Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Zdjęcia z... iPhone'a
http://www.flickr.com/pho...ith/4761002093/
Jak widać, dla fajnych zdjęć nie trzeba super sprzętu :-)
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Eee... niedostatki aparatu zostały zamaskowane dobrym oświetleniem studyjnym, wdzięczną modelką i dużymi umiejętnościami w obróbce.
Nie wiem co miał na celu ten eksperyment, komuś się chyba nudzi :-D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Robert K., czar pryska, gdy zobaczyć "large size" 8-) A aparat (jakikolwiek i w czymkolwiek) to tylko narzędzie do rejestracji. Wszak sam iPhone nie wymalował modelki, nie ustawił światła, nie skadrował, zdjęcia nie zrobił i go później nie obrobił.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ależ bzdura.... - 90% szopa w całości :-P
Z LOMO wyszłyby lepsze
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale brawa dla fotografa za pomysł na "zwrócenie uwagi" 8-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
makak napisał/a:
Eee... niedostatki aparatu zostały zamaskowane

żadne zamaskowane... już gdzieś mówiłem - najważniejsze w fotografii jest światło... a maszynka do rejestracji jest na samym koniuszku...

Fafniak napisał/a:
Ależ bzdura.... - 90% szopa w całości :-P

Fafniak, przecież fotoszopa to teraz 90% każdej sesji mody (przynajmniej w kwestii poświęconego czasu)... niezależnie czy robiona kompaktem, D3, czy Hasselem...

owszem, w pełnej rozdziałce widać pewne ograniczenia sprzętowe, ale i tak te zdjęcia wyglądają o niebo lepiej niż większość prezentowanych na naszym forumie przez niektórych dysponujących dużo, dużo lepszym aparatem niż ten wbudowany w telefon...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bo tu jest jak napisałe już sołtys,
sołtys napisał/a:
Wszak sam iPhone nie wymalował modelki, nie ustawił światła, nie skadrował, zdjęcia nie zrobił i go później nie obrobił.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Cytat
Jak widać, dla fajnych zdjęć nie trzeba super sprzętu :-)

Ile kosztowały światła, modelka, wizażystka i cała reszta drobiazgów użytych do tej sesji? Szkoda słów.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
takseo, chodziło o ciągłe utyskiwania na sprzęt w znaczeniu aparat/kamera ... że puszka ciągle wszystkim za mało profi...
o teksty typu "gdybym miał D3, to też bym takie foty mógł robić..."
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
tatsuo_ki, wiem o co chodziło, ale IMO co najmniej nieodpowiedni rodzaj fotografii wybrali do tego.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Tyle pracy i tak marny efekt. :-|

tatsuo_ki napisał/a:
te zdjęcia wyglądają o niebo lepiej niż większość prezentowanych na naszym forumie
Przyjrzyj się dokładniej. Szczególnie twarzy modelki na zdjęciu z ISO145. Akceptowalne tylko w formie małego znaczka pocztowego.

 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
sołtys napisał/a:
Ale brawa dla fotografa za pomysł na "zwrócenie uwagi"

Otóż to :-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
takseo napisał/a:
co najmniej nieodpowiedni rodzaj fotografii wybrali do tego

no właśnie najodpowiedniejszy, bo w takiej fotografii najwięcej zależy od tego jak sobie poustawiasz przed zrobieniem zdjęcia... parafrazując... jak sobie poustawiasz, tak się wyfocisz... poza tym przy takiej właśnie fotografii najwięcej narzekania, że "mam za słaby aparat"

Pentagram napisał/a:
Akceptowalne tylko w formie małego znaczka pocztowego.

ale co wyście się uczepili tej rozdzielczości? taką zapodaje maszynka i już... zamiast pixelpeeperować byście się zastanowili nad plastyką światła w tych zdjęciach... z całym szacunkiem, ale jakby zmniejszyć do takich rozmiarów wspomnianą większość zdjęć, to i tak te iphonowe miażdżą je plastyką i prowadzeniem modelki...

naprawdę tak ciężko przyjąć do wiadomości, że najważniejsze, co masz pod deklem, a nie w ręku?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
90% szopa w całości
W zdjeciach raw tez? Cos ostatnio za czesto zgadzam sie z tatsuo_ki - te zdjecia sa lepsze jakosciowo niz wiele dziel z pelnej klatki na tym forum. O samej fotografii sie nie wypowiadam, bo sie na takiej nie znam, ale nie wiem co mozna zarzucic tym zdjeciom pod wzgledem technicznym.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a czytałeś resztę wypowiedzi czy tylko ot tak wybrałeś sobie jedno zdanko? Podpowiem że chodzi też o to co napisał inny user, ale pozostawiam to twojemu przenikliwemu umysłowi
I o czym te pliki RAW mają niby świadczyć?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Sorry o mistrzu, ale nie czaje zargonu modowego i moj przenikliwy umysl nie skojarzyl, ze photoshop to rowniez modelka, swiatlo, makijaz i kadrowanie. Coraz bardziej smieszy mnie to forum. Pozwol, ze twojemu przenikliwemu umyslowi pozostawie co to znaczy plik prostu z aparatu.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Z tych plików to max 15x10 odbitka pewnie by wyszła sensownie, ale trzeba przyznać że świetnie to wygląda, tyle że każdym sprzętem od 3mpix w górę można by takie zdjęcia zrobić.
Profesjonalna, efektowna modelka i profesjonalne oświetlenie, które kosztowało więcj niż moje FF :-P

To tak jakby testować kompakty, fotografując ziemię ze stacji kosmicznej, wiadomo że tak efektowne zdjęcia przyćmią słabą jakość zdjęć.
dzerry, wyświetl sobie któreś ze zdjęć, gdzie jest cała postać na pełnej rozdzielczości i przyjżyj się twarzy, to już nawet nie jest brak szczegułów tylko kompresja i wyostrzanie kłądące artefakt za artefaktem.

Śmieszy mnie dodany dwuwymiarowy bokeh na zdjęciu z chłopakiem.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
dzerry napisał/a:
Coraz bardziej smieszy mnie to forum.


Czasami trzeba się zdystansować ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To obejrzyj różnicę w zdjęciach "edited" i RAW - przyjrzyj się może z wysokości tronu dostrzeżesz czym różnią się te zdjęcia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach