Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Aktualizacja softu
Witam,
czy jest coś takiego jak aktualizacja oprogramowania do lustrzanki? Pytam ogólnie i konkretnie do K200D?

Na szukajce wyszukałem, że to nazywa się upgradeowaniem, tyle.
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Rozumiem że masz na myśli wgranie nowego Firmwearu ? Tak jest coś takiego. Pamiętaj aby robić to zawsze na naładowanych na maxa akumulatorach!
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
teraz będę przynajmniej wiedział czego szukać;)

Na stronie pentax.com nie ma czegoś takiego. Niemcy piszą o Firmwearze 1.3 ale nie do końca rozumiem to...

Może zapytam wprost zamiast się domyślać i skorzystam z czyjegoś doświadczenia:

1. czy jest jakiś Firmwear do K200D?

2. Jeśli tak - to gdzie go znajdę?

3. Jak się to instaluje?

4. Jakie są zagrożenia tej operacji i jakie plusy z jej przeprowadzenia?

5. Jeśli nie narzekam na pracę aparatu to czy warto bawić się w takie odświeżanie oprogramowania?

 

szakallo  Dołączył: 12 Cze 2009
Ale chyba do k200d niema nic nowego
czy się mylę?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tutaj są dostępne aktualizacje firmware naszych lustrzanek.

http://www.pentax.jp/engl...ad_digital.html

K200d nie widać, znaczy to, że chyba nie było aktualizacji.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Nie bardzo mi się kojarzy aktualizacja firmware do k200d
 

szakallo  Dołączył: 12 Cze 2009
Nie wiem jak wy ale ja lubię coś wgrywać dodawać itp sprzęcie i trochę się smucę jak nic nowego nie wychodzi.
Świadczy to o tym że posiada się dopracowany sprzęt albo producent jest leniwy :lol:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
piotr_luk napisał/a:
Nie bardzo mi się kojarzy aktualizacja firmware do k200d

I słusznie, bo Pentax nie opublikował żadnej aktualizacji do K200D ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
szakallo, kup K10d i sobie dogrywaj każdą nową aktualizację. Było tego trochę :-)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
kup K10d i sobie dogrywaj każdą nową aktualizację. Było tego trochę


potem jak dojdziesz do 1.3, możesz zacząć w drugą stronę, do coraz niższego :mrgreen:
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
jorge.martinez napisał/a:
Nie bardzo mi się kojarzy aktualizacja firmware do k200d


to teraz skoro Japończyki wycofali z produkcji ten model - to raczej nie ma co się spodziewać aktualizacji oprogramowania? Czy jednak w historii firmy zdarzały się ingerencje w softa już nie produkowanych aparatów?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Farin,

1. To nie cytat ze mnie.
2. W linku, który podałem widać, że nieprodukowane puszki mają aktualizacje firmware. Ale intuicja chyba jest słuszna. Jeśli nie produkują już puszki i nie sprzedają, to nie pracują nad nowym softem dla niej.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Cytat
1. To nie cytat ze mnie.


przepraszam - nie wiem jak to się stało - zaznaczyłem tekst, kliknąłem selektywnie, a wyszło jak wyszło...
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
I jak tam, zrobiłeś tą aktualizację? Ja chciałem zrobić w moim K10d ale nie znam sie na tym. Podobno żeby działał HSM w podpiętym obiektywie Sigma 50mm f1,4 EX DG HSM musi być wersja 1.3.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Aj człowieku- ma problem. Robiłem zdjęcia z podpiętym przy pomocy pierścienia redukcyjnego Heliosem 44. W pewnym momencie jedno zdjęcie strasznie długo się zapisywało i nie zapisało się. Kolejne zapisywało się... aż wyłączyłem aparat - mimo to dioda znów migała. Teraz okazuje się, że nie zapisuje mi zdjęć. Znów zamontowałem oryginalnego KITa - ale jest tak samo - zapisuje zdjęcie niby, dioda miga i koniec. Próbowałem już z 3 kartami i nic... Mało tego - kart podłączonych do czytnika wogóle komputer nie widzi. Można sobie i w komputerze i aparacie zdjęcia poprzednie obejrzeć, ale ani ich skasować, ani sformatować kary nie można..
Nie mam pojęcia co jest.. Jak wyciągnę kartę - to zdjęcia robi normalnie - ale ma gdzie zapisać - bo nie ma karty...

Dziwne...
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
To nie źle, sam się za to nie biorę, może lepiej do jakiegoś serwisu oddać ale to znów pewnie nie małe koszty a aparat jakiś cenny nie jest i nie bardzo by się opłacało. Na tą sigmę już się miałem decydować ale spytałem człowieka czy to będzie właściwie działać i dobrze bo bym się ździwił że AF nie działa. Ech, drażni mnie ta technologia, nie to oprogramowanie i nie działa AF, wyć się chce.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
czasami można się zawieźć na AF - zwłaszcza jeśli wycelujesz w mało zróżnicowane tło.

Czasem wydaje mi się, że najlepiej ustawić MF i wyzwalanie "bez względu na wszystko". Bo bywają programy - gdzie nie strzeli jeśli sam w sobie nie wyostrzy...
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
Miałem manualnego Pentaksa 50mm f1,7 ale były problemy z ustawieniem ostrości, może było coś nie tak z moim aparatem, może źle ustawiona matówka bo w celowniku obraz wydawał się ostry a na zdjęciu ostrość zawsze była nieco dalej. Dla tego chce kupić 50-tkę z AF. W ogóle chciał bym standardowy, ale standardowy dla formatu APSC to około 35mm, sigma taki robi ale ze światłem 1.8 chyba ze 2000zł, masakra. Ta 50 troche za wąsko widzi, bo to już portretówka przy tym formacie ale mimo wszystko przyjemnie sie takim szkłem fotografuje.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
szakallo napisał/a:
Nie wiem jak wy ale ja lubię coś wgrywać dodawać itp sprzęcie i trochę się smucę jak nic nowego nie wychodzi.
Świadczy to o tym że posiada się dopracowany sprzęt albo producent jest leniwy :lol:


Czyżby mój Mz-5 był niedopracowany? Bo nie widziałęm zadnych aktualizacji FW do niego...
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
[Czyżby mój Mz-5 był niedopracowany? Bo nie widziałęm zadnych aktualizacji FW do niego...[/quote]


To były czasy, kliszakom wirusy nie straszne;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach