pr100d  Dołączył: 08 Lip 2010
Kompakt z manualem - czy takie Pentaxy istnieją?
Na wstępie chciałbym przywitać się z wszystkimi :)

Szukam ostatnio niedrogiego aparatu z manulanym trybem (migawka, przysłona). Znajomy ma mozliwość załatwić mi wybranego Pentaxa w świetne cenie, ale nie bardzo ma pojęcie o cyfrówkach (siedzi w innej branży Pentaxa). Patrzyłem po stronie Pentaxa ale nie znalazłem nic ciekawego co można kupić w cenie powiedzmy do 700zł. Do nie dawna były w sprzedaży S12, patrząc na dane o matrycy to się mocno zdziwiłem - 1/1.6" to świetny wynik, niestety wada to bardzo lipna stabilizacja i opt. zoom tylko 3x. Da się jeszcze wyrwać ostatnie sztuki ale czy to warto?

Mylne mam też dane odnośnie kompaktów Pentaxa, gdzieś w sieci znalazłem, że I10, czy H90 posiadają tryb manulany, inne źródła podają, że nie.

Stąd moja prośba jest następująca. Czy spośród aktualnie sprzedawanych kompaktów, ma któryś z nich możliwość ręcznych ustawień (przysłona, migawka itp.)? Jeśli tak to jaki i czy warto go kupić. Jeśli nie to co w tej kwocie (powiedzmy do 700zł) warto kupić z manualem. Myślałem o F200EXR ale tu się trzeba przygotować na wydatek minimum 800zł, a wolałbym wydać mniej niż 700zł. Myślałem też o S1500 FUJI, sporo funkcji, a cena ultra-niska :) Duży zoom nie jest ważny, ale absolutne minimum to 4X.

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie :)
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
A mi marzy się sigma DP1, ale to marzenie jeszcze trochę musi poczekać.
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Jeśli marzy Ci się Sigma DP1, to sobie ją wyporzycz w Sigmie Pro Centrum (50 zł za weekend). Ja też o niej marzyłem, ale poczekam na DP -3. :lol:
a wracając do tematu: fuji 100 (poprzednik 200EXR)może zmieści się w budżecie?
 
pr100d  Dołączył: 08 Lip 2010
mirekin napisał/a:
Jeśli marzy Ci się Sigma DP1, to sobie ją wyporzycz w Sigmie Pro Centrum (50 zł za weekend). Ja też o niej marzyłem, ale poczekam na DP -3. :lol:
a wracając do tematu: fuji 100 (poprzednik 200EXR)może zmieści się w budżecie?


zmieściło by się, i nawet bym wziął gdyby nie brak ręcznych ustawień przysłony, migawki
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Fuji s9600-bardzo fajna maszynka.Ma wszystko co potrzeba lacznie z sankami na flasha.W 7 setkach sie zmiescisz a jak zapolujesz to bogaty zestaw dostaniesz
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Tylko że fuji s9600 to już jest hybryda, dość duża, a nie kompakt:)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
pr100d napisał/a:
Tylko że fuji s9600 to już jest hybryda, dość duża, a nie kompakt:)

Podobnie jak S1500 którego wymienił sampr100d ;-)
 
pr100d  Dołączył: 08 Lip 2010
dzięki za rady :) ten s1500 to taki zły jest?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
S1500 to duża małpa :-/ Zoom na guziki,brak mocowania filtrów.brak samek na flasha,matryca 1/2,3".To chyba wystarczy żeby rozejrzeć się za czymś bardziej "ambitnym" ;-)
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
a istnieje coś ambitnego i nie większego od paczki papierosów?
 
pr100d  Dołączył: 08 Lip 2010
Nareszcie dokonałem zakupu i jestem bardzo zadowolony jak na razie :) Udało mi się kupić Lumixa DMC-FX150 poniżej 600zł nówkę. Aparat posiada tryb manualny no i matrycę 1/1.72" - a to już coś jak na kompakta. Podejrzewam, że nic lepszego w tej cenie nie idzie dostać jeśli chodzi o nówkę :) Mam nadzieję, że jak się więcej nim "pobawię" to moje zadowolenie się nie zmniejszy ;) Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za porady.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach