tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia, nononno widzisz jak Ty wiesz o co chodzi! Tak.

[ Dodano: 2007-03-02, 21:59 ]
Fafniak napisał/a:
- wiesz moja xantia ma zaledwie 110 konikow..... ale mnie cieszy komfort jazdy... :-P
a wiesz jaki jest komfort jazdy przy 200km/h z jedną ręką na kierownicy, a drugą przytrzymującą ten kabrioletowski dach, żeby nie odleciał? Ja też nie wiem, kolega jechał :mrgreen:
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ze mnie samochodziarz marny ale lubie diesle i kombi. Najpierw jezdzilem astra teraz passat... no i lubie tego paska ;) Gdybym mogl wybrac dowolny samochod do normalnego jezdzenia, wybralbym Audi Allroad ... do nienormalnego to nie wiem, nigdy sie nad tym nie zastanawialem... ;)
Grzesiek
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja sie kompletnie nie znam na motoryzacji, ale kolega mnie prosił o radę - to pytam w tym wątku. Ikarus - to dobra firma? Jaki model byście polecili?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ikarus jest wporzo ;-) Przynajmniej jeśli chodzi o autobusy przegubowe. :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, Ikarus 260/280! To już leciwa konstrukcja, ale ma najlepiej rozplanowaną przestrzeń "ładunkową". W szczycie mieści +oo ilość osób (wszystko zależy tylko od umiejętności upakownia towaru).

 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
mygosia napisał/a:
tref napisał/a:
mygosia, masz przypchany ...


przepływomierz?


nie, wtedy ciągnałby słabo w całym zakresie obrotów, turbodziura bierze się z różnicy mocy między zwykłym dieslem a tym z turbiną, jeśli turbo włącza się przy wyższych obrotach to do ich osiągnięcia jedziesz jak starym mułowatym dieslem a gdy turbo się włączy dochodzi sporo więcej mocy i stąd ten nagły kop, kiedyś 1,9 TDI VW miało 75 konie potem 80 i 90, nie była to duża różnica do wolnossącego 1,9 / 68 KM, więc dziury się nie czuło, teraz te silniki mają 110/130 i więcej koni więc przyrost mocy jest duży i niestety w silnikach VW źle rozwiązany, ogólnie TDI są uważane za oszczędne jednak o najgorszej kulturze pracy, dużo przyjemniej jeździ się choćby francuskimi HDI czy D4D Toyoty, natomiast sam miód to 2,2 ictdi Hondy czy diesle BMW

więc nie jedź do mechanika bo one tak już mają
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ikarus - to dobra firma?

E tam, ja bym brał Jelcza ogórka z przyczepą.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ikarus powiadasz.. proponuje model 280... 16,5 metra dlugosci i ponad 12 ton masy wlasnej... i nie wspominamy nic o zadnych komleksach ;)
Grzesiek
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ikarus - to dobra firma? Jaki model byście polecili?


Ten jest OK - http://www.przegubowiec.com/ikarus/index.htm. Ma wygodne siedzenia, dobre ogrzewanie i ccho chodzi. No i przyspieszenie super dobrze się trzyma na zakrętach, chociaż dorzuciłabym jeszcze pasy bezpieczeństwa - czasem bielscy kierowcy mnie zadziwiają [we Wrocławiu jeżdżą baaaaardzo woooolnoo - nawet na dwupasmowej drodze]. ;-)
 
danpe_
[Usunięty]
Ja polecam ten bez siedzeń z tyłu, tylko z rurką. Po Krakowie takie jeździły, to były moje ulubione Ikarusy.

W ogóle trzeba uważać z siedzeniem z tyłu w autobusie - ongiś byłem świadkiem takiej oto sytuacji: siedzi sobie dresik z tyłu na środku, ręce założone, pozycja cwaniaka, żuje gumę kręcąc mordą. Mina groźna i półusmiech krzywy.

Wyjechało coś przed autobus, kierowca wcisnął hamulec. Ja tylko usłyszałem, że coś tupie w moim kierunku... a po sekundzie dresik śmignął obok z założonymi rączami niczym rosyjski tancerz, mrugnąłem zdziwiony powiekami, a ten już leżał przy kabinie kierowcy na pysku, nawet rąk nie zdążył rozłożyć :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Robert napisał/a:
jedziesz jak starym mułowatym dieslem a gdy turbo się włączy dochodzi sporo więcej mocy i stąd ten nagły kop


Ale to nie chodzi o kop - on jest później. Natomiast w momencie włączania się turbiny jest nagły spadek mocy - tak jakbym na ćwierć sekundy zdjęła nogę z gazu. Czyli np. na trójce przyspieszam - i on ciągnie, ciągnie do ok. 2000 obr., potem jest takie lekkie tąpnięcie-przystopowanie - a po ułamku sekundy dopiero jeeedzieeee...

Aha - i jeszcze dziwnie mu sie dzieje, jak jadę na dwójce i zaczynam przyspieszać na dość niskich obrotach - ok. 1500 - to nim szarpie przeokropecznie - jakby wlasnie paliwa nie dostawał [bynajmniej nie chodzi tutaj o duszenie go na niskich obrotach!].

Wypytam magików w czasie przeglądu o wszystko :-D
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
mysle, ze to auto jest wporzadku. no, moze jeszcze nie teraz, ale po drobnych poprawkach blacharskich...




generalnie fajne sa sportowe auta, tylko duzo pala. wiec moze gaz ?

:)
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
sołtys napisał/a:
Cytat
Sołtys - Ciebie z uwagi na pełniącą funkcję, nick i avatar wyobrażam sobie tylko i wyłącznie w białej Syrenie 105.

za mały - owce mi się nie zmieszczą :mrgreen:

A może być niebieska ? ;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
^mmm^, no nooo :shock: :-D 8-)
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Niestety to nie mój pojazd :(
A ściśle rzecz biorąc, jest to citroen cx stylizowany na syrenke.
Fotka jest z VII zlotu KC w Jodłowym Dworze pod Kielcami.
Ja jeżdżę "kanciakiem" czyli citroenem bx break :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
A mnie się podoba CHRYSLER 300 C :shock:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=gXT7Qu5-J6k&mode=related&search=

:mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
moje autko :
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Twoje autko okiem 10-17 ? Chyba tak!
Aha i wizytówka autorska - świaetlne podpisy :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach