sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Polska prapremiera 645D
W dniu 23.06.2010 w warszawskim klubie Mirage odbyła się impreza promująca rozszerzenie dostępnej gamy kolorów K-Xa, na której dzięki uprzejmości filmy Apollo pojawili się reprezentanci forum. Były min. ciekawe pokazy świecącego w ciemności pod wpływem promieni UV body painting. Ale prawdziwym, cichym bohaterem pokazu był przeprodukcyjny 645D w komplecie z nowym DFA 55/2.8 SDM AW. Komplet wzbudzał podziw i zachwyt nie tylko forumowiczów, ale również przybyłych na imprezę dziennikarzy z branżowej prasy. Po szczegółowe testy 645D i tak pewnie każdy sięgnie do internetu, ale pierwsze wrażenie jest faktycznie mocne. Korpus jest:
- pięknie wykonany - korpus z odlewu magnezowego, naturalnie porządnie uszczelniany
- wyprowadzenie mnóstwa przycisków do obsługi na obudowę
- porównywalnej wagi i objętości jak profesjonalny Nikon D3
- już na LCD wyjściowa ostrość fot powala
- bezproblemowa współpraca i bdb jakość również ze starszymi szkłami AF do analogowego 645

Ale cóż tu dużo mówić, kto miał go w swoim ręku uśmiech nie schodził mu łatwo z ust ;-) Widać to zresztą na załączonych fotkach z imprezy.








 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
hate you, hate you, hate you!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Hyh, Tref jaki zadowolony :-) I co chłopaki, fajny? Bo modelka całkiem całkiem 8-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Potwierdzam, fajny był bodypainting :-P
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Trefa aż na kolana rzuciło. ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja mogę tylko powiedzieć że jak oglądałem obrazki zrobione tym aparatem to jedyne co przychodziło do mojej skołatanej głowy to było : " ja pier...o k...." Na końcu miałem się spytac ile lat trzeba nosić kawę w apollo żeby dostać ten aparat, ale zapomniałem :evilsmile:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Fafniak, jeszcze 645 dni bez jedzenia i będzie Twój. :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
niech się chowają te wszystkie foolframe-y :evilsmile:
645D JEST :mrgreen:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
To Apollo jednak coś robi, chyba ktoś ich zmusił :-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
ku..wa dlaczego ja o tym pokazie nie wiedziałem?
Było gdzieś info?
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
Właśnie, czy była gdzieś informacja, czy była to impreza zamknięta?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Gaclaw napisał/a:
czy była to impreza zamknięta?
Prawdopodobnie zamknięta, bo tylko
sylwiusz napisał/a:
dzięki uprzejmości filmy Apollo pojawili się reprezentanci forum.
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
W każdym razie dobrze że już jest :) Ale skoro reprezentanci reprezentowali i w rękach mieli, to liczę - i pewnie nie tylko ja, na obszerniejsze sprawozdanie :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
aparat jest....
Tzn. tak
lustro jest tej samej wielkości co w 645N II (tak na nasze oko forumowe :) )
Jest pieknie wytłumione
2 sloty na karty SD pozwalają definiować co gdzie będzie zapisywane
AF działa dość szybko i pewnie
Pełna współpraca ze starszymi szkłami jakie miał Trefelek.
Rozdielczość i kolory.. WOW!
Cała reszta to 645N według mnie
 

PiotrKr  Dołączył: 27 Lis 2006
Panowie, jeszcze raz wielkie dzięki za przybycie oraz wsparcie...:)
Z rozmów z Tatianą i Andreasem dowiedziałem się, że byliśmy jednym z pierwszych dystrybutorów w Europie gdzie pokazany został 645D.
No cóż....na finalną premierę (ostateczny soft) wraz z rozpoczęciem sprzedaży musimy poczekać do Photokiny ale ogromnie się cieszę że "pierwsze lody zostały przełamane...."
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Raven napisał/a:
To Apollo jednak coś robi, chyba ktoś ich zmusił :-)

Nikt ich nie zmusil ;-) I nie jest to pierwsza tego typu impreza powiazana z premiera produktow Pentaxa u nas ;-)

P.S. Dorzucilem jeszcze 2 fotki z Fafniakiem i 67D :-P

P.S.2. Jest i relacja na Opacznych ;-)
http://www.optyczne.pl/30..._by_Pentax.html
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Hehe, Fafniaczek z 67 i tak najlepszy :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Iza napisał/a:
Fafniaczek z 67 i tak najlepszy
Jakoś bardziej te kolorowe modelki mi się podobają. Chyba wyraźnie Fafniak nie w moim typie...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na Fotopolis też już jest relacja http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11090
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Po długim czasie oczekiwania na cyfrową wersję 645 nadeszła chwila macania. Nie chcę się rozpływać nad matrycą, bo egzemplarz miał soft 0.00. Powiem tylko, że zdjęcia robią wrażenie! Ponieważ "testy" przeprowadzaliśmy w dość ciemnym pomieszczeniu zrobiliśmy próbę podłączając do korpusu starą lampę AF-160SA. Nie dość, że aparat naświetlał w punkt, to zdjęcia były kolorowe. Ale jak! Naprawdę piękne barwy, odwzorowanie (przynajmniej na LCD) więcej niż poprawne. Po prostu dobra puszka.

AF oparty o system SAFOX IX + jest dobry. W dość trudnych warunkach (bez doświetlania) rzadko się gubił. Jak było jaśniej rzadko poprawiał pierwsze ustawienie (cofanie i doostrzanie zdarza się nie częściej niż w wersji 645N). Dodam, że analogowa wersja tego korpusu ma wg mnie jeden z najlepszych AF w systemie, więc porównanie nowinki "do starocia" jest jak najbardziej komplementem.

Wystawione przez nas "muzeum" w postaci 6x7 i 645N robiło miły dodatek do 645D i mamy nadzieję uświadomiło/przypomniało gościom, że Pentax nie pojawił się w klasie aparatów średnioformatowych znikąd. Tradycja i dobre cechy starszych korpusów analogowych zostały przeniesione do 645D - choćby mocowanie statywu pod i z boku aparatu oraz genialny uchwyt. Bałem się, że likwidując przelotowy otwór "gripa" nowa konstrukcja będzie niewygodna do trzymania. Byłem miło zaskoczony - uchwyt jest pewny, korpus mogę utrzymać na trzech palcach (wskazującym, środkowym i serdecznym) opuszczając go ku ziemi - czyli to, co najbardziej lubiłem w 645N działa także w cyfrze.

Polskie menu, rozbudowane tak, że nie chciało mi się tracić czasu na rozpracowanie wszystkich ustawień. Duży LCD. Ogromny ekranik górny, podświetlany na życzenie. Pochylony troszkę mniej niż w MZ-S, ale spokojnie można odczytywać jego wskazania bez opuszczania aparatu na poziom pasa. Nowość - pojawiły się wygodne pokrętła (przysłony i czasu), do których dostęp jest idealny - palce same trafiają gdzie trzeba. Sporo przycisków wyciągniętych na korpus = szybki dostęp do wielu funkcji. Zielony przycisk, a jakże, ułatwia m.in. zmianę trybów.

Korpus jest lżejszy niż wersja analogowa, co na pewno niektórym sprawi radość. Jednocześnie jest na tyle ciężki, że trzyma się stabilnie nawet z FA645 80-160. Skoro jestem przy starych szkłach - potwierdzam, kompatybilność działa i ma się dobrze :-) Zarówno FA645 45-85/4.5 jak i FA645 80-160/4.5 pracują na tej matrycy bardzo ładnie. Mówię to na podstawie szybkich testów bez oglądania zdjęć na kompie. W powiększeniu 1:1 ostrość oczu Fafniaka i moich była powalająca. Można przeprowadzić badania dna oka i znaleźć wszelkie plamki :-P

Aparat jest cichy. Migawka pracuje lekko, nie szarpie. Wytłumienie lustra jest lepsze niż w 645N, a tam wg mnie było dobre.

Wadą wersji cyfrowej jest brak dźwięku przesuwania filmu. Już nie będą się za mną oglądać reporterzy.
Cichy jest także AF. SDM niesłyszalny podczas pracy wśród ludzi, a śrubokręt z 80-160 także pracuje ciszej niż w analogu! Wydaje mi się natomiast, że silnik jest słabszy niż w 645N, bo mniej szarpie. Nie znaczy to, że jest wolniejszy - trzeba się będzie temu przyjrzeć, ale wstępnie oceniam szybkość jako porównywalną.

Nie wiem co mam napisać, bo wrażeń było dużo i wyłącznie pozytywnych.


Każdy, kto zechce mnie wesprzeć finansowo w zakupie 645D proszony o PW - wyślę nr konta hi hi hi


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach