roket  Dołączył: 15 Lis 2008
karta CF jako dysk zewnętrzny do zdjęć
Po ostatniej stracie wszystkich zdjęć z dysku twardego ,zastanawiam się nad tanią alternatywą czyli karty CF ,archiwizacja tylko zdjęć czy ktoś ma taką kombinację.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Dlaczego bierzesz pod uwagę karty CF? Nagrywanie zdjęć na DVD czy osobny dysk na USB nie wchodzi w grę?

[ Dodano: 2010-07-21, 18:21 ]
Dysk padł z twojej czy własnej winy? Padł sprzęt czy tylko dane na nim?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
DVD odpada zbyt zawodny sposób archiwizacji ,osobny dysk zbyt drogo dysk nie padł padła partycja /home [ linux ]w nie wyjaśnionych okolicznościach.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
DVD zawodne? Do tego jaką ilość chcesz archiwizować że osobny dysk na USB jest za drogi na ten cel.
Co do tej partycji to nie dało się odzyskać danych? Przez LiveCD czy inne narzędzia dostępne pod linuksem? Jeżeli dysk jest sprawny to ot tak sobie partycja nie pada.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
4-6 GB wystarczy ,150 zł to max ,danych nie udało się odzyskać .
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
roket napisał/a:
zastanawiam się nad tanią alternatywą czyli karty CF ,a
:?: prosze bardzo http://allegro.pl/item112...gston_nowa.html czy może SD http://allegro.pl/item113...class_4_fv.html RACHUNEK JEST prosty :!:
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Jeżeli masz maks 150zł to np: http://allegro.pl/item115...5_120gb_wd.html będzie chyba najlepszym rozwiązaniem niż zabawa z kartami. (chodzi o dysk 2,5" do około 150zł a nie konkretnie ten :D)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Dyski to mechanika ,teraz tylko który wytrzyma najdłużej w kompie mam WD i chodzi bez problemów.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Dysk to dysk i nie da się określić za bardzo który będzie pracował najdłużej, mam u siebie Samsunga 10GB i jakiegoś Seagate 20GB które już kawał życia ze mną są i dobrze się trzymają. Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Jeżeli chcesz taki dysk na backup i będzie on sobie leżał praktycznie cały czas przy kompie to jaka różnica czy to jest flash czy normalny dysk.
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
moze w kieszeni USB na dysk np. SATA 2.5" dać kartę (CF/SDHC) z przejściówką?
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
krzpob napisał/a:
dać kartę (CF/SDHC) z przejściówką?
droga rzecz http://allegro.pl/item115...sd_sdhc_cf.html
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
grzegorzgr, To nie to.

k33l,
Cytat
Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Jeżeli chcesz taki dysk na backup i będzie on sobie leżał praktycznie cały czas przy kompie to jaka różnica czy to jest flash czy normalny dysk.
Właśnie o tym pisałem wyżej , a CF wydaje się szybsza ale twardziel tez mógł by być .
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
roket, no ale karta (w zasadzie karty) to strasznie droga inwestycja, 500GB dysk 2,5 cala kupiłem za jakieś 260 zł. Policz sobie ile ci wyjdzie 500GB w kartach pamięci.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
roket, a nie lepiej kupić 2 dyski twarde (nie muszą być od razu 500GB jak i tak potrzebujesz tylko 6GB ;-) ) i wrzucić je w mirrorowanego raida :?: jak ci padnie jeden dysk, to zawsze zostanie kopia na drugim :roll:
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
kenzo, 10GB wystarczy ,przez 3 lata uzbierałem 4GB jpeg-ów wiec spokojnie .
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
roket, aaa, sorki, zapomniałem, że się jpeg-ów używa jeszcze ;-)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
opiszon, Nie bardzo łapie.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
opiszon, tylko że zauważ że koledze nie padł dysk sprzętowo tylko wysypał się system plików a na to RAID-1 nic nie poradzi.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
na wysypanie się systemu plików, karta CF też nie pomoże, bo na niej też system plików może się posypać, a argument o tym, że ma być używany od czasu do czasu, można też zastosować do dysku twardego podłączanego raz na jakiś czas
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Tylko że robienie backupu na kartę to jest kopiowanie zdjęć z komputera na tą kartę i jak się posypie system na karcie to mamy jeszcze zdjęcia na komputerze.
Z RAIDem to niestety nie jest tak kolorowo bo panuje przekonanie że jak zakłada się RAID-1 to backup jest zbędny bo jak padnie jeden dysk to drugi działa i jest ok, a najczęstszą przyczyną utraty danych jest pomyłka ze strony użytkownika a nie sprzętu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach