denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Ale luszczanka nie ma palcowanego ekranika :-P
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
no juz lepiej :mrgreen: przynajmniej dyskusja dryfuje w strone ta co zawsze...hehe
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
bobek napisał/a:
no juz lepiej :mrgreen: przynajmniej dyskusja dryfuje w strone ta co zawsze...hehe


Po wielogodzinnej burzliwej dyskusji zostalo udowodnione, ze w fotografii mody lustrzanka jest lepsza od iPhone'a.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
radekone napisał/a:
Po wielogodzinnej burzliwej dyskusji zostalo udowodnione, ze w fotografii mody lustrzanka jest lepsza od iPhone'a.
hehe zapisz się na Maxmodels, umów się z dziewczyną, i ustaw iPhone'a na statywie, sama jej mina będzie warta uwiecznienia :lol:
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
udowodniono ze dla profesjonalnego fotografa mody iphone jest wystarczajacy. :mrgreen:
Moze nie ma kolorow jak fuji ale jakoscia obrazka nie odbiega od obecnych lustrzanek aps-c.
W niektorych przypadkach bije nawe FF jak przegladanie zdjec. Ma duzy wyswietlacz na ktorym mozna ocenic zdjecie. Inni moga sie uczyc od iphone-a :mrgreen:
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Łał...
Chyba potrzebujecie urlopu! ;-)
Rzuciłem link do jakiejś mało istotnej galerii zdjęć z iphona, a tu ni z tego ni z owego czwarta strona w wątku!
PAX!
Idźcie na słoneczko, na browarka. Łykendem się cieszcie! :-)
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
MichalR napisał/a:
Fajna ta dyskusja, taka typowa dla naszego forum rzeklbym. Jakby nie patrzec, hardware wsadzony w iPhone'a, przynajmniej juz od wersji 3GS z powodzeniem moze zastapic aparat kompaktowy, wiec wieszanie nim psow z zasady, dlatego ze to Apple (komentarze w stylu iShit sa zalosne) to przesada. Sporo zdjec zrobilem iPhonem i bez obrobki mozna swobodnie odbijac je na 10x15 i jakosc bedzie zadowalajaca. W porownaniu z innymi smartfonami posiadajacymi aparaty 3,2 to roznica jest kolosalna na korzysc produktu Apple'a. Do zastosowan czysto amatorskich to sprzet wystarczajacy - szybki i poreczny w uzyciu, gdy liczy sie szybkosc i wydajnosc. Ale to trzeba troche na tym popracowac zeby dojsc do takich wnioskow.

:-B dla wszystkich przeciwnikow Apple'a i prawdziwych fotografow;)

pozdrawiam,

tym bardziej iShit jest iShitem bo aparaty wbudowane w telefon już od dawna są w stanie robić znośne odbitki 10x15 i nikt nie robił im nigdy takiej iReklamy.
Inne smartfony to zawsze odstawały bo to były smartfony nie gadgety.

[ Dodano: 2010-07-10, 16:08 ]
denvi napisał/a:
Ale luszczanka nie ma palcowanego ekranika :-P

No chyba że dupka Mamaija :)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
kłócą się jest dobrze

wojna "na górze" jest oczyszczająca :evilsmile:

a jeśli chodzi o piwko to polecam każdemu

ja je właśnie spożywam

ZDRÓW
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
dlugas1982 napisał/a:
ja je właśnie spożywam

Pasuje do meczu (Mundial) jak ulał :-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
co gol to piwko
taka średnia mi wychodzi :mrgreen:
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Matko... od tych śmiesznych teorii pt. "Sprzęt nie gra roli" można dostać mdłości.
Już kiedyś pisałem, że wyznawcom tej teorii proponuję sprzedanie swoich ukochanych Pentaksów, luszczanek itp a zaoszczędzone pieniądze proponuję wydać na kompakcik za 100 zł plus halogeny budowlane.
Wszak sprzęt nie gra roli! :lol:

W fotografii ważne jest zarówno to co w głowie jak i to co w ręce. I takie utopijne teorie, że wystarczą ino chęci, to można między bajki włożyć.
Jak ktoś chce w to wierzyć: niech wierzy. Ale niech nie próbuje na siłe przekonywać reszty do swoich poglądów jakby były jedynymi słusznymi.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
makak, gdybym nie oglądał fotoprezentacji, może nawet dałbym się przekonać...
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
makak napisał/a:
Już kiedyś pisałem, że wyznawcom tej teorii proponuję sprzedanie swoich ukochanych Pentaksów, luszczanek itp a zaoszczędzone pieniądze proponuję wydać na kompakcik za 100 zł plus halogeny budowlane.
Wszak sprzęt nie gra roli! :lol:

No, kupiłem sobie kiedyś kompakcik. Za 40 złotych. Halogenów do szczęścia nie potrzebuję. Ze zdjęć jestem zadowolony bardzo.
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
teo, no i super, że Ci ta małpka podpasowała. Ale jeśli byłbyś zapalonym spotterem, który spędza pod lotniskami długie godziny na panoramowaniu podchodzących maszyn, też twierdziłbyś, że jesteś zadowolony z tego kompaktu? Możesz mieć megautalentowaną głowę, ale co z tego skoro w kompakciku z 3-krotnym zoomem ogniskowej 300mm nie wyczarujesz.
Chodzi o to aby sprzęt dostosować do celu jaki się chce osiągnąć, czaisz o co mi chodzi?

Dlatego uważam, że sprzęt jest również ważnym, istotnym czynnikiem w procesie tworzenia fotografii.
W związku z tym twierdzę, że skrajne teorie o jego bezwartościowej roli w fotografii są oderwane od rzeczywistości. Tak samo jak przeciwne poglądy, że liczy się tylko sprzęt i bez D3 nie ma co wchodzić w reporterkę a dobry portret to tylko 85/1.4...
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
makak napisał/a:
Możesz mieć megautalentowaną głowę, ale co z tego skoro w kompakciku z 3-krotnym zoomem ogniskowej 300mm nie wyczarujesz.

Będę miał megautalentowaną głowę to sobie podejdę bliżej samolotu. :P

Co to za przykład zresztą jest? Nie było tego zastrzeżenia na początku, kiedy mówiłeś kupcie kompakty za 100 pln i zobaczymy czy będziecie zadowoleni. Zawsze i w każdej dziedzinie da się znaleźć przykład, że dany sprzęt się do czegoś nie nadaje. Zazwyczaj, jak tu, będzie to na siłę. Bo na samoloty i ptaki (gdzie potrzeba długiej ogniskowej być może) to "poluje" jakiś jednocyfrowy procent albo i promil jakiś wszystkich ludzi, którzy robią zdjęcia.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
makak, a co ma do tego wszystkiego spotting? Dlacego nie podasz przykladu blizszego zycia, czyli fotografia w odlegolosci od okolo 2 m do nieskonczonosci, wykonywana obiektywem okolo 50mm w przyzwoitym swietle. W takiej konwencji powstaje pewnie ponad 3/4 wszystkich zdjec. I w tej konwencji, mysle, ze mozna smialo powiedziec, ze o ile sprzet jest przyzwoity i solidny, to naprawde, nie gra roli, a przynajmniej widz nie bedzie w stanie dostrzec w zdjeciu kilku tysiecy roznicy w sprzecie. I wiem co mowie, bo wieszalem na wystawie obok siebie powiekszenia 30x40 z obiektywow za 2000 i z kompakta za 200 zl.
 

archi  Dołączył: 30 Gru 2008
Sprzęt nie gra roli - to nie teoria, to święte słowa.
Każdym sprzętem można spitolić zdjęcie, a już najbardziej tym zaawansowanym.
To trochę jak z nartami, zawodnicze nie wybaczają błędów, a na amatorskich można się powozić.
Same jadą ;-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Sprzęt nie gra roli - to nie teoria, to święte słowa.


Zraz, zaraz, ale do którego mometu nie gra roli.

Byłem kiedyś na wystawie "Praga" (w Warszawie), oczywiście poszedłem tam z zamiarem obejrzenia zdjęć z Pragi czeskiej a nie warszawskiej :lol: , nic prawie z tej wystawy nie pamiętam (może tylko rozmiar -24-30 albo 30-40 w tych granicach, czarno-białe i sepia).
Natomiast zapamiętałem inne zdjęcia (do dzisiaj je widzę), które znajdowało się w innym pomieszczeniu, wielkości drzwi a może jeszcze większe, zdjęcie przedstawiało kaktus (pierwszy plan), czarno-białe, szare, duża rozpiętość tonalna, w stylu starych klasyków (Weston, Adams, Strand, Evans), zrobiło na mnie ogromne wrażenie, byłem w szoku, na wyciągnięcie ręki, albo jeszcze bliżej widziałem mnóstwo szczegółów (fakture kaktusa, piachu, trawy itp.), zdjęcie było prawie bez ziarna.

Podobne:




Skoro sprzęt nie gra roli, to po jaką cholerę Avedon tłukł się z aparatem wielkoformatowym 8x10"



zamiast

 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
M.W napisał/a:
zaraz, ale do którego mometu nie gra roli.


Raczej "od" momentu w ktorym zdajesz sobie sprawe czego potrzebujesz by skupic sie na tym co chcesz powiedziec lub robic. Jeden potrzebuje butow, do biegania drugi do chodzenia po gorach. Nawet majac jedna z tych dwoch par mozesz robic te dwe rzeczy i jesli ktos kocha gory to powie ze i teniswokach moze chodzic i wlasciwie buty sie nie licza. Szkoda sie tu przekomarzac, jak ktos chce to zrozumie...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
M.W, bo ten problem nalezy ujac inaczej. Sprzet nie gra roli - sposod sprzetu, ktory jest w twojej dyspozucji, uzyj tego, ktory najlepiej nadaje sie do danego tematu,

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach