Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
DIY Super Macro - Genialne zdjecia dla każdego McGuyvera
Tym razem będzie filmowo. Otóż znalazłem rewelacyjny filmik o budowie obiektywu macro i żeby było ciekawie to okazuje się ze obiektywy APSC mogą pokryć pełną klatkę.

Zapraszam. DIY świetne, a sama reżyseria filmu poezja (p.s. to chyba FF krecona :)

I na deser film z użyciem Macro - równie wspaniały :)

http://www.youtube.com/wa...player_embedded


http://www.youtube.com/wa...feature=related

Samo wykonanie brawa, film, reżyseria i muzyka -jeszcze większe brawa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
film widziałem wcześniej - świetny pomysł i samo wykonanie klipu niezłe i trzeba bić brawo

tylko jedna rzecz mnie zastanowiła (oprócz kita APS-C i 5d ;-) )
czy nie dopłacając paru groszy do 18-55 IS nie dostaniemy prostego obiektywu makro (w stylu Cosiny 100 :?: ) :-P
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Gdzieś już był tutaj ten link, w poprzednim tygodniu na niego trafiłem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja widziałem na joemonsterze chyba ;-)
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Dokładnie na joemonsterze, jakiś tydzień temu dodali ten filmik. :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No ale to żadne odkrycie. Pierścienie odwrotnego mocowania znane są od dawna i kosztują ok. 15 zł. Tyle że w Canonie potrzebne jest sterowanie przysłoną (w DA i FAJ-ach zresztą też, więc stąd ta zabawa z lutownicą)
 
irbiss  Dołączył: 08 Kwi 2009
Ja jestem pod wrażeniem. YouTube'owy Oscar :-D
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Dada, NO ba, kiedyś tak Heliosa mocowałem do aparatu :).Od czasu mocowania przez mieszek z dyndającymi kabelkami, to jest mistrzostwo świata w DIY :)

opiszon, zauważ ze gdyby nie wyciągnął mikromotora to obiektyw posiadał by oprócz sterowania przesłoną także AF i kto wie czy IS by działało (choć wątpię). Taka używka kosztuje z 150 zł a nówka jakieś 250-300.

A filmik dla mnie poezja, nawet to DIY.
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Canon nie ma popychacza przysłony :) Stąd ta przeróbka ma sens, bo wszystko dzieje się w obiektywie. W Nikonie i Pentaxie już się tak nie uda :P

AF nie będzie działał, pod jednym z filmów na YT było opisane dokładnie dlaczego nie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach