się nie przejmować bo są bardzo subiektywne. Mnie bynajmniej ten aparat nie przekonuje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach