annas25  Dołączyła: 24 Lip 2010
pentax k200 nie wykrywa karty
Witam
Mam problem, laptop bez problemu wykrywa kartę a przy włożonej karcie do aparatu napis brak karty w aparacie.Czy to może być czytnik kart uszkodzony?
Proszę o pomoc :-(
Na karcie sanDisk oczywiście preferowanej przez producenta
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Formatowałeś kartę w laptopie? System plików FAT32 oczywiście. Próbowałeś formatować za pomocą aparatu?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
k33l napisał/a:
Próbowałeś

Do kobiety tak?!? Do kobiety?!?
 
annas25  Dołączyła: 24 Lip 2010
nie formatowałam, stało się z dnia na dzień
Bardzo często wyjmuję i wkładam kartę do czytnika.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
:oops: no to gafę strzeliłem, to przez to że bardziej skupiłem się na treści tematu niż na to komu odpisuję. Przepraszam najmocniej :oops:

PS. Te znaczki powinny być większe :D

[ Dodano: 2010-07-24, 14:22 ]
annas25 napisał/a:
Bardzo często wyjmuję i wkładam kartę do czytnika.

Prawdopodobnie uszkodził się system plików na karcie, zrób format karty na komputerze i spróbuj potem w aparacie formatować jak nie zobaczy od razu.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Albo uszkodzona karta , mam chyba 2 sztuki sandisków tak potraktowanych ( wyłamane plastiki miedzy stykami ) czytniki widzą normalnie , aparaty pokazują brak karty .
 
annas25  Dołączyła: 24 Lip 2010
Formatowanie nie pomogło:(Czyli karta czy może
jednak czytnik w aparacie? :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niekoniecznie, sprawdź na innej karcie. Miałem kiedyś taki przypadek z jedną kartą w DL-u, zobaczył ją dopiero po sformatowaniu w jakiejś małpce Canona.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Niekoniecznie czytnik w aparacie jest zepsuty , pierwsze zrób jak pisał k33l z formatem w komputerze i zobacz czy karta nie jest uszkodzona mechanicznie ( lubią pękać ) a może tylko blokada jest przesunięta/uszkodzona i aparat jej nie widzi .
 
annas25  Dołączyła: 24 Lip 2010
jest troszkę uszczerbiona ale nie na stykach akurat tylko w
rogu.Bardzo dziękuję za pomoc
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
a kartę "usuwasz bezpiecznie z systemu"? na k200 często jak wyciągnę kartę bez kliknięcia w "bezpieczne usunięcie sprzętu", to jej aparat nie widzi...
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Jeśli szczerbata to raczej już tylko do przenoszenia danych , warto jeszcze postukać delikatnie aparatem tak żeby ewentualny odłamek nie zawieruszył się w środku bo z nową kartą mogą być problemy .
 
p_ttl
[Usunięty]
u mnie w K20 padł czytnik karty w aparacie kiedyś - oczywiście serwis nie potrafił naprawić więc dostałem nowy aparat.
 
annas25  Dołączyła: 24 Lip 2010
Nowa karta i błąd karty pamięci. Co teraz?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
No to teraz jedynie serwis będzie mógł Ci pomóc niestety.
 
annas25  Dołączyła: 24 Lip 2010
Czyli jedna czytnik?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Na to wygląda niestety. Nic innego nie przychodzi mi do głowy oraz skoro nową kartę tak traktuje to wina leży po stronie aparatu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach