Które zdjęcia zasługują na miano zdjęcia maja? Możesz wybrać trzy zdjęcia.
1
4% Complete
30 (4%)
2
0% Complete
1 (0%)
3
3% Complete
22 (3%)
4
13% Complete
82 (13%)
5
0% Complete
6 (0%)
6
0% Complete
0 (0%)
7
0% Complete
3 (0%)
8
1% Complete
12 (1%)
9
6% Complete
40 (6%)
10
2% Complete
15 (2%)
11
0% Complete
4 (0%)
12
0% Complete
1 (0%)
13
1% Complete
12 (1%)
14
1% Complete
10 (1%)
15
1% Complete
10 (1%)
16
11% Complete
69 (11%)
17
3% Complete
24 (3%)
18
1% Complete
9 (1%)
19
0% Complete
6 (0%)
20
2% Complete
18 (2%)
21
0% Complete
1 (0%)
22
1% Complete
11 (1%)
23
0% Complete
5 (0%)
24
1% Complete
9 (1%)
25
4% Complete
25 (4%)
26
1% Complete
8 (1%)
27
4% Complete
26 (4%)
28
0% Complete
0 (0%)
29
7% Complete
46 (7%)
30
0% Complete
6 (0%)
31
2% Complete
13 (2%)
32
0% Complete
3 (0%)
33
0% Complete
2 (0%)
34
0% Complete
6 (0%)
35
0% Complete
0 (0%)
36
1% Complete
8 (1%)
37
9% Complete
56 (9%)
38
0% Complete
0 (0%)
39
1% Complete
7 (1%)
40
0% Complete
1 (0%)
41
0% Complete
4 (0%)
42
0% Complete
0 (0%)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Arti, ale juz mozna dyskutowac o konkretach

Trochę się boję... ale bardzo bym chciał.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Gratuluję Zwycięzcy. Bardzo fajna fota. :-D
Chętnie przeczytałbym kilka słów o tym zdjęciu. Te światła między wzgórzami... O jakiej porze dnia, czy nocy było zrobione? Parametry...

Gratuluję wszystkim Niezwyciężonym.
Dziękuję głosującym na moje zdjęcie. :-B

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Arti napisał/a:
Trochę się boję... ale bardzo bym chciał.
Nie nie daj sie prosic :-)
 

darmuszka  Dołączył: 14 Lut 2010
:shock: ........................ :-/ ....................... :-P

Bardzo się cieszę. Dla wszystkich, którzy głosowali na moje zdjęcie :-B (82 x 4 PLN........dam radę.... :evilsmile: ). Ech, dla wszystkich :-B
Dla tych dla których 2011 od teraz ma tylko 11 miesięcy: No cóż, takie są koszty popularności forum w necie... :oops:
Ale to w końcu zabawa.....

Osobiście stawiałem wygraną na zdjęcie 29 GeloPa. Bardzo lubię takie minimalistyczne formy (chociaż sam nie robię).

Pozdrawiam serdecznie.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
dzerry napisał/a:
GeloPa napisał/a:
czy sa dopuszczalne fotomontaże ?
Skoro regulamin nic na temat nie mowi, to sa. Do pewnych granic oczywiscie. Jesli obraz caly czas mozna nazwac zdjeciem, to fotomontaz jest jak najbardziej dopuszczalny. Ktore zdjecie podejrzewasz o fotomontaz?


a gdzież bym śmial kogokolwiek podejrzewać,
o siebie pytam na przyszłość :mrgreen:
od dawna chodzi za mna pomysł na fote i w końcu udało mi się zrobić brakujący element ale nie wiem czy będę mógł to wystawić w następnych edycjach
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Nie nie daj sie prosic

Kokiet ze mnie. :evilsmile:
Muszę trochę popracować, ale coś napiszę później.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Stawiałem, że wygra zdjęcie gelopy (choć myślałem, ze to zdjęcie White'a ;-) ).

Moja krótka recenzja zwycięskiego zdjęcia: piękny widok i warty uwiecznienia, ale wygląda na strasznie poPSuty. Mgły świecą własnym światłem, aż do wypalenia. Zdjęcie robione teleobiektywem, więc skąd taka mocna winieta? Zapewne dodana podczas obróbki, ale z jakiego powodu? Zamknąć kadr? Chciałoby się poczuć tę przestrzeń, więc dlaczego ją zamykać? Może dodana, aby skupić wzrok na centrum kadru? Ale nie ma tu jakiegoś centralnego, głównego elementu na zdjęciu, na którym możnaby zatrzymać wzrok. Kolory nieprzekonujące, mdłe, jakby zaszumione. Obróbka miała na celu uzyskanie efektu, niestety, wynik machania suwakami przytłoczył walory krajobrazowe na tym obrazku. Wynikiem głosowania jestem szczerze zdziwiony.
To oczywiście tylko moje zdanie i nic osobistego do Autora.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
xrog, zgadzam się w 100%. Żeby chociaż tej winiety nie było..
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Cytat
Dochodzę do wniosku, że niektórzy muszą mieć chyba rodziny pologowane na forum.... :evilsmile: , bo inaczej nie potrafię wytłumaczyć głosów na pewne foty...

Arti - "de gustibus non est disputandum" choć może to być cecha rodzinna... :lol:
Albo środowiskowa... ;-)
Gdybym głosował bez namysłu - pewnie bym i zagłosował na zwycięzcę - bo widoczek smaczny dość, ale do szczęścia brakowało mi jakiegoś punktu zaczepienia dla oka... 8-)
Za :-B zwycięzcy - dziękuję - wzniosę za sukcesy! :-B
:-)
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
moje typy to 4, 9, 27
 

joelle  Dołączyła: 28 Maj 2008
A moje - 8, 16, 37
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Eldred napisał/a:
xrog, zgadzam się w 100%. Żeby chociaż tej winiety nie było..

A mnie winieta i całe "poPSucie" pasuje. Obraz jest dzięki temu bardzo gęsty i klimatyczny.

Moje głosy: 4, 15, 29 - alfabetycznie. Wartościując: 29, 15, 4.
:-B :-B :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
4-ka też była w moim zestawie. Pewnie dlatego, ze to góry :-D
 

darmuszka  Dołączył: 14 Lut 2010
Jestem typowym fotograficznym "lamerem" - jak to mawia mój znajomy.....

Coś mnie podkusiło aby wysłać zdjęcie, po obejrzeniu pozostałych zmarkotniałem.........
Mam mało wiary w siebie, jestem na etapie dziecka z aparatem i po prostu cieszą mnie te wszystkie techniki dawno już odkryte przez innych........

Szwendam się z aparatem wszędzie, sam nie wiem po co.......
Nie mam pojęcia o błędach typu winieta i inne...Tak wyszło, bez żadnego konkretnego zamiaru........ Ta fotka nie ma punktu zaczepienia........ Mi własnie się podobało, że nie ma. Czytam po raz już któryś "Krew elfów" Sapkowskiego. zawsze mnie fascynowały krainy nieodkryte....te pasmo gór za którymi jest......?? nieodkryte, mroczne....
Nie chcę stosować taniej filozofii. Może ten wynik to po protu pauperyzacja życia...
Wszyscy chcą być artystami. A artysta jest sam. Nie tu na forum...
Z jednej strony człowiek tęskni za życiem jak w "Zmruż oczy". Taka dla mnie jest fotka GeloPa. Prosta i pięknie szara jak życie.
Z drugiej szukamy oderwania od codzienności; może takie oderwane, nierealne kolory nie mające z rzeczywistością nic wspólnego to własnie to poszukiwanie. Ja bym nie analizował tego zdjęcia "artystycznie" czy technicznie bo można od raz zamknąć dyskusję.
Ciekawy jestem (zakładając optymistycznie średnio-ważoną naszą wrażliwość na piękno) czemu jednak ta fotka?. Impuls na tandetę? Marzenie za czymś? Brak smaku? Inna "wrażliwość" :evilsmile: jak to niektórzy nazywają....
Też jestem zdziwiony.... Nie tak miało być........ :oops:

Pije :-B teraz i zaraz jak odpalę kontargumenta na krytykę :lol:
Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy. :-P
 

kubiq  Dołączył: 06 Cze 2009
Dzięki za głosy na 27.
Zdjęcie zrobione na weekendowej wycieczce w Zamościu. Obdarte z każdej możliwej strony kamienice Zamościa aż się proszą o zdjęcia, polecammm.


darmuszka- Nie daj sobie wkręcić żadnych obcych fotograficznych filozofii, że to złe bo jest takie i owakie i tak robić nie należy. Zostań sobą ;]
 

darmuszka  Dołączył: 14 Lut 2010
Tak jeszcze technicznie.
Szkło 18-250 czyli "nasz" typowy spacerniak. W drodze na górę Jiri w Korei. 1915 mnpm.
F 7.1 czas 1/500 (byłem wykończony) na manfotce. Ogniskowa max czyli 250mm
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
darmuszka, nie ma ustalonych błędów typu: winieta, odrealniony kolor, itp. To wszystko jest subiektywne i zależy od okoliczności.
I nie obrażaj mnie podejrzeniem o brak smaku. ;-) Uważam, że mojemu smakowi nic nie można zarzucić. :-P Tak, zapewne, większość z nas myśli o swoim poczuciu estetyki. Gdyby było inaczej to głosowanie nie miałoby sensu. Głosuję na to, co uważam za warte głosu.
Dlaczego nie analizować Twojego zdjęcia pod kątem artystycznym? Właśnie tak trzeba. Przez obróbkę przestało być pięknym pejzażem, widoczkiem z wycieczki, itp. Zbudowałeś klimat, kierując się swoimi fascynacjami. A czy świadomie, czy przez przypadek - to już inna sprawa.
Artystą się jest, lub się bywa...

GeloPa - piękny klimat. Egzystencjalna szarość, samotność.
xrog - otworkowe rozedrganie, rytmy, bliki. Klimat.
Gratuluję Wam wszystkim, artyści. :-D

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kubiq napisał/a:
darmuszka- Nie daj sobie wkręcić żadnych obcych fotograficznych filozofii, że to złe bo jest takie i owakie i tak robić nie należy. Zostań sobą ;]
tzn że co? ma się nie rozwijać? Prawie każdy na początku przesadza z obróbką, zafascynowany nieskończonymi możliwościami, ale to tylko kwestia czasu ;-)

darmuszka, żeby nie było, obróbka moim zdaniem przesadzona, ale głosowałem na to zdjęcie, bo wzgórza we mgle się obroniły.

[ Dodano: 2010-06-09, 12:26 ]
zbyllu, :-) :-B
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
darmuszka, gratulacje, na nie głosowałem
i nawet powiem dlaczego :mrgreen: bo mi sie zarąbiście spodobało :-P tylko, że ja sie nie znam i nie patrze na sprawy techniczne. Po prostu jak dziecko albo coś mnie zaciekawi/wpadnie w oko/spodoba się (czasami pomarudze, za ja bym coś tam zrobił inaczej) albo do kosza.
a analizowanie co autor miał na myśli albo co powinien zrobić pozostawiam fachowcom, ja wolę patrzeć
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
GeloPa, to strasznie nieambitne podejście :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach