Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Witaj chrzaszcz.
chrzaszcz napisał/a:
ja raczej z tych czytających i uczących się

Czasem możesz się odezwać np. w Hyde Parku. Tu nie trzeba się znać na fotografii, za to dobrze jest wiedzieć jak poradzić sobie z opadającymi igłami choinki :mrgreen:

 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Witam
Witam wszystkich serdecznie. Od jakiegoś czasu jestem czytelnikiem forum, a ostatnio nawet udało mi się zarejestrować. Jako, że jestem bardziej czytelnikiem niż pisarzem pewnie przez jakiś czas (dopóki się na dobre nie zadomowię :evilsmile: ) będę raczej czytał i uczył się od Was. A tak w ogóle to właśnie przymierzam się do zakupu K10, chyba że skończą produkcję i wypuszczą "mityczne" K20. Wtedy mogę mieć problem.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wypuszczą, wypuszczą - prędzej czy później :evilsmile:
wujek, :-B na dobry początek ;-)
 

mechon  Dołączył: 16 Sty 2008
Witam serdecznie
Jako że to mój pierwszy post chciałem się przywitać ze wszystkimi forumowiczami.
Mam na imię Maciek i ...... i ....... wczoraj kupiłem pierwszą poważną cyfrówkę ...... ufff ciężko to było powiedzieć ale od razu czuję się lepiej :evilsmile:
A tak serio to po latach opierania się cyfrowej technologii i używania głównie aparatu dalmierzowego, Tri-X'ów, wąchania oparów chemii doszedłem do wniosku, że K10D to będzie dobry wybór jeśli chodzi o fotografię kolorową (bo jeśli chodzi o b&w to z picia....eeeyyy ..... wąchania wywoływacza i utrwalacza nie mam zamiaru rezygnować). I tak oto trafiłem tu z zamiarem poznania nowego systemu i nowej technologii. Liczę na pomoc bardziej doświadczonych "korpusów i migawek" (czytaj kolegów i koleżanek).

pozdrawiam
mechon
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
mechon napisał/a:
wczoraj kupiłem pierwszą poważną cyfrówkę
Witam pierwszego użytkownika Yakumo na forum.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pierwszego? To Michu w końcu nie kupił Yakumo? :shock: ;-) :lol:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
zorzyk napisał/a:
To Michu w końcu nie kupił Yakumo?
Całkiem możliwe i to mogłoby tłumaczyć jego zniknięcie z forum
 
ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
Witam!!! Niemal codziennie odwiedzam forum i DZIĘKI Wam od pół roku jestem właścicielem gx-10 oczywiście chyba nie muszę dodawać że jestem zadowolony :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
ibra napisał/a:
jestem właścicielem gx-10 oczywiście chyba nie muszę dodawać że jestem zadowolony :mrgreen:

ibra, witaj.Nie przejmuj się,przejdzie Ci :mrgreen: W końcu wypuszczą jakiegoś K 20,do tego forumowicze przekonają Cie,że najlepszy jest nikon ;-) w połączeniu z limitedem 31mm,i już na zawsze pozostaniesz z głodem posiadania. ;-) Na powitanie :-B
 
ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B :-B :-B
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
zorzyk napisał/a:
Wypuszczą, wypuszczą - prędzej czy później :evilsmile:
wujek, :-B na dobry początek ;-)


Jak wypuszczą to nie będzie źle. Byleby nie skończyli sprzedaży K10 zanim transport zza wielkiej wody będzie dostępny. No chyba że K20 będzie w tej samej cenie :mrgreen:
I bardzo dziękuje za miłe powitanie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mechon napisał/a:
bo jeśli chodzi o b&w to z picia....eeeyyy ..... wąchania wywoływacza i utrwalacza nie mam zamiaru rezygnować)
Zapraszam do Darkroom. Jak cenne uwagi możesz przekazać, to się dziel.

Witam wszystkich nowych!
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tref o jesteś coś cie ostatnio nie widziałem/nie czytałem

Cześć tref :mrgreen:
 

szajba  Dołączył: 15 Sty 2008
No to i moja kolej ;-)
Marek, studiuję we Wrocławiu a jestem z Bolesławca (Śląskiego), ktoś wie gdzie to? Od niedawna KaDyszka a ciągle poluje na ME Super :mrgreen:
No to pierwszy pstryk :-B za pierwszego posta.

Dużo wątków przeczytałem co by się przygotować, ale powiedzcie mi skąd się wzięło określenie die hard?

Pozdrawiam serdecznie
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Żaba napisał/a:
tref o jesteś coś cie ostatnio nie widziałem/nie czytałem
Witaj :-D
Znów nocami żyję.

szajba napisał/a:
skąd się wzięło określenie die hard?

Cytat
Originally posted by Pentax:
You're a Pentaxian. A loyalist. A diehard. You once carried a K1000 around with you everywhere, only reluctantly setting it down to take the occasional shower. You tell your kids bedtime stories of those heady days when the camera known as "The Pentax" was the best-selling SLR made. You don't spend countless hours pixel-peeping. You just take pictures. And while you may be tempted, on occasion, to turn to a stranger on an elevator and say, "the best auto-focus SLR lens ever made is the Pentax 31mm f/1.8." You'd really rather be using your equipment than talking about it. Pentax understands that cameras don't take pictures; photographers do. Our new DSLRs are the result of listening to Pentaxians and delivering tools for true photography lovers. These cameras are already creating many more loyalists. So the question is: can these newcomers count themselves among the diehards? Hey, we're Pentaxians, not photography snobs. Welcome to our club.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tref napisał/a:
szajba napisał/a:
skąd się wzięło określenie die hard?


tak naprawde to Bruce Willis wymyślił ;p
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
szajba napisał/a:
jestem z Bolesławca (Śląskiego), ktoś wie gdzie to?

"na prawym brzegu rzeki Bóbr, na południowym krańcu Borów Dolnośląskich" :-)

Jako miłośnik kolei dodam, że Bolesławiec posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławiem.
 

szajba  Dołączył: 15 Sty 2008
Eldred napisał/a:
tak naprawde to Bruce Willis wymyślił ;p

Tak myślałem ;-)

Kytutr napisał/a:
Jako miłośnik kolei dodam, że Bolesławiec posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławiem.

A ja już się nie mogę patrzeć na pociągi, za duzo czasu w nich spędzam ;-) Chociaż teraz już jest i tak bajka, jak remontowali tory Węgliniec - Wrocław to pociąg z Bolesławca do Wrocławia (112 km) jechał 3,5h :-?
A wiesz, że w Bolesłąwcu do lat 60' był drugi dworzec kolejowy? Teraz już z niego za dużo nie zostało, a szkoda bo miał swój urok.

A co do samego forum... świetne :-) Nie ma wojen systemowych (no bo z jakiej racji) i bardzo przyjaźnie.
Tylko zamiast przygotowywać się do egzaminów to siedzę tu i robie wszystko żeby się nie uczyć ;-)

Pozdrawiam
Marek
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Witaj Jasiek Matacz na forum.
Jasiek Matacz napisał/a:
jeśli zadam jakieś bardzo głupie pytanie proszę o olanie go zamiast się denerwować.

Przede wszystkim czytaj, prawie wszystko już było, a dodatkowo uchronisz innych przed chorobą nerwową ;-) :-D
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
szajba napisał/a:
A wiesz, że w Bolesłąwcu do lat 60' był drugi dworzec kolejowy? Teraz już z niego za dużo nie zostało, a szkoda bo miał swój urok.
O! A są gdzieś jakieś fotki tego dworca?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach