andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Power grip Do Samsunga GX20
Witam wszystkich zainteresowanych.Żeby nie powielać treści zapraszam Do mnie
Cała instrukcja na dole strony
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
szkoda że zdjęć powiększyć się nie da i nie dałeś przed i po operacji jak to wygląda
niemniej :-B
sam się zastanawiam nad tym bo teraz gripy do gx20 są po 1k pln :-/
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Patryk,przed operacją grip się "waży" nie można dokręcić do końca a wtedy nie zostanie wciśnięty przycisk uruchamiający gripa.Przód wystający ponad podstawę przeszkadza najbardziej.Zeszlifowałem więc nadmiar plastiku dookoła choć dziś na spokojnie pewnie zacząłbym od przodu i w miarę potrzeb zeszlifowywał resztę.
Na zdjęciu zaznaczyłem fragmenty które zeszlifowałem.Aha i z pokxiliny uzupełniłem uskok przy małym palcu.

 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
rozumiem
a ten 3 kołek nie pasował w te w body samsunga rozumiem
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
joker333 napisał/a:
a ten 3 kołek nie pasował w te w body samsunga rozumiem

Dokładnie tak.Jak już pisałem gdzieś w necie przeczytałem,że najlepiej kupić grip bez kołków.Pod wpływem tej informacji wykręciłem wszystkie trzy ale po zamontowaniu grip nie był stabilny względem body.Odbiłem więc na folii "mapę" ze spodu Sama i przyłożyłem do gripa.Okazało się,że przy zachowaniu dokładnego położenia kostki stykowej i śruby mocującej właśnie te dwa kołki przy "zgrubieniu" będą pasować idealnie.Sprawa jest jeszcze świeża(minął dzień od przeróbki) więc może pokuszę się o wywiercenie w blasze otworku pokrywającego się z otworem na trzeci kołek.Choć z drugiej strony pozostałe dwa kołki plus śruba mocująca unieruchamiają oba podzespoły pewnie i stabilnie.
Warto również nadmienić że po zamocowaniu gripa waga puszki z kitem wzrasta do 1,38 kg.Dostępne są również Chińczyki z jednym pokrętłem i spustem migawki.Według mnie warto dodać parę Juanów i kupić grip full wypas z zielonym guzikiem,blokadą ekspozycji,dwoma kółkami i przyciskiem korekty ekspozycji.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
andybond, no gratulacje Andrzejku kolejny świetny pomysł
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dzięki adriano210.Jak się nie ma kasy tyle ile by się chciało wydać na hobby to czasem trzeba pokombinować :lol:
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
mowisz to mi - ja kiedys zrobiłem płetwy z chlapaczy od tira
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
adriano210 napisał/a:
ja kiedys zrobiłem płetwy z chlapaczy od tira

Jak widać ludzka pomysłowość nie zna granic :-B
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Anybond, a nie zamierzasz ściągnąć jeszcze jednego gripa? Ja się chętnie do zamówienia podłącze :)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
Anybond, a nie zamierzasz ściągnąć jeszcze jednego gripa? Ja się chętnie do zamówienia podłącze :)

Z zamówieniami od naszych żółtych przyjaciół nie ma problemu.Przesyłka jest free tak więc bez problemu możesz zamówić sobie jedną sztukę.Poczta dociera po ok.tygodniu.
 

Bucik  Dołączył: 02 Lis 2009
pepek napisał/a:
Anybond, a nie zamierzasz ściągnąć jeszcze jednego gripa? Ja się chętnie do zamówienia podłącze :)

Jak się więcej osób załapie, to może nam zniżkę dadzą :-)



... - ja się piszę ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Bucik napisał/a:
Jak się więcej osób załapie, to może nam zniżkę dadzą :-)

Już chyba taniej nie można :lol: :lol: Ostatnio kupiłem za 3,50$ pasek nadgarstkowy w Kraju Środka.Odliczając koszt przesyłki z Azji(jakieś 5$) wychodzi mi,że koszt produkcji i dystrybucji kształtuje się na poziomie -3$ :lol: :lol:
Podziwiam tych Azjatów :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andybond napisał/a:
Odliczając koszt przesyłki z Azji(jakieś 5$)

za takie drobiazgi to oni mają koszt przesyłki na poziomie kilkudziesięciu centów, nie więcej

to nie Poczta Polska, że zdzierają 2zł za list ekonomiczny krajowy :-D
 

Bucik  Dołączył: 02 Lis 2009
Przeleciałem kilka razy ten tutek szlifowania więc się nakręciłem, ale "piniondze" zbieram łaskawie, więc masowe zamawianie jak najbardziej!

Ktoś chętny ? Był jeden może jeszcze kilku się znajdzie:D?
skoro przesyłka free:P



...mały EOT - nawet lampę znalazłem (co prawda metz o mocowaniu nikona), może kosteczkę znajdę na pentaxa :mrgreen:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Bucik napisał/a:
więc masowe zamawianie jak najbardziej!

Nie wiem czy to ważne,ale jak na Okęcie przybędzie Mega Paka z Kraju Środka to napewno wzbudzi zainteresowanie celników.Potem się okaże że trza uiścić haracz.Wydaje mi się że najwygodniej robić to indywidualnie.A co jak paczka zginie?kilka osób jest w plecy albo tylko ten co zamówi,bo kto mu zapłaci za coś czego nie dostał.A jak padnie podejrzenie,że zamawiający zachachmęcił? Ja nie wchodzę w ten układ
 

Bucik  Dołączył: 02 Lis 2009
Haracz? Przesadzasz. Czytałem o zamawianiu obiektywów od naszych Chińskich kolegów. 4 eleczki zamówili studenci i jakichś wyjątkowych podejrzeń do tego nie było. Tak więc albo to kwestia szczęścia i pecha albo po prostu mają to jakoś wydzielone, ale masowa (np 5) paczka gripów - wątpie.

Tak jak wspomniałem kwestia szczęścia/pecha :-P




łe. Nie da rady przerobić stopki dedicated nikona na pentaxa... koszt przejściówki = 1/2 lampy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Bucik, uwierz

ostatnio urząd celny zrobił się bardzo dociekliwy

kiedyś przechodziły mi wszystkie paczki, niezależnie od wielkości, zaś od połowy zeszłego roku zatrzymali mi 3 paczki na cle - wszystkie które były większe od koperty i cięższe od pół kilo

całe szczęście że kupuję za granicą tak, żeby nawet po opłacie cła i przede wszystkim VAT i tak wyszło mi zdecydowanie taniej niż w PL ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Bucik napisał/a:
Tak jak wspomniałem kwestia szczęścia/pecha :-P

To tym bardziej wypadam.Dla mnie potrafi cegła spaść na głowę nawet w drewnianym kościele :lol:
 

Bucik  Dołączył: 02 Lis 2009
Oj, to mnie Panowie ubiliście :-/ Samemu nie mam zaufania do paypalów - w tej kwestii właśnie i mnie potrafi spaść cegła na głowę. Tak więc chyba będę szlifował w Polsce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach