Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
4/3 nowe olki E410 i E510
Jutro dowiemy się co słychać w systemie 4/3 Z pobieżnych info przed PMA wynika, że E510 ma IS i jeszcze pare usprawnień. Wczoraj w fotojokerze wymacałem E400, małe to , ale starannie wykonane, mankamenty powszechnie znane i chyba jego następca E410 zapowiada się jako aparacik usprawniony. Swoją drogą Olympus nabrał tempa i chce mieć udział w rynku semipro/ podobno takie aspiracje zgłasza E510/.Pozdrowienia.Piotr G.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
n ciekawe ciekawe jako były uzytkownik e-systemu bede bacznie obserwował co wyrabia olek:]
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jako były posiadacz Olka mocno kibicuje tej firmie.
Jeżeli chodzi o jakość konstrukcji to mój stary c7070 ma pod sobą wszystkie korpusy jakie miałem przyjemność mieć w ręce na czele z k10d i d80 - ten aparat ma/miał świetnie wykonana obudową (może troszeczkę się zagalopowałem ale na 100% jest lepiej wykonany niż lustra entry level). Nie sugeruję bynajmniej, że są źle wykonane ale jednak Olek był lepszy to był/jest kawał solidnego sprzętu (obudowa nie z plastiku!!). Jeżeli chodzi o jakość Olek jest jak dla mnie numer jeden.

Ostatnio bawiłem się w sklepie stałkiami Pentaxa z serii M i biorąc do ręki swojego kita poczułem jego "plastikowość" - podobne odczucia mam jak biorę do ręki olka a potem mojego Pentaxa :-( ale i tak go uwielbiam a robienie zdjęć daje mi dużo frajdy (więcej niż Olek :mrgreen: )

Niestety miałem w ręce Olka e500 i wcale nie był jakoś lepiej wykonany niż konkurencja. Odnoszę nieodparte wrażenie, że oszczędności w produkcji sprowadzają się do gorszych materiałów. C7070 był zaawansowanym kompaktem, który miał stanowić 2 aparat dla fotografa (w tym czasie tanie lustro 300d kosztowało jakieś 6k). teraz tanie lustro kosztuje mniej niż wtedy ten kompak ale niestety materiały jakich się używa są znacznie gorsze. Cena postępu.

Straszny ze mnie heretyk :oops:

Mam nadzieje że Olek stanie się bardziej popularny a mniej niszowy :mrgreen:
Pentax przestał być juz niszowy - patrząc po liczbie nowych forumowiczów, oraz po cenach szkieł na allegro. ERGO bardzo cieszy mnie że szkła do Pentaxa na allegro są horrendalnie drogie bo to znaczy że jest na nie wielu chętnych (cierpię lecz cieszę się :mrgreen: ). Mam OLBRZYMIĄ nadzieję że ten wzrost popularności systemu jest stały i zostanie to dostrzeżone, co przełoży się na dostępność nowych szkieł i akcesoriów Pentaxa oraz szkieł niezależnych producentów z mocowaniem do Pentaxa w Polskich sklepach


cześć
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
awakqwq, świete słowa :]

mnie przerazała prezpaśc ale tylko na poczatku jaka odczułem używaniem przez rok e-300 a macaniem k100d i późniejszym jej nabyciem. e300 był to pancerniak ale nie na moja kieszeń i bez kilku pierdół dal mnie ważnych dla których zmieniłem system.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ciekawe jaki będzie E-2. Bo to on chyba skrywa się w mrokach reklamy.
http://www.olympus-europa.com/consumer/dslr.htm
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
djack napisał/a:
Ciekawe jaki będzie E-2. Bo to on chyba skrywa się w mrokach reklamy.
http://www.olympus-europa.com/consumer/dslr.htm


ale daty nie wbili :cry:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
davnes napisał/a:
ale daty nie wbili :cry:

może niespodziewankę zrobią ;-)
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
Oficjalne dane z centrali :) :

E-410 :
http://fotopolis.pl/index.php?n=5573

E-510 :
http://fotopolis.pl/index.php?n=5574

Garść szkiełek :
ZUIKO DIGITAL ED 12-60mm F2.8-4.0 SWD
ZUIKO DIGITAL ED 50-200mm F2.8-3.5 SWD
ZUIKO DIGITAL ED 14-35mm F2.0 SWD
ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm F4.0-5.6
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Fotopolis podaje, że E510 przypomina poprzednika. Mam wrażenie wizualne z ilustracji, że E510 to powiększony E400 z gripem-to ten sam typ design-u. E510 to chyba nowiutka konstrukcja w której zastosowano modny ostatnio IS i nową-starą z E330 matrycę i kilka usprawnień/ szybki interfajs/ Hitem obu aparatów jest moim zdaniem usprawniony w stosunku do E-330 podgląd na żywo, czyli LV lub jak kto woli LP. Gdybym nie miał szkiełek K może Olek by mnie zachęcił. Teraz poczekam na testy-głównie na te słynne szumy przy ISO 800 i wyżej, to jest obecnie miernik jakości odwzorowania i ekscytacja wielu wirtualnych fotografów. Tempo rozwoju Dslrów jest tak szybkie, że aby być na topie trzebaby kupować co rok nowe body. Dla mnie wystarczy na wiele lat istDL2, a chćby i Olek E400.
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
no to w systemie 4/3 można sprawdzić coś co mnie zastanawiało kiedyś E510 ma stabilizację matrycy a można by mu podpiąć szkiełko z stabilizacją ( o ile zadziała ;) ) jaka będzie jakość stabilizacji

ot pytanie teoretyczne

osobiście sądzę że wiele to nie da, o ile cokolwiek
musiał by być przewidziany do tego osobny algorytm
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
robi, teoretyczny mozliwy wynik jest taki ze kazde (matryca i szklo) stabilizuje sobie i w efekcie dostajesz poruszenie przeciwne do poruszenia reki. Ew. korpus dogada sie ze szklem i ktoras stabilizacja zostanie wylaczona.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach