plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
P30t, któryś M czy może Ricoh KR-10
Myślę o jakimś manualnym body w okolicach 100 zł. Który z wymienionych w temacie byście polecili, a może coś innego?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem kontakt z KR-10 kiedyś. Bardzo ładna puszka. Była w komplecie z obiektywem Rikenon 50/2 (ale innych szczegółów nazwy nie pamietam) - obiektyw był tak ostry, że jak skanowałem Realę z niego, to musiałem sprawdzać, czy film jest cały :mrgreen: O P30 widziałem w sieci dość ambiwalentne opinie ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja mam P30n. To byl moj pierwszy Pentax. I cholernie go lubie. Nie jest tak kultowy jak ME Super czy inne LX-y.
Ale jesty lekki, niewielki, sympatycznie wyposazony. No i ma chyba jedno z wygodniejszych pokretel czasu. Kreci sie jednym palcem w czasie kadrowania.
Ja swojego nie sprzedam!
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Miałem P30t, bardzo fajny, brakowało mi jedynie korekcji ekspozycji. Matówka trochę mniej komfortowa niż w Ricohach XR-2, XR-7 i Revue AC-3 i AC-4. Bardzo fajnie się trzyma, pokrętło czasów faktycznie genialne.

Do aparatów do rozważenia dodałbym jeszcze Revue AC-3s i podobne będące Chinonami sprzedawanymi pod inną marką. Z Ricohów wolałbym XR-7, ponieważ ma podgląd głębi ostrości czego brakuje w KR-10.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Do 100zl to MX czy ME Super odpadaja... ale moze ME?

Prosty ale dobrze zbudowany, piekny wizjer... I ta grawerka na pryzmacie... ;-)

Pzdr
Spinner
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Do 100zl to MX czy ME Super odpadaja... ale moze ME?

Czy w Twoich zasobach jakiś ME nie zalega? :-P ;-) :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A może P50 ? Sterowanie "guzikologiczne", ale naprawdę fajny korpusik. Ma korekcję ekspozycji, pamięć pomiaru, pełny manual, priorytet przysłony, podgląd głębi i dwa programy z obiektywami"A". Jakoś wszyscy zapominają o tym korpusie. Z góry odpowiadam: ja swojego nie sprzedam.Pzdr. Krzysztof
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
P50 nie zmieści się w założonej kwocie
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
P50? U Bjodara mozna sobie poogladac...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Już zerknąłem i dlatego wiem, że przekracza moje założenia. Pomijam aspekt, że na allegro go jeszcze nie widziałem.
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
Powalos - zgadzam się w pełni , P50 to bardzo fajny korpus, chyba nie doceniany ostatni prawdziwy manualny analog (MZM to nie to;-)Służy mi coś ok 10 lat a tyle samo miał gdy go kupowałem POLECAM widziałem na allegro 2-3 miesiące temu poszedł chyba coś ok 150zł
Też oczywiście nie sprzedaję ;-)
Pozdrawiam
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
plwk napisał/a:
Spinner napisał/a:
Do 100zl to MX czy ME Super odpadaja... ale moze ME?

Czy w Twoich zasobach jakiś ME nie zalega? :-P ;-) :mrgreen:


No coz - przypadkiem tak :mrgreen: Podobnie jak ME Super... :-)

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach