dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Halo ziemia! To sa zdjecia z telefonu!
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
W normalnych warunkach zdjęcia z ajfona będą miały słabą tonalność i szczegóły, przy iso większym od 160 może być duuużo gorzej, a tutaj po prostu zrobili studyjnie to czego nie będzie się dało normalnie zrobić z rawem z tego sprzętu jak: doświetlenie cieni, retusz modelki, poprawa histogramu itd.. w rawie wystarczyło zmienić kolorki i rozciągnąć tło nie mieszczące się w kadrze.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
dzerry napisał/a:
Halo ziemia! To sa zdjecia z telefonu!


:mrgreen: No, na przykład tak

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry napisał/a:
Halo ziemia! To sa zdjecia z telefonu!
halo ziemia, telefony w tych czasach mają optykę jak kompakty a elektronikę na poziomie komputerów stacjonarnych sprzed paru lat.
Do tego apple słynie z programowego poprawiania czego się da, co widać na tych zdjęciach jeśli się odpali powiększenie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Czy wyscie juz calkiem stracili kontakt z rzeczywistoscia? Przeczytajcie jeszce raz co napisal tatsuo_ki. Osobiscie mam gdzies, ze to jest iphone. Rownie dobrze moglby to byc lomo. Tu nie chodzi o to, ze iphone jest o matko swietnym sprzetem, tylko o to, ze zdjecie robi sie glowa. Nawet w takiej glupiej dyskusji nie potraficie uwolnic sie od pikselozy, szukania artefaktow i tropienia photoshopa na zdjeciach z KOMÓRKI!!!. Napisalbym cos jeszcze, ale nie warto.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Przeciez to nie jest projekt na serio, ot ktos wymyslil sobie ze do jakosci flickera telefonem tez mozna i profesjonalna sesja nadrobil jego techniczne ograniczenia.

To tak jakby krytykowac tych, ktorzy na rowerze przejezdzaja caly kontynent. Teoretycznie bez sensu ale nie o to chodzi.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
serio? :shock: ( to było do niebieskiego)

A co do krytykowania - dla mnie bez sensu są zachwyty nad tą produkcją.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fafniak napisał/a:
dla mnie bez sensu są zachwyty nad tą produkcją
dokładnie o to mnie chodzi, nie ma się czym podniecać, bo na 99% to jest akcja marketingowa, przypominająca te artykuły sponsorowane SONY o tym że duży aparat z dużym obiektywem wzbudzi szacunek i podziw znajomych ;-)
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Fafniak napisał/a:
( to było do niebieskiego)


Auć. Aż mnie ukłuło. :->
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A dokladnie to kto sie tutaj zachwycal? Ja w tym temacie znalazlem tylko glos rozsadku tatsuo_ki i litanie przywalania sie do smiesznych szczegolow. Jak kserujecie ksiazki, to tez pochylacie sie nad tonalnoscia kopii ilustracji?

[ Dodano: 2010-07-09, 09:43 ]
Eldred napisał/a:
profesjonalne oświetlenie
Taki jeszcze PS. Czesc zdjec zostala zrobiona na halogenach z budowy.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry, no właśnie Ty się zachwycasz jeśli piszesz:
Cytat
W zdjeciach raw tez? Cos ostatnio za czesto zgadzam sie z tatsuo_ki - te zdjecia sa lepsze jakosciowo niz wiele dziel z pelnej klatki na tym forum. O samej fotografii sie nie wypowiadam, bo sie na takiej nie znam, ale nie wiem co mozna zarzucic tym zdjeciom pod wzgledem technicznym.


I w zasadzie nie masz tu zupełnie racji bo właśnie pod względem jakości te zdjęcia są kiepskie, nadają się tylko w tej wielkości w jakiej są pokazane, do internetu, a z fotograficznego punktu widzenia są super bo wszystko jest podane na tacy. Zdjęcie jest zrobione już przez wciśnięciem spustu, wystarczy tylko je zarejestrować.

No i proszę o trochę dystansu, bo niepotrzebnie się unosisz, może dlatego że zazwyczaj unikasz technicznych dyskusji :roll:
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Oj, walneliście się chyba na słowie "techniczny", w rozumieniu dzerrego chodziło pewnie o:

Eldred napisał/a:
z fotograficznego punktu widzenia są super bo wszystko jest podane na tacy. Zdjęcie jest zrobione już przez wciśnięciem spustu, wystarczy tylko je zarejestrować.


a Wam o techniczną jakość samego obrazka.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Eldred napisał/a:
może dlatego że zazwyczaj unikasz technicznych dyskusji

i chyba wiem dlaczego...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred, unikam, ale niestety duzo czytam i regres jaki widze na tym forum zaczyna mnie po prosty przerazac. Ja rozumiem, ze to jest forum sprzetowe, ale jeszcze troche i fotografia stanie sie tylko i wylacznie dodatkiem do testow. Dalej, szukajcie photoshopa, artefaktow i nie wiadomo czego jeszcze. Efekt jest taki, ze w technicznych dyskusjach o fotografii, najwazniejszy jest AF, potem aparat, potem obrobka i czasem obiektyw, ale tylko pod warunkiem, ze wystapi jawnie z nazwy, bo wtedy mozna sie od razu przypierdzielic, ze mydli w rogach. Cala reszta w ogole nie istnieje. Efekt tego jest taki, ze dzial prezentacje roi sie od ostrych i gladziutkich zdjec dziewczat i kobiet ustawionych wsrod roslinnosci w pozach rodem z gazetki Lidla.

Fafniak, jestes dla wielu tutaj guru studyjnej fotografii. Ludzie cie czytaja. I jesli ty piszesz, ze "e tam, 90% photoshopa", nie zwracajac w ogole uwagi na swiatlo, ktore zawsze jest najwazniejsze, to ludzie dalej zyja w w wyrobionym w sobie przekonaniu, ze tak naprawde to tylko pelnka klatka i 85/1.2. Czesc tych zdjec byla swiecona halogenami z budowy. Przestancie zwracac uwage na te wszystkie p*****, bo to naprawde donikad nie prowadzi.

Jakbyscie jeszcze chcieli sobie pojezdzic, to prosze http://vimeo.com/12985622

[ Dodano: 2010-07-09, 10:09 ]
Aha i piszac o zdjeciach z FF nie mialem na mysli ani Eldereda, ani Fafniaka, wiec luz :-P
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Eldred napisał/a:
bo na 99% to jest akcja marketingowa, przypominająca te artykuły sponsorowane SONY

zwłaszcza jak na samym końcu modelka mówi, że traciła zasięg na iphonie, a fotograf, że Verizon lepszy...

[ Dodano: 2010-07-09, 10:15 ]
dzerry napisał/a:
piszac o zdjeciach z FF nie mialem na mysli ani Eldereda, ani Fafniaka

ja miałem jedną, inną osobę, ale ona już ostatnio się na mnie obraziła, więc nie będę pogarszał sytuacji...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
swiatlo, ktore zawsze jest najwazniejsze
100% prawdy
dzerry napisał/a:
I jesli ty piszesz, ze "e tam, 90% photoshopa"
dzerry napisał/a:
to ludzie dalej zyja w w wyrobionym w sobie przekonaniu, ze tak naprawde to tylko pelnka klatka i 85/1.2.
:shock: ja nie umiem powiązać tych 2 wypowiedzi...
dzerry napisał/a:
Fafniak, jestes dla wielu tutaj guru studyjnej fotografii.
co jest gigant bzdurą.

1 - to że zdjęcia robi się głową to jest oczywistośc i nikt temu nie zaprzecza
2 - - tak te zdjęcia według mnie to 90% szopa ale dzięki temu że są dobrze oświetlone w kadrze występują dedolighty jako kontry i jednocześnie scenografia - robią zdjęcie które jest fajne, ale czy jest się czym zachwycać? Te dalsze są według mnie koszmarnie nijakie - pomijając te portrety na tle ściany ze zdjęciami
3 - nie wiem o co walczysz, ale jeżeli o to żeby ludzie więcej myśleli to odpuść sobie - dla 99% ważny jest kultowy obiektyw i aparat - nie zdjęcie

[ Dodano: 2010-07-09, 10:18 ]
dzerry napisał/a:
Aha i piszac o zdjeciach z FF nie mialem na mysli ani Eldereda, ani Fafniaka, wiec luz
jak mam być szczery to mi wisi i powiewa - mam zbyt wiele problemów żeby przejmować się tym co ktoś o mnie na forum pisze/myśli.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fafniak, :-B :-B :-B :-B
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurde, mam dziwne wrażenie, że nie chwyliliście żartu...
Załączony przeze mnie film wyjaśnie jak powstały te zdjęcia. Jako dowód, że nie potrzeba hiper super sprzętu, że można telefonem, że nie można narzekać a trzeba działać. I to święta prawda. Tylko że to co pokazuje ten film to g...uzik prawda. Paradoks polega na tym, że ktoś chcąc udowodnić tezę ją obalił. Bo co to za zdjęcia z komórki, skoro oświetlenie użyte na części z nich ceną przewyższa niezły sprzęt, skoro jest to profi modelka a zdjęcia są odsyłane do "retuszera" do obróbki! ten film udowodnił, że można nie tylko telefonem, ale że można mieć gdzieś światło, kadr, szczegóły... bo po co? Bo się wytnie. Widzieliście przed i po?
Ja jestem naprawdę daleki od onanizmu sprzętowego, nie demonizuję pełnej klatki, chociaż ją uwielbiam (taką na filmie). Tak samo jak nie mam fobii przed użyciem PSa.
Ale akurat te zdjęcia i ten film można podsumować jednym określeniem: hipokryzja.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Re: Zdjęcia z... iPhone'a
Robert K. napisał/a:
http://www.flickr.com/pho...ith/4761002093/
Jak widać, dla fajnych zdjęć nie trzeba super sprzętu :-)

Pomijając oświetlenie warte 1000 razy więcej niż ten cały iShit tak to ok.
Pomijając speców których doświadczenie jest warte 1000 razy więcej niż ten cały iShit to OK.


gdzie się nie obrócę tam iReklama
Chociaż ten nowy ficzer przykładasz palec do anteny i nawet MOSAD cię nie namierzy jest fajny.

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
Fafniak, :-B :-B :-B :-B
Zupelnie odicnajac sie od dyskusji. I po co to piszesz? Moze jeszcze zaintonujesz jakas stadionowa przyspieke?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach