emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
CRT - ceny. Oplaca sie?
Hmm.. przejrzalem co sie da na manufacturze.. tzn tematy.. i w sumie nie wiem czy trafiam z tematem dobrze w lightroom (jak nie, to niech ktos to przeniesie do gieldy czy nie wiem gdzie...)

Ale mam pytanie co sadzicie o cenach na nastepujace monitoryi jezeli sa przystepne, to ktory bylby najlepszy (ewentualnie najlepszy pod wzgledem "econo" cena/jakosc):

19" IIYAMA VISION MASTER 452 - 299.00
19" NEC MULTISYNC FP950 PLUS - 379.00
19" EIZO FLEXSCAN F730 - 159.00
19" EIZO FLEXSCAN T765 - 499.00
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Zapomnij o monitorach starszych jak 4 lata. Szukaj CRT z bliskiego rocznika 2003-2006, najlepiej 21-22".
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
emdek napisał/a:
19" EIZO FLEXSCAN T765 - 499.00

Najlepszy wg parametrów i marki będzie ten, ale kupując używany monitor patrzeć należy bardziej na stan techniczny niż na markę i parametry.
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Wiadomo, ze z monitorem to wylacznie pojechac, osobiscie przetestowac i kupic jak sie podoba, ale czy cena przystepna? No i wlasnie, jak testowac? Na co zwrocic uwage?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam z allegro iyame 19" model VM 1451 (czyli 2. liga). Ale był nowy (nieużywany, dziewiczy, fabryczny) i był za 219 zł. Uwagę zwróć:
- na ostrość w rozdzielczosci roboczej, czyli 1280x1024
- na geometrię (kółka, itd. ale to zwykle można wyregulować)
- i najważniejsze - brak przebarwień (najlepiej na białym tle)!

Możesz użyc do testów Nokia Monitor Test albo podobnego. W mocy pozostaje rada: najlepiej zobacz sam na własne oczy i wybierz ;-)
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
A jak ta iiyama 1451 sie sprawuje?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawuje się dobrze - ale biały obraz tej sztuki nie jest jednolicie biały... sa takie lekkie przebarwienia (no czepiam się :mrgreen: ) Niespecjalnie przeszkadza, ale powinno być równo bialutkie ;-) Poza tym nic jej nie dolega. Ale muszę podkreślić, że nie testowałem osobiscie tego monitora przed zakupem. Patrząc na cenę - nie mam zastrzerzeń :mrgreen:
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Ja kupiłem pół roku temu iiyame 19' HM903DTA za 300zł na allegro, świetny sprzęt za grosze.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Ja osobiście miałem styczność i nadal mam z kineskopami NEC'a i co do ich jakości nie mam zastrzeżeń. Moja rada to zorientować się:
a) jak jest z jakością przy rozdzielczości 1600x1200 i jakie przy tej rozdzielczości monitor obsługuje odświeżanie, najlepiej 85Hz (może się okazać, że karta graficzna temu nie podoła i obraz będzie się zacinał, ale to już kwestia karty graficznej).
b) jaka jest "ciepłota" ekranu i jej możliwość regulacji
c) możliwość regulacji w każdym rogu ekranu tzw. corner purity
d) możliwość regulacji moire cancel (takiej kaszki z pikseli)
e) jeżeli jesteś oszczędny bardzo to porównaj pobór mocy ;-)
Przepraszam za taką rozlazłą informację zamiast powiedzieć, który wybrać, ale to może komuś się przyda.

PS. jak sprawdzasz monitor to poproś sprzedawcę by np. nie włączał go od rana (o ile sprzedawca będzie fair) bo po włączeniu monitora na świeżo będziesz mógł zaobserwować czy nie potrzeba mu przypadkiem chwilki czasu by nabrać jasności i kontrastu.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
emdek napisał/a:
Wiadomo, ze z monitorem to wylacznie pojechac, osobiscie przetestowac i kupic jak się podoba, ale czy cena przystepna? No i wlasnie, jak testowac? Na co zwrocic uwage?

Wez ze soba "Nokia test", pozwoli Ci zobaczyc jak sie sprawuje monitor, czy rozjezdza kolory, jakl ostrosci, czy na rogach nie ma cos neizwyklemgo itd. Ja tez bylem w takiej sytuacji, i rozwazalem 19-12" to wiadomio i kupilem w Krakowie w b ladnym stanie Sony G520 albo 530 ale w opakowaniui Fujistu Siemens, niedawno 4300zl , b dobry, Trinitron oczywiscie, zrobilem sobie ostatnio znow doklandie test Noki i idelanie zgrywa wszystko. B jestem zadowolony, mnostwo regulacji, jade na 1600x1200 dla 100Hz. I wlasnei z 2003 jest, b malo uzywany. Ale wlasnei kwesta trafienia, akurat ten model tez Michu mial zawodowo i polecal. W sumie trafilo sie... :mrgreen:
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
A tak zapytam jak wypadają w takich testach monitory LG??? np 17'' szmelc czy podziała coś na tym???
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
vivooo, szmelc.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
tak myślałem, ale lubię być pewny... :)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Jakoś zdjęcia lepiej na CRT się ogląda.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A jeszcze lepiej na LCD w aparacie. Analogowym. Tym górnym LCD. Chyba, że ktoś ma w aparacie CRT. Wówczas jeszcze lepiej.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Wyczuwam lekką złośliwość :?: , nie wiedzieć czemu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Meggido, bo zdjecia na moniotrze przygotowuje sie do powiekszen (druk lub odbitki). Wtedy mozna mowic o ogladaniu zdjec. Ja tak odczytalem sens tego co napisal Michu.

A jesli chodzi o CRT vs. LCD (przyzwoity), to zdjecia o wygladaja lepiej na tym drugim. Sa bardziej ostre, kontrastowe i nasycone. Co nie oznacza, ze LCD zawsze lepiej nadaje sie do obrobki (problem z czernia i niektorymi zakresami kolorow).
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Dokładnie o to mi chodziło dan.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dan napisał/a:
vivooo, szmelc.

skąd ta opinia? Piszesz o LCD-kach czy CRT? Ja spotkałem się z dobrymi opiniami o CRT flatronach tej firmy... Zresztą, LCDki też nie są złe - wiem, bo mam, a zanim kupiłem "organoleptycznie" porównywałem z konkurencją w podobnej cenie... Mam jakieś takie wrażenie, że LG pada ofiarą forumowych gier podjazdowych, gdzie dominują "znawcy" powielający w nieskończoność opinie o super samsungach, soniawach itp. itd. Swoją drogą... kolega mojego kolegi parał się swego czasu, jako marketingowiec jednej z "wiodących firm", produkujących monitory, właśnie rozsiewaniem "opinii" na forach i "przekonywaniem" redaktorów pism i stron testujących monitory. Smutne, ale prawdziwe. Było to ładnych kilka lat temu. Mam nadzieję, że do dziś sytuacja się ucywilizowała :-/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pisze o CRT, o dwoch modelach, na ktorych pracowalem - 700p i jeszcze jeden model ktorego oznaczenia nie pamietam (jakis starszy). Oba byly mydlane i przeklamywaly kolory. Kolega mial 19 (tez flatron, jakis wyzszy) i tez bardzo narzekal.

LCD nie znam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach