badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
kompakt jako kamera - co wybrać?
W perspektywie dłuższego urlopu w Austrii i Szwajcarii dosyć boleśnie daje się odczuć jedna z niewielu wad kadyszki - brak możliwości nagrywania filmów. Nie chodzi mi o jakieś ambitne filmowanie ale o krótkie klipy, będące pamiątką z podróży i dlatego też od sprzętu służącego do rejestracji ruchomych obrazków nie oczekuję zbyt wiele. Póki co moje wymagania (zoom optyczny tak z 5x w trakcie nagrywania, rozdzielczość przynajmniej 640x480 z dźwiękiem, zapis filmów o długości minimum 5 minut, obsługa kart pozwalających na zmieszczenie 30 minut filmu) spełnia Canon S1 IS. Co oprócz niego warto wziąć pod uwagę w cenie do około 300PLN (nowe i używane)? Fajnie by było, żeby sprzęt nie był zbyt duży oraz by zasilany był bateriami w rozmiarze AA.
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
Cze,
zoom optyczny to będzie raczej słychać.
Ja bym poszedł w Ixusa. Ma tą zaletę nad S1 - włożysz go do kieszeni.
Zobacz w moim podpisie - mam już takie dwa :) i w życiu chyba innego kompaktu nie kupię.
Jak dla mnie najlepszy kompakt w swojej klasie i co najważniejsze bardzo szybki AF.
Znowu dla mojej żony najważniejsze, że 870 jest brązowy :).
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
A czy IXUS800 pozwala korzystać z zooma optycznego w trakcie nagrywania filmów?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie odnośnie zoomowania -ale kiedyś zaciekawiło mnie to czym są robione ->> FILMIKI <<- na profilu YT tego jegomościa.
Okazało się, że IXUSem 860 IS. Z tego co dowiedziałem od niego na karcie 1GB można zapisać 8 min video.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Niestety, dokopałem się do instrukcji do Ixusa 800 i nie ma możliwości korzystania z zooma optycznego w trakcie nagrywania filmów. W S1 IS zastosowano chyba silnik ultradźwiękowy do napędu zooma bo w posiadanym przeze mnie filmie z tego aparatu w ogóle nie słychać że zmieniana jest ogniskowa. Poszukiwania więc trwają nadal - coś pokroju tego Ixusa byłoby bardzo przyjemne, najlepiej zasilane paluszkami i na karty SD - wiem, że pewnie wymagam za wiele wówczas byłbym szczęśliwy :) S1 IS jednak jest dosyć duży no i na CF...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach