Które zdjęcia zasługują na miano zdjęcia maja? Możesz wybrać trzy zdjęcia.
1
4% Complete
30 (4%)
2
0% Complete
1 (0%)
3
3% Complete
22 (3%)
4
13% Complete
82 (13%)
5
0% Complete
6 (0%)
6
0% Complete
0 (0%)
7
0% Complete
3 (0%)
8
1% Complete
12 (1%)
9
6% Complete
40 (6%)
10
2% Complete
15 (2%)
11
0% Complete
4 (0%)
12
0% Complete
1 (0%)
13
1% Complete
12 (1%)
14
1% Complete
10 (1%)
15
1% Complete
10 (1%)
16
11% Complete
69 (11%)
17
3% Complete
24 (3%)
18
1% Complete
9 (1%)
19
0% Complete
6 (0%)
20
2% Complete
18 (2%)
21
0% Complete
1 (0%)
22
1% Complete
11 (1%)
23
0% Complete
5 (0%)
24
1% Complete
9 (1%)
25
4% Complete
25 (4%)
26
1% Complete
8 (1%)
27
4% Complete
26 (4%)
28
0% Complete
0 (0%)
29
7% Complete
46 (7%)
30
0% Complete
6 (0%)
31
2% Complete
13 (2%)
32
0% Complete
3 (0%)
33
0% Complete
2 (0%)
34
0% Complete
6 (0%)
35
0% Complete
0 (0%)
36
1% Complete
8 (1%)
37
9% Complete
56 (9%)
38
0% Complete
0 (0%)
39
1% Complete
7 (1%)
40
0% Complete
1 (0%)
41
0% Complete
4 (0%)
42
0% Complete
0 (0%)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sculptor napisał/a:
Uważam, że znajomość zasad jest warunkiem koniecznym aczkolwiek niewystarczającym w zrobieniu udanej fotografii.
a ja zawsze powtarzam, że żeby łamać zasady trzeba je najpierw poznać ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred, no wlasnie chodzi o to, ze trzeba sie troche nagimanstyskowac, zeby bylo cos wiecej. I to powinno byc wazne w ocenie. Niestety, wiekszosc fotografujacych nie ma tej swiadomosci - slysza jak mantre ciagle 10 pustych zasad i zapominaja o najwazniejszym. Podobnie oceniajacy. Przekaz, czy jak to tam nazwac, nie musi byc artykulowane wielkimi literami - czasami to jest atmosfera, czasem niepokoj, czasem gra znaczeniami, czasem tez to nieszczesne "lamanie zasad", chociaz ja bym to nazwal kontrapunktem.

Na przyklad "przekazu" w pejzazu, polecam japonskie prace Micheala Kenna.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
dzerry napisał/a:
....o zdjeciach odziezy roboczej, dokumentacji budowlanej i zdjeciach paszportowych. Jesli zdjecie nie ma przekazu, to tylko dlatego, ze nie nawet wiesz dlaczego je zrobiles.

one taż mają przekaz i to olbrzymi :mrgreen:

[ Dodano: 2010-06-10, 14:06 ]
Eldred napisał/a:
a ja zawsze powtarzam, że żeby łamać zasady trzeba je najpierw poznać

niekoniecznie,
robiąc zdjęcie masz zamiar komuś coś pokazać/przekazać i to jest Twój punkt widzenia i taki indywidualny sposób patrzenia/postrzegania
i teraz pozostaje kwestia tego czy widzowi będzie to odpowiadało, czy zainteresuje go to samo co ciebie
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry, kiedy już zdefiniowałeś co rozumiesz poprzez "przekaz" przekonałeś mnie. :-B

[ Dodano: 2010-06-10, 14:09 ]
GeloPa napisał/a:
i teraz pozostaje kwestia tego czy widzowi będzie to odpowiadało, czy zainteresuje go to samo co ciebie
wolę nie wchodzić znów na ten grząski grunt fotograficznego disco-polo, "nie ważne co i jak, byle by się gawiedzi spodobało", także wybacz ale nie potrafię w pełni podzielić tego zdania. To nie brzmi jak fotografia, tylko jak kurs wygrywania lokalnych konkursów artystycznych, że tak się brzydko wypowiem.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Eldred napisał/a:
wolę nie wchodzi znów na ten grząski grunt fotograficznego disco-polo, "nie ważne co, byle by się gawiedzi spodobało", także wybacz ale nie potrafię w pełni podzielić tego zdania.

nie mówię o robieniu fotki "pod publiczke", Tobie fotka tez ma się podobać :mrgreen:

p.s. widziałeś fotki Julki, wierz mi że nie przeczytała zadnej książki o fotografii i zasadach. trochę ogląda zdjęć i wie co jej się podoba i stara się podobnie pokazywać świat tak jak Ona go widzi. PS też nie pozwalam jej dotykać - ma jeszcze czas aby PSuć fotki w kompie
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
GeloPa napisał/a:
nie mówię o robieniu fotki "pod publiczke", Tobie fotka tez ma się podobać
często to się wyklucza,
(patrz jazz czy muzyka klasyczna, trzeba samemu coś robić bądź chociaż pojmować, by docenić mistrza, a tanie sztuczki mi nie imponują za to tłumy szaleją gdy gitarzysta "gra zębami")

większość odbiorców skrytykuje zdjęcia klasyków, co swoją drogą było kiedyś świetne pokazane w internecie, pamiętacie tą akcję z klasycznymi fotografiami, wrzuconymi na jakiś portal foto-społecznościowy do oceny? ;-)
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Eldred napisał/a:
GeloPa napisał/a:
i teraz pozostaje kwestia tego czy widzowi będzie to odpowiadało, czy zainteresuje go to samo co ciebie


tutaj nie chodzilo mi o przypodobanie sie komukolwiek tylko zaryzykowaniu czy będzie podobało się to tylko Tobie czy większemu gronu :D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
GeloPa, Julka też kiedyś przejdzie fazę HDR'a i nic na to nie poradzisz ;-)

[ Dodano: 2010-06-10, 14:18 ]
GeloPa napisał/a:
zaryzykowaniu czy będzie podobało się to tylko Tobie czy większemu gronu :D
i właśnie jako totalny amator mam ten komfort, że nie muszę myśleć o wiekszym gronie, za to pochwała ze strony chociażby Fafniaka czy Dzerrego to dla mnie coś 100x bardziej cennego :->
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Eldred napisał/a:
GeloPa, Julka też kiedyś przejdzie fazę HDR'a i nic na to nie poradzisz ;-)

mam nadzieje, że przejdzie :mrgreen: że będzie poszukiwać, sama będzie decydować co jej odpowiada. jeszcze będę jej podpowiadał jak to zrobić i pokazywał inne techniki.

[ Dodano: 2010-06-10, 14:23 ]
Eldred napisał/a:
GeloPa, Julka też kiedyś przejdzie fazę HDR'a i nic na to nie poradzisz ;-)

[ Dodano: 2010-06-10, 14:18 ]
GeloPa napisał/a:
zaryzykowaniu czy będzie podobało się to tylko Tobie czy większemu gronu :D
i właśnie jako totalny amator mam ten komfort, że nie muszę myśleć o wiekszym gronie, za to pochwała ze strony chociażby Fafniaka czy Dzerrego to dla mnie coś 100x bardziej cennego :->

bo każde wyróżnienie daje pewność że to co robisz ma jednak sens i dostajesz kopa do dalszej pracy :mrgreen: i nad sobą i nad techniką

a i jeszcze dodaje odwagi do eksperymentów
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
dagio, spoko ;-)
Ładnie wszystko rozjaśniłeś, ale kolorki jak dla mnie za cukierkowate. I tak mocno pokolorowałem tamten klimat.

PS> A chmurki, ;-) pierwsza klasa. Ku uciesze malkontentów ;-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dzerry napisał/a:
Dobrej kompozycji po prostu nie widac.

weź do ręki dobre zdjęcie. odwróć je do góry nogami i lekko przymruż oczy.
 
Xavier  Dołączył: 04 Maj 2010
Nie spodziewałem się 9 głosów przy takiej konkurencji. miło :-)
 

Nazca  Dołączył: 06 Cze 2010
Nie ma się co dziwić. Zdjęcie ma niesamowity klimat. Bardzo mi się podoba. :-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
A mnie sie podoba zdjecie Stacha i chcialbym zobaczyc wiecej z tej serii.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Pozwolicie że i ja dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Uważam że analizowanie zdjęć pod każdym względem i na różnych poziomach - niesie wiele pożytków dla autora. Po pierwsze jest dla niego zwrotną informacją co zrobił dobrze lub źle (częściej źle - skoro doszło do analizy kadrowania czy błędów obróbki). To konkrety , o których często inaczej się nie dowie - zwłaszcza gdy nie przeczytał żadnej książki z teorii estetyki. O przeglądaniu albumów wybitnych twórców nie tylko fotografii - nie wspomnę. Oczywiście - trafiają się wybitne indywidualności działające intuicyjnie, które nauka kompozycji i studiowanie mistrzów, może tylko pozbawić świeżości i indywidualności , albo wręcz zmanierować - wszystko zależy od siły charakteru. Ale - nie czarujmy się - na 100 000 fotografujących - może trafi się taka sztuka, choć wolelibyśmy żeby na tym forum były same takie wyjątki... :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
MAX581, zgoda, tylko że dostając tylko takie rady ludzie często zatrzymują na etapie "mocnych punktów", "trójpodziałów", "nieprzepaleń" i "nieucinaniu palców". Potem sami dają tylko takie rady, bo tylko to widzą w zdjęciach, a Internet echem tysiąckrotnym rozlewa tę plagę tak, że nie widać ratunku.
 

darmuszka  Dołączył: 14 Lut 2010
bEEf,
:-B
Moim skromnym zdaniem po kilku :-B ośmielam się rzec......
Pstrykanie to sztuka niewymierna jak liczba PI................ Ja pracując w sztukach typowo wymiernych (rzemieślniczych.......) zatem uważam, że czuję to w dwójnasób......
Trzeba po prostu robić to co się czuje. Historia nas rozliczy.........
Nie namawiam na olanie twierdzeń prawdy typu: "trójpodział" i podobne ale trzeba po prostu być sobą. To jest jak miłość. Trzeba to robić egoizmem własnym. A plaga internetu i nasz ekshibicjonizm to tylko tło dla wielkich. Czy się obronią? Czas pokaże......
Teraz na pewno jest trudniej wszystkim. Prostytucje sieci jest nieubłagana. Trudniej plewy od ziaren odsiać ale dla mnie jest to piękne. Szum sieci sprzyja aby szukać ukojenia w cichości..... Ale ta jest samotna........... Kto znajdzie złoty środek czyli sprzeda się jako skromna kurtyzana ten wygra.....
Jesteśmy tu wszyscy, bo szukamy niszy gdzie możemy sobie pogadać o naszych tęsknotach......aby nie umrzeć jak ta "stepowa czerń" zapomniana................ ;-)

[ Dodano: 2010-06-15, 14:14 ]
MAX581,
i moim skromnym zdaniem
MAX581 napisał/a:
Uważam że analizowanie zdjęć pod każdym względem i na różnych poziomach - niesie wiele pożytków dla autora


jeżeli jest słaby to nic nie da bo jest słaby.
Jeżeli jest sobą to nie słucha...............

[ Dodano: 2010-06-15, 14:18 ]
radekone napisał/a:
A mnie sie podoba zdjecie Stacha

Mi tez kurka wodna............ Ta dziewczyna wie na kogo czeka...........
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
darmuszka napisał/a:
radekone napisał/a:
A mnie sie podoba zdjecie Stacha

Mi tez kurka wodna............ Ta dziewczyna wie na kogo czeka...........

I moją uwagę zdjecie przesłane przez Stacha zatrzymało na dłużej.
(Tak jak i niektóre z wyżej ocenionych: 16, 37).

Jest klimat oczekiwania, o którym pisał darmuszka...

M.
 

youlo  Dołączył: 03 Mar 2010
Gad demyt, cimeny jestem jak szkło kitowe, jak zagłosować ?
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
youlo napisał/a:
Gad demyt, cimeny jestem jak szkło kitowe, jak zagłosować ?


już po głosowaniu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach