Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Cytat
Wysłany: Wczoraj 15:06

Benek napisał/a:
...Tak się zdołowałem tym swoim wcześniejszym, kompromitującym testem, że postanowiłem (od dziś) wypowiadać się na tym forum wyłącznie w kwestiach niefotograficznych...


Cytat
Wysłany: Wczoraj 15:15

Benek napisał/a:
No to cichutko...
Przy zrobieniu serii 10 zdjęć, 5 gwiazdką i 5 limitedem, przeostrzane ręczne po każdej fotce, regał oddalony od aparatu o 1.5 metra, trudno mi jednoznacznie orzec. Ostrość jest bardzo podobna, porównywalna, może z minimalnym wskazaniem na gwiazdkę.


9 minut. :mrgreen: Biorac pod uwagę stopień uzależnienia to całkiem niezły czas na początek.

Aż mi się przypomniało taki żart rysunkowy. Przychodzi koleś do grupki ludzi i mówi. Codzinnie oglądam szumy z iso3200 na 100% powiększeniu :lol:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Gringo napisał/a:
Aż mi się przypomniało taki żart rysunkowy. Przychodzi koleś do grupki ludzi i mówi. Codzinnie oglądam szumy z iso3200 na 100% powiększeniu :lol:
chyba na rysunku to było lepsze :-P
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Benek napisał/a:
Przy -8 jest minimalnie lepiej, więc nie ma mowy o niewystarczającej skali mikroregulacji.
Mój kit wymagał regulacji na -7 ,po takiej korekcji trafia z ostroscią ,ale jeżeli ostrze na większe odległosci na ogniskowej 18mm to peirscień zachowuje się jakby brakowało mu skali i wali mocno w lewą stronę a czasem miga że nie może ustawic ostrosci,zmniejszenie korekcji rozwiązuje ten problem , ale z kolei z ostroscią gorzej.Sprawdź czy u ciebie nie wystąpi taki problem przy tak dużej w końcu korekcji.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Gringo napisał/a:
9 minut. :mrgreen: Biorac pod uwagę stopień uzależnienia to całkiem niezły czas na początek.Aż mi się przypomniało taki żart rysunkowy. Przychodzi koleś do grupki ludzi i mówi. Codzinnie oglądam szumy z iso3200 na 100% powiększeniu :lol:


Jeśli chodzi o uzależnienia, od tego jestem wolny. :lol: Przecież napisałem parę postów wcześniej:
Benek napisał/a:
Swoją drogą złamałem się wczoraj pierwszy raz od kilku lat tropiąc BF / FF.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Dada napisał/a:
Obawiam się, że światło nie ma wiele wspólnego z ostrością.

Obawiam się, że jesteś w błędzie 8-)
Będąc jakiś czas temu onanistą sprzętowym w temacie strzelectwa pneumatycznego(HFT) poszalałem nieco z celownikami różnej klasy i parametrów ;-) Wygląda to dokładnie jak tutaj, czyli są szkła zmiennoogniskowe i takie o stałym powiększeniu. Po zakupie IORa 10x42 i wieczornych porównaniach z pozostałymi, które posiadałem, wyszło jednak, że tańsze szkła i brak światła to duuuuuży spadek ostrości i kontrastu obrazu. A gdy słoneczko już sobie zaszło i zrobiło się całkiem ciemno przez IORka nadal było wyraźnie widać świetny, ostry i krystaliczny obraz :evilsmile:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
rey napisał/a:
jesteś w błędzie
Raczej nie. Przeczytaj, czego dotyczy to zdanie. Ponadto chodzi o porównanie ostrości w tych samych warunkach. Pomijam, że i tak się okazało, że 40 Benka źle ostrzyła.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Dada napisał/a:
Przeczytaj, czego dotyczy to zdanie.

Może i wyrwałem zdanie z posta, ale przeczytałem jeszcze raz i nadal twierdzę, że światło ma wiele wspólnego z ostrością - nie sprecyzowałeś, że zdanie dotyczy konkretnie tego przypadku.
Jeżeli chodzi o porównanie tych szkieł przy 40mm używając prostopadłego do osi optycznej motywu nie odważyłbym się zrobić jakiegokolwiek porównania bez wcześniejszego sprawdzenia szkieł na FF/BF ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach