Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak. Tak szczerze: na Twoim miejscu najpier pożyczyłbym jeszcze jeden Giga RAMu. Przetestował to i dopiero wówczas podjął decyzję. Może sięokazać, że do Twojego sprzętu po prostu wystarczy dodać pamięci i małą reinstalką wywalić wszelkie gry.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - to jest tez kwestia 2go kompa - bo nie mam gdzie instalowac tych wszystkich gierek i programow (nauka pisania cyferek itp.) dla dzieciaka
tomos, - zwykle przy podkrecaniu wyzsza wydajnosc uzykuje sie podnoszac czest. pracy magistrali (przynajmniej w athlonach tak bylo- pol roku temu zdjalem chodzenie wodne z athlona)
Gforce-y nie wchodza w gre - mialem kupe zlych doswiqdczen z wyswietlanym przez nie obrazem pomimo tego ze sama karta byla dobrego producenta -wole ATI
Zasilacz bedzie dobry....o codegenach itp. to ja wim pane......tylko narazie to kwestia bardziej kasy :evil:
Bedzie chieftec to na 100%....
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, warunek wykorzystania starego ale jarego sprzetu jest tylko jeden: rezygnacja z Lightrooma. Fafniak ma/dostanie go legalnie od Adobe, wiec szkoda by bylo z niego nie korzystac. Mi filozofia pracy LR bardzo odpowiada i dlatego uzywam jego budzetowego odpowiednika - Picasy 8-) No i do LR to trzeba jednak miec wielki monitor :-/

 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
Fafniak napisał/a:
tomos, - zwykle przy podkrecaniu wyzsza wydajnosc uzykuje się podnoszac czest. pracy magistrali (przynajmniej w athlonach tak bylo- pol roku temu zdjalem chodzenie wodne z athlona)
Gforce-y nie wchodza w gre - mialem kupe zlych doswiqdczen z wyswietlanym przez nie obrazem pomimo tego ze sama karta byla dobrego producenta -wole ATI
Zasilacz bedzie dobry....o codegenach itp. to ja wim pane......tylko narazie to kwestia bardziej kasy :evil:
Bedzie chieftec to na 100%....

to prawda, C2D tez podkreca sie przez magistrale, ale nie w tym rzecz. E6300 na standardowym napieciu osiagaja czesto 3.2-3.4GHz, E4300 maja problemy z dojsciem do 3.GHz. btw. zamierzasz kupic jakies chlodzenie, czy bedziesz jechal na boxie?
GForce - no coz, tak tylko doradzalem. Ja z reguly biore to co w danej chwili najlepsze, nie jestem fanboyem zadnej z marek. Obecnie ATI nie ma praktycznie zadnej ciekawej karty. A taki 7300GT, zwlaszcza po podkreceniu, to maly diabel ;) No i ma swietne chlodzenie fabrycznie - jesli zalezy Ci na ciszy.
Zasilacz - bedzie Chieftec - ok. Tylko tez kwestia jaki. Lepsze sa te z nowej serii, ale jesli chcesz troche zaoszczedzic to moznaby wziac 450W (~180zl).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomos, piszesz o takim modelu ? :
http://www.proline.pl/sho...EN7300GT+256+PC
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
1 gb ramu do obróbki to za mało !
Na swoim lapku mam teraz:
1,6 Intel Core solo
1,5 GB ram
GF 7300 256+256

W lightroomie pracuje się nieźle ale czasami (a ostatnio coraz częściej) odczuwam że przydało by sie równe 2 GB i to najlepiej żeby działały w Dualu,

Nawet zaryzykował bym stwierdzenie że można by "obniżyć" inne podzespoły i szarpnąć się na (nie koniecznie highendowe) 2 x 2GB , ale to już moje gdybanie ;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak, gadałem z kumplem, na razie nie będzie mógł nic załatwić (podzespołów), bo nie zamawiają w tym miesiącu nic [przebudowują soft, część zakupów już zrobili, a na resztę firma zbiera kasę, bo ich wypłukał finansowo :mrgreen: -serwery kosztują ]
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Gforce-y nie wchodza w gre - mialem kupe zlych doswiqdczen z wyswietlanym przez nie obrazem pomimo tego ze sama karta byla dobrego producenta -wole ATI

slusznie, tak samo mam zle doswiadczenia - mydelko jak sie patrzy.

ale tak z innej beczki - nikt nie myslal nad makiem? i nie mowie tylko o szybkosci sprzetu, ale o swiatym spokoju z OSem, licencjami, jak i wirusami. Co mi z tego ze PCet gania pod winda jak tarara, gdy trzeba sie tak oblozyc tysiacami zabezpieczen w necie, ze predkosc spada do nieakceptowalnego poziomu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
No i do LR to trzeba jednak miec wielki monitor
A jaki masz? Bo mi 19" 1280x1024 wystarcza w zupełności.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A jaki masz? Bo mi 19" 1280x1024 wystarcza w zupełności.
Tu taka mała dygresja. Ma kompie netowym mam LCD 17" z rozdzielczością jak Jarek. Testowałem na tym różne RAW konwertery, będąc mniej lub bardziej zadowolony. Po wyborze Silky, w końcu przerzuciłem instalkę wersji Free (kufa, jak mnie drzaźni ten banner na górze - chyba tylko po to, by się go pozbyć kupię pełną wersję) na kompa roboczego z 21" i 1600x1200. I co? I jajo. To zupełniwe inna praca. Po prostu cud, miód i wagina. Różnica kolosalna - myślę mimo wszystko, że to bardziej zasługa rozdzielczości niż wielkości (choć oczywiście nie neguję też znacznie większej powierzchni).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, masz rację (jak zwykle). Swego czasu, gdy standardem było 800x600 na 14", nas w biurze wyposażono w bańki 21". No i ja ustawiłem sobie 1600x1200 (inni mniej, przy moim kompie mrużyli oczy, żeby coś zobaczyć). To było wyprzedzenie epoki :)

Ja tylko napisałem, że 1280x1024 daje radę.

Trzeba pamiętać też o tym, że kombinacja dużego ekranu i bliskiego siedzenia przy nim powoduje przeważnie latanie wzrokiem wte i nazad, co mi totalnie nie pasuje. Jak jeszcze miałem (krótko) panoramiczną 20" z 1600x1050 - to rozdzielczość owszem, miodna, ale oczy latały na boki.
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
Fafniak napisał/a:
tomos, piszesz o takim modelu ? :
http://www.proline.pl/sho...EN7300GT+256+PC

nie, o takim: Galaxy 7300GT 128MB DDR3,
albo takim: Palit 7600GS 256MB DDR3

wazne, zeby karta miala pamieci DDR3, wersje z DDR2 sa padaczne ;)
jest jeszcze o 30zl tansza wersja 7300GT z gorszym chlodzeniem, ale chyba warto dolozyc do Zalmana.

a tak w ogole to niedlugo pojawia sie calkiem nowe, low-endowe karty od ATI i nVidii.. tylko znajac zycie, jako nowosci beda troche drozsze.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tomos - nie kumasz jednej prostej rzeczy: kolega od Fafniaków nie ma najmnijeszego zamiaru instalować na tym kompie ż a d n e j gry. I prawdopodobnie, gdyby istniała, walnąłby sobie tam starego, 16MB Matroksa. To, o czym Ty piszesz nie ma dla niego żadnego znacznia. A ATI (być może to wrażenie subiektywne) po prostu wyświetla lepiej, niż karty nVidii.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - praktycznie ma racje...mam poinstalowane gry ale przestaly mnie one cieszyc.......jedyne co mnie jeszce czasem rusza to gra typu DAWN of WAR" - ale do tego wystarcza napewno karty ATI 1600XP teges smeges X@40000 cos tam.....
A jak bede potrzebowal czegos mocniejszego to kupie pozniej......
Szkoda ze Hercules juz nie robi kart graficznych...... Ten moj ATI 9500pro jest suuuuper....
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
o wyraznej roznicy w jakosci obrazu mowilo sie za czasow starej generacji Geforcow (2,3,4, 5xxx).
teraz mowi sie w ten sposob tylko dlatego, ze karty ATI maja mozliwosc wlaczenia antialiasingu i hdr jednoczesnie w grach - na tym polega ich 'lepsza jakosc obrazu'.
poza tym roznice sa pomijalne.
a w zasadzie, teraz patrzac na porownanie nvidii 7900 i ati 1900 widze, ze nawet nvidia wysuwa sie na prowadzenie:
http://www.firingsquad.co...ust06/page3.asp

jesli chcesz dobrej jakosci obraz 2D i nie masz zamiaru uruchamiac wymagajacych aplikacji 3D to poluj na np. matrox parhelia (w 3D wydajnosc na poziomie Radeona 9550/X550) i kup plyte glowna, ktora ma agp i pci-e (na wszelki wypadek)...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
1. Procesor karty (marka, rodzaj, cokolwiek) nie ma wpływu na jakość obrazu, tak jak rozumie się ją w obróbce fotografii. "Jakość obrazu" w testach kart to jakość generowanych efektów 3d.
2. Na jakość obrazu ma wpływ "implementacja" procesora na karcie - elementy dodatkowe, kondensatory itd. Zależy to od producenta karty (np leadtek, asus itp), a nie od producenta procesora (nvidia/ati)
3. Jeśli podłączamy panel LCD przez wyjście DVI, o jakości obrazu decyduje tylko, wyłącznie, nieodwołalnie, cyfrowo, matematycznie i logicznie i jak tam jeszcze chcecie - monitor.
4. Urban Legends są wiecznie żywe i chyba się to już nie zmieni :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf, - zdaje sobie sprawe ze to nie procek tylko raczej ekhm.."otoczenie" na plytce sprawia czy jest ok. czy nie......co nie zmienia sytuacji ze nvidia (3 karty) byly delikatnie mowiac niezbyt ostre.....
Mam cicha nadzieje ze ASUS / GIGABYTE robia dobre karty
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Małe wtrącenie - ja jednak wolałbym Geila niż Goodram'a (nawet pro)... IMO Geil jest porównywalny z Patriotem - Goodram nie.

Co do GF 7300 - budżetowe karty, średnio wydajne... Już lepiej kupić 6600 GT albo 6800 GT - mniej efektów, lepsza wydajność. Oczywiście jeśli trafi się okazja na 7600 albo 7800 - warto brać jak najbardziej. Osobiście polecam Gainward'a.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
19" 1280x1024

15" 1024x768 zdecydowanie nie wystarcza.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Szkoda ze Hercules juz nie robi kart graficznych

Ja miałem herculesa w moim XT w 92 roku. Piękna maszyna ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach