rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
alekw napisał/a:
no i z ludzmi jest o czym pogadac, bo na takim wernisazu jak powiesz, ze zrobiles zenitem, no to o czym dalej mozna rozmawiac

No właśnie... A można by po prostu o zdjęciach i fotografowaniu... A to już dużo trudniejszy temat niż techniczne bzdety, co do których specem staje się każdy czytelnik różnego rodzaju forów systemowych i serwisów testujących.
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
nikt mi nie pociśnie kitu, że robienie takich fot na Sinarze i Broncolorach mija się z celem, bo mamy przecie iPhone i piloty.
I znów się powtórzę - konieczność (?) gadania o tym, że "nie aparat robi zdjęcia" świadczy o skrajnym zidioceniu fotograficznej społeczności.
Jak umiesz robić foty, to zrobisz co chcesz, czym chcesz. Ale lepszym sprzętem zrobisz to lepiej.

 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jeszcze zauwazylem taka prawidlowosc: swiezo upieczony amator fotografii chce rozmawiac tylko o aparatach i obiektywach, zaawansowany amator fotografii chce rozmawiac tylko o zdjeciach a fotograf (tu wpisac Waszych guru reportazu, streeta itp.) chce rozmawiac o zyciu :mrgreen:
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
ja lubię o cyckach na zdjęciu. kim jestem?
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Eldred napisał/a:
to chyba normalne że doszukujemy się różnic z tym co wypluwają nasze puszki?

ale doszukujecie się różnic w ilości pikseli i artefaktów na piksel kwadratowy... a powinniście w jakości oświetlenia, prowadzeniu modelki, a nawet sposobie obróbki...

Eldred napisał/a:
Tak jak już pisałem to nie jest temat fotograficzny a ciekawostka sprzętowa

no właśnie jest zupełnie odwrotnie... ukazano, że kwestie fotograficzne są zupełnie oderwane od sprzętowych...

zresztą whatever... niech każdy myśli, co chce... na siłę nie będę przekonywał...
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
number2express napisał/a:
Ale lepszym sprzętem zrobisz to lepiej.

To oczywista oczywistość. ;-) W tym jednak temacie chodzi o podejście typu "gdybym miał lepszy sprzęt, to też robiłbym dobre zdjęcia".
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
number2express napisał/a:
ja lubię o cyckach na zdjęciu. kim jestem?

zdrowym mężczyzną w wieku reprodukcyjnym...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tatsuo_ki napisał/a:
Eldred napisał/a:
to chyba normalne że doszukujemy się różnic z tym co wypluwają nasze puszki?

ale doszukujecie się różnic w ilości pikseli i artefaktów na piksel kwadratowy... a powinniście w jakości oświetlenia, prowadzeniu modelki, a nawet sposobie obróbki...
a co te rzeczy mają wspólnego z puszką?

tatsuo_ki napisał/a:
no właśnie jest zupełnie odwrotnie... ukazano, że kwestie fotograficzne są zupełnie oderwane od sprzętowych...
cholera.. nadal uważam, że mam rację ale i że ty masz :-P
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
angażujecie się w ta dyskusję, jakby miała wam coś w życiu zmienić, bez kitu...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Eldred napisał/a:
a co te rzeczy mają wspólnego z puszką?

dżizas, no własnie nic... i o tym jest ta cała heca... ludzie próbują pokazać, że to co najważniejsze w fotografii (przynajmniej mody) leży całkowicie poza aparatem...
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
number2express napisał/a:
bez kitu...
A co, że kit to zły i zdjęć się nim nie da robić? :-P
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
number2express, u mnie to się geny edukatorskie uaktywniają... a uwarunkowań genetycznych nie przeskoczysz ;-D
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Polecam pamięci ten kawałek Zen:

Tych, którzy wiedzą, ze wiedzą - słuchajcie
Tych, którzy nie wiedzą, że wiedzą - oświećcie
Tych, którzy wiedzą, że nie wiedzą - nauczcie
Tych, którzy nie wiedzą, że nie wiedzą - zostawcie w spokoju

pozwala zaoszczędzić sporo słów, energii i czasu ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sylwesto, na forum to nie przejdzie :-P
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Eldred, jak widać :-P

BP, MSPANC :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tatsuo_ki napisał/a:
Pentagram napisał/a:
Akceptowalne tylko w formie małego znaczka pocztowego.

ale co wyście się uczepili tej rozdzielczości? taką zapodaje maszynka i już...
Nie chodziło mi o rozdzielczość jaką daje maszynka, tylko o brzydki obraz na ISO145 w rozdzielczości 1024 x "ileśtam". Pomyśl jak to wyjdzie na odbitce, nawet małej, skoro już przy tak niskiej rozdzielczości obraz jest niezbyt ładny.

dzerry napisał/a:
Halo ziemia! To sa zdjecia z telefonu!
Właśnie, więc dlaczego bohater filmu twierdzi, że tym sprzęciorem i postprocessingiem zrobi takie zdjęcia, jak profesjonalnym?
Golym okiem widać, że te zdjęcia są słabe, pomimo użycia profesjonalnego oświetlenia, a następnie oprogramowania.
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
a ten dalej jedzie :mrgreen:
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
Eldred napisał/a:
sylwesto, na forum to nie przejdzie


Nie wiem czemu odnosze wrazenie ze najwiecej macisz w tej dyskusji, sorry stary ale powaznie, nie kumam, zdjecia i filmik to dowcip chlopakow z Fstoppers zachecajacy do dzialania i nie przejmowania sie tzw. "rekiwizytami" (aha jak ktos zacznie wyjezdzac ze to wazne, bo cos tam i wogole, to chyba nie kuma tzw. pewnej umownej syboliki zdania "nie przejumj sie sprzetem" ktore to uczucie checi posiadania sprzedaja nam nie tyko marketingowcy, ale i ludzie wokol ),
a wy co robicie?
- Ej ale tu szum widac i jakosc jaks taka zla - normalenie zalamka!


Sorry za zabranie glosu, mam nadzieje ze przekroczymy granice drogi zen i cos do niektorych dojdzie. Ten filmik to motywator do dzialnia, a nie ciekawostka techniczna(skad ta teza wogle?)!
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
bobek napisał/a:
"nie przejumj sie sprzetem" ktore to uczucie checi posiadania sprzedaja nam nie tyko marketingowcy
Problem w tym, że iPhone też wciskają nam marketingowcy. A moim zdaniem, nie jest on wart swojej ceny. ;-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Pewnie ze nie jest wart skoro kosztuje tyle co luszczanka a robi gorsze zdjecia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach