Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
tref napisał/a:
silnik jest słabszy niż w 645N, bo mniej szarpie

Może być wręcz odwrotnie. :-) Może też mieć lepszy algorytm sterowania.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
na optycznych napisane bylo ze we wrzesniu moze byc nastepca k-x i k7
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
grabber napisał/a:
na optycznych napisane bylo ze we wrzesniu moze byc nastepca k-x i k7
Bo we wrześniu jest Photokina i możliwe, że Pentax coś pokaże.
Co do 645D, to zrobił na mnie piorunująco dobre wrażenie. Ale trzymać go , to krótko trzymałem. Wciąż zabierali mi go tref i Fafniak :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A wiem co mi się nie spodobało - przyciski umieszczone dookoła tego ok - są zbyt małe
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
Cytat
Bo we wrześniu jest Photokina i możliwe, że Pentax coś pokaże.

Jak już we wrześniu pokażą to ile będziemy czekać na egzemplarze w sklepach?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Fafniak napisał/a:
niech się chowają te wszystkie foolframe-y :evilsmile:
645D JEST :mrgreen:

No to teraz zanim cokolwiek napisze któryś pełnoklatkowiec będzie się musiał porządnie zastanowić :lol:
Choć nie wierzę i tak znajdą jakiś słaby punkt w 645 żeby znów kilka postów w wątku poświęcić na hołdowanie C i N w małym obrazku.Bo tak to trzeba teraz nazywać :evilsmile:
Również z niecierpliwością czekam na wieści o nowych korpusach bo w końcu może dorzucą AF gratisowo :lol: :lol:

[ Dodano: 2010-06-24, 18:48 ]
A swoją drogą po przeczytaniu komentarzy pod artykułem na optycznych pytam:
Yura Fafniak,jaki sens miała wasza dyskusja z canonowymi i nikonowymi talibami? Przecież na chrześcijaństwo i yak by nie przeszli.Nie było też sensu bronić 645D przed bakteriami.Ten aparat sam się obroni a komentarze były jedynie konwulsjami spowodowanymi tym że Pentax wypuścił coś o czym Nikon i Canon może tylko pomarzyć.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
przyciski umieszczone dookoła tego ok - są zbyt małe

A może masz za duże macki? :mrgreen: :-P :-B

andybond napisał/a:
Pentax wypuścił coś o czym Nikon i Canon może tylko pomarzyć.

Pomarzyć może, ale kogo stać na 645D? :cry:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Meggido napisał/a:
Pomarzyć może, ale kogo stać na 645D? :cry:

Skoro jest w sprzedaży to znaczy że kogoś stać.Meggido, poza tym dla przykładu D700 wart 10k to 4-krotność choćby Gixa, czyli 645D to tylko cztery D700.Jakby nie liczył taki sam stosunek 400% ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
andybond napisał/a:
poza tym dla przykładu D700 wart 10k

Na taki mnie nie było stać. :-(
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
Na taki mnie nie było stać. :-(

Tutaj
kogoś stać na 13 300 ;-)
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Meggido napisał/a:
andybond napisał/a:
Pentax wypuścił coś o czym Nikon i Canon może tylko pomarzyć.

Pomarzyć może, ale kogo stać na 645D? :cry:

Polska nie jest ani największym, ani najważniejszym rynkiem. Tu gdzie żyję musiałbym przyoszczędzić przez jakieś 4-5 miesięcy, ale nie rezygnowałbym z niczego przy tym.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Meggido napisał/a:
Pomarzyć może, ale kogo stać na 645D?
Skoro taksowkarza stac na mercedesa, to dlaczego zawodowego fotografa, ktory odlicza sobie VAT, podatek dochodowy i zarabia na nim zywa pieniadze, mialoby nie stac? Bez przesady, to nie jest jakas astronomiczna kwota. Ludzie wydaja wiecej na kafelki w lazience.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Meggido napisał/a:
Może być wręcz odwrotnie. :-) Może też mieć lepszy algorytm sterowania.
To nie to. W tym przypadku występuje różnica podobna do silnika MZ7 i Z1p. Zdecydowanie mocniejszy silnik kręci szybciej nawet wolnymi szkłami.


Aha, korpus 645 przeszedł jeszcze jedną zmianę przeobrażając się w cyfrę. Teraz zamiast 6 paluszków zasilany jest akumulatorkiem.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
dzerry napisał/a:
Ludzie wydaja wiecej na kafelki w lazience.

:lol: :lol: :lol: Nie inaczej :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tu się akurat nie dziwię. Dobrze wyposażona ciemnia sprawia, że miło się do niej wchodzi :evilsmile:
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
andybond napisał/a:
i tak znajdą jakiś słaby punkt w 645 ...


No.....1 klatke na sekunde tylko trzaska...marnie jest :-?

Chociaż w sumie ciekawy jestem ilu naszych forumowych Kolegów wejdzie w posiadanie tej puszki. Osobiście nastawiam się jednak na premierę FF we wrześniu ;) Powinno być trochę taniej :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
dzerry napisał/a:
Skoro taksowkarza stac na mercedesa, to dlaczego zawodowego fotografa, ktory odlicza sobie VAT, podatek dochodowy i zarabia na nim zywa pieniadze, mialoby nie stac? Bez przesady, to nie jest jakas astronomiczna kwota. Ludzie wydaja wiecej na kafelki w lazience.

Święte słowa. Myślę, że 645D może powielić sukces k-x. Rzecz jasna z zachowaniem właściwych proporcji. Wcale bym się nie zdziwił gdyby zawodowi fotografowie - także polscy - inwestujący w MF wybrali właśnie 645D. W kategorii cena / jakość Pentaczek wydaje się być z góry skazany na zwycięstwo.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Benek napisał/a:
W kategorii cena / jakość Pentaczek wydaje się być z góry skazany na zwycięstwo.

W tej kategorii to chyba bezapelacyjnie jesteśmy mistrzami.
BartekKw napisał/a:
No.....1 klatke na sekunde tylko trzaska...marnie jest :-?

Jedną ale jaką :idea: Ktoś kto chce karabin maszynowy kupi sobie C lub N :lol:
Benek napisał/a:
Wcale bym się nie zdziwił gdyby zawodowi fotografowie - także polscy - inwestujący w MF wybrali właśnie 645D.

A ja w to wątpię :-/ Benek, wyobrażasz sobie polskiego pro z czerwonym napisem na pasku? Przecież to siara dla zawodowca
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
teo napisał/a:
Tu gdzie żyję musiałbym przyoszczędzić przez jakieś 4-5 miesięcy, ale nie rezygnowałbym z niczego przy tym.
A gdzie żyjesz, jeżeli wolno wiedzieć?


tref, a oglądałeś może zdjęcia bez lampy na dużym ISO?
Jak to wygląda?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ASA 1600 na sofcie 0.00 na LCD wygladają nieźle, tzn. wygladają tak dobrze, że nie przyszło mi do głowy, żeby szukać szumów.

Tak naprawde żeby wpaść w manię szumofobii, bandingów itd. trzeba poczekać na produkcyjne oprogramowanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach