Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
matb, dla Ciebie wszystko.

Zaniechałem pomysłu przy którymś z odcinków, kiedy nic a nic nie przychodziło mi do głowy. Ale postaram się.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
oglądam na dziwnym monitorze (nieswoim, jestem w trakcie 1 z 2 przeprowadzki), i najbardziej podoba mi się wersja Beefa i Zorżyka.

Zorżyk, może było juz takie pytanie, ale jaki masz monitor? :D

ja też już chcę robić rw... ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf, wyszlo zolto, ale dzieki temu zdjecie jest cieple, a modelka wyglada pogodnie.
Jak dla mnie zdecydowanie najlepiej. Moja dziewczyna tez tak uwaza ;-)
:-B

zorzyk, IMO jak zwykle najbardziej naturalnie. :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cotti napisał/a:
Zorżyk, może było juz takie pytanie, ale jaki masz monitor? :D

Obecnie używam iiyamę 19" model LS902UY (inna nazwa Vision Master 1451) kupioną jako "leżak magazynowy" (nowy, nieużywany) za 220 zł :shock:

Nie mam kalibratora sprzętowego, ale korzystając z nieprzebranych zasobów internetu znalazłem bezpłatbne narzedzia i dużo informacji i "skalibrowałem" go "na oko".

W skrócie to tak:
- temperatura barwowa 6500 K z drobnymi modyfikacjami (aby szare było szare)
- ustawienie punktu czerni i bieli wg wzorców z internetu
- gamma ustawione programem QuickGamma na wartość 2.2
- do RAWów używam PS CS2/ACR z wstepnie zdefioniowanym profilem (krzywa gradacji liniowa lekko zagięta do dóry w cieniach, jasność na 150, ekspozycja na minus 2 EV, kontrast na 0, black point na 0. Kolory: Tinta cieni na -4, barwa czerwieni (hue red) na -14 do -9, nasycenie czerwieni na +20 do +30, WB "as shot" czyli jak z puszki, profil ACR 3.1).

RAW wczytany do ACR przy takich parametrach jest mydlany, płaski i bezbarwny ;-) ale dopiero można poszaleć z obróbką :mrgreen: No i oczywiście kolorami kręce tak, aby mi się wydawało, że jest naturalnie (czy neutralnie). I to wszystko ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dan, dzięki :-) Z tą "żółtością", to drażni mnie tylko na monitorze w pracy - w domu, gdzie robiłem - jest ok, właśnie tak "ciepło", może leciutko żółtawo, ale zgodnie z moim zamierzeniem ocieplenia zdjęcia właśnie. Już chyba nie będę kręcił nic z kolorami w domu, bo jak zacząłem to już jest tylko gorzej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach