zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Smileks napisał/a:
otwarty jestem na krytykę

Chwilowo nie mam w planach ;-) Szok był jak najbardziej pozytywny - zdjecia robisz "z głową"! a do tego dużo zabawy z kształtami / geometrią / płaszczyznami - to mi się zawsze podoba, ale rzadko udaje samemu. Ale nie ustaję w próbach 8-)
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
To jak znalazłem ten wątek, to też się przedstawię.

Sporo bawiłem się fotografią w młodości (1977-1986), Pałac Młodzieży W-wa, ciemnia w liceum, itp. Practica, Lomot:), jakiś zabytek 6x6. Potem zdecydowanie mniej. Jakaś Yashica, APS Nikona. Od 5 lat kompakty cyfrowe (Fuji ?-Nikon 775 -Sony V1-Fuji s5500). Jak zwykle wiosną naszło mnie na zakup nowego sprzętu:) i tym razem przy rozważaniu upgradu do Fuji 9500 doszedłem do wniosku, że za stosunkowo niewiele więcej mogę sobie wreszcie zafundować lustro. Krótkie wachanie D40 czy K110? I nabyłem K110. Może to niektórych tutaj dziwić, ale jakoś nie czuję potrzeby SR:)
Fotografia nie jest moją wielką pasją, raczej tylko rejestruję ku pamięci. Taka amatorska reporterka.
Sporo moich fotek z tych poprzednich cyfraków: domino.altkom.pl/slawek , ale to nic ciekawego, szczerze:)

Argumentem nr 1 za nowym sprzętem był wyjazd do Birmingham. Trochę fotek z tego wyjazdu właśnie wrzucam na: http://picasaweb.google.pl/Mumonzan/Anglia

Generalnie jestem zadowolony z nowego sprzętu, choć muszę chyba zapytać w innej części tego forum dlaczego często automatyka mi nie doświetla? Sporo fotek szczególnie przy dużym zachmurzeniu kiedy niebo jest fragmentem kadru wychodziły ewidentnie za ciemno. Czy to dlatego, że stosowałem domyślny pomiar wielosegmentowy? Większość czasu robię na priorytecie przysłony, czasem na priorytecie migawki.

Raczej nie będę się tu wiele udzielał, ale pozdrawiam!
 

Flagoon  Dołączył: 28 Lut 2007
No to i ja się może przedstawię.

Nazywam się Paweł i fotografią zajmuję się od 2 miesięcy, choć od ponad 2 lat wybierałem aparat. W sumie od zawsze miał być to Olympus (któryś), ale ostatecznie zdecydowałem się na Pentaksa (kolega, który ma jakiś starszy model robił niezłą propagandę za tym systemem).

Aparat w całości do zastosowań amatorskich, choć co miesiąc coś do niego dokupuję. Na ogół obiektywy, ale niedługo prawdopodobnie lampę, bez której jak bez ręki. Fotek na razie nie pokażę, bo nie ma czego. A biorąc pod uwagę, że ze swojej pracy nigdy nie jestem zadowolony, więc pewnie nigdy nie będzie niczego do pokazania ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Flagoon napisał/a:
fotografią zajmuję się od 2 miesięcy, choć od ponad 2 lat wybierałem aparat.

To ja bym powiedział że że zajmujesz się fotografią 2,2 roku ;-) a że po takim czasie nie wybrałeś C :shock: to jestem totalnie zaskoczony, a Olek to taki fajny jest, ale widzę że uczucia wyższe weszły w grę i wybrałeś P to i dobrze, witamy, :-B stawiamy i miłej zabawy życzymy, ach i zawsze miej jakąś osłonkę na monitor bo niejednokrotniie może zdarzyć się..... a zresztą sam zobaczysz :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...albo i mikrofazę special do czyszczenia LCD, jeśli takowego używasz :mrgreen:
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
tomecki napisał/a:
zawsze miej jakąś osłonkę na monitor bo niejednokrotniie może zdarzyć się.....


hmmm :D
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
annuszka napisał/a:
hmmm :D

annuszka, zastanawiające to Twoje hmmm, co poeta miał na myśli?
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
uhmmmm :D
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
annuszka, dziewczyno intrygujesz mnie coraz bardziej.
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
:mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Toście se pogadali ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
no i po tej lekturze mój monitor ma spore kęsy pasztetu na szkle :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tref, czy Ty kiedys nauczysz sie ze przy komputerze nie je sie pasztetu i zupy ogorkowej?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
milo napisał/a:
tref, czy Ty kiedys nauczysz się
o właśnie, słusznie prawisz, koniec tej przerwy, nauka czeka :-/
 

Flagoon  Dołączył: 28 Lut 2007
tomecki napisał/a:
a że po takim czasie nie wybrałeś C :shock: to jestem totalnie zaskoczony,


Im więcej czytałem, tym mi się C mniej podobał. Oczywiście na początku miał być C właśnie, bo to taki super aparat, na szczęście nie miałem kasy.

Cytat
a Olek to taki fajny jest, ale widzę że uczucia wyższe weszły w grę i wybrałeś P to i dobrze, witamy, :-B stawiamy i miłej zabawy życzymy


No właśnie wybór Pentaka to był wybór rozumu. Sercem byłem za Olkiem i to baaardzo długo. Nie wiedzieć czemu, czułem straszny sentyment do tego systemu, choć tylko raz miałem E300 w łapie. Ostatecznie zadecydowało to, że P wypuścił świetnego K10, a na nowe Olki musiałbym czekać jeszcze z 6 miesięcy (do normalnych cen).

Cytat
ach i zawsze miej jakąś osłonkę na monitor bo niejednokrotniie może zdarzyć się..... a zresztą sam zobaczysz :mrgreen:


Nie no, ja na forum tak od pół roku jeśli nie dłużej (zarejestrowałem się później, ale obserwowałem chyba każde forum oprócz forum C) więc wiem, że tutaj coniektórzy plują jakimiś pasztetami czy ogórkami. Osobiście jestem mruk, więc mi zabrudzenia nie straszne ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Flagoon napisał/a:
Osobiście jestem mruk

Niestety, tu Ci ta cecha może uwiędnąć ;-)
 

Cookasss  Dołączył: 12 Maj 2007
Ajo!

zdążyłem już coś szkrobnąć na forum... ale żeby nie było:

Poddenerwowany (dość potężnymi) ograniczeniami związanymi z posiadaniem kompaktu (notabene Pentaxa E10...) pewnego pięknego dnia (a było to w długi weekend majowy - TEN długi weekend...) wyciągnąłem z... (sam nie wiem skad - po prostu wpadł mi w ręce) starego Zenita i przypomniałem sobie ile przyjemności może człowiekowi sprawić focenie (jeśli ma się czym). Oliwy do ognia dolał kumpel chwaląc się nową hybrydką Fuji s9600 (początkowo strasznie się na nią napaliłem), ale jako że i tak moim obiektem docelowym była lustrzanka (może kiedyś, może kiedyś...), więc nie było sensu ładować kasy w aparat 'przejściowy' i tak dnia 11 maja 2007 do moich rąk trafiła pachnąca nowością KaSetka z Kitem :-D

Sprzęt już jest (przynajmniej dobry początek...), chęci od zawsze były - teraz jest szansa się realizować. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł coś pokazać :-)

PS. tylko proszę bez odpowiedzi typu: 'urzekła mnie twoja historia...' :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Urzekła mnie Twoja historia.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Cookasss, aż się popłakałam.



Głównie dlatego, że nie miałam długiego majowego weekendu. A juz na pewno nie TEGO :-x
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
Wyglada na to, że częsciej obiektem westchnien i pożądania oraz "tfurczości" literackiej jest Kasetka, niz Kadyszka, widocznie ta siksa nie ma w sobie sexapilu :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach