GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Aparatem rób RAW lub JPG***, B&W zrobisz na kompie, tutaj taki mały uniewrsalny tutorial http://www.maniooo.pl/color2bw.php

A no i witamy chlebem i :-B
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
bako, witaj! :-B Z b&w to tak już jest, że możesz to zrobić dopiero po fakcie. W praktyce niewiele to zmienia, no ale musisz tam kliknąć dodatkowo. Lepiej robić to jednak na komputerze po przerzuceniu zdjęć - masz więcej możliwości. Polecam ostatni numer Chip-Foto-Video. Jest tam artykuł właśnie dokładnie na interesujący Cię temat - jak przerabiać cyfrowe fotki na b&w, pokazane są różne techniki - np używanie tylko wybranych kanałów czy miksowanie ich.
 
bako  Dołączył: 07 Mar 2007
Dzięki bardzo za odp.Szybko działacie....A to przyznaje że pierwszy minus zabawy w lustrzanke no ale wierze że ostatni
8-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
witaj bako. Pozdrawiam RAWem i JPEGem :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
bako, przyzwyczaisz się :-) Rzuć okiem w ten artykuł w CFV - dzięki temu, że masz dane o kolorze, możesz zasymulować działanie filtrów i zrobić kilka innych fajnych rzeczy. W lustrzance opłaca się polubić obróbkę na komputerze. To nie wada - to właśnie daje wielkie możliwości. Jest na tym forum parę osób, które robią super b&w cyfrówką - może one Ci coś więcej powiedzą.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
awakqwq, przyznaję się. kasetkę kupiłem na przełomie listopada i grudnia, użyszkodnikiem też mniej więcej od tego czasu jestem. najlepsze jest to, że już po pierwszych zapowiedziach kasetki wiedziałem że to aparat dla mnie :mrgreen: od tego czasu byłem pasywnym użytkownikiem, który poprzez lekturę manufactury uzupełniał i poszerzeał wiedzę o swoim przyszłym systemie ;-)

[ Dodano: 2007-03-19, 08:02 ]
ps. oczywiście witam wszystkich nowych :mrgreen: :-B :-B :-B

[ Dodano: 2007-03-19, 08:16 ]
aha, awakqwq, zapomniałem napisać że przesiadam się z zenita ;-)
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
No to wpadłeś w bagno jak większość, pozostaje tylko :-B , no i na przywitanie :-B :-B :-B
 

slawekrad  Dołączył: 24 Lut 2007
Nie jest tak żle.K10 to porażająca maszyna.Miałem półprofesjonalną Minoltę ,ale przy k10 to była dziecinna zabawka,pentax zrobił coś naprawdę świetnego :-B Wasze zdrowie,nie taki :evil: straszny i tak się cieszę

[ Dodano: 2007-03-19, 19:44 ]
Mam już 16-45/4.Czekam na opinie kolegów dotyczące dłuższego zooma.Tylko mocno się z kasy wypłukałem,bo w usa też za darmo nie dają.Jakieś dłuższe szkiełko może koledzy zaproponują,pozdrawiam :-D
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
nie ma tu miejsca na szowinizm i fanatyzm.Gratuluje

:mrgreen: slawekrad, jak poczytasz forum trochę dłużej to może zdanie zmienisz :-P Ale generalnie się zgadzam :-B

slawekrad napisał/a:
Jakieś dłuższe szkiełko może koledzy zaproponują,pozdrawiam :-D

SDM 60-250/4 ?
 

slawekrad  Dołączył: 24 Lut 2007
Witam Wszystkich bardzo serdecznie.Fotografuje od 15 lat,do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem Minolty 800si i całej masy dobrej optyki.Niestety Minolta wycofała się z produkcji lustrzanek ,a Sony/no cóż czas pokaże/.Stanąłem przed wyborem systemu,mocno się napociłem,gryzłem się 6 miesięcy.I....................Wczoraj z Usa przyleciał mój nowiusieńki K10 z 16-45.Oniemiałem ,maszyna marzenie i ma dosłownie wszystko,cieszę się jak dziecko,witam w rodzinie Pentaxa.
P.S Forum jest bardzo dobre.To nie to co fora Canona i Nikona,nie ma tu miejsca na szowinizm i fanatyzm.Gratuluje
 
ZIBI0  Dołączył: 19 Mar 2007
Witam!!! Na początku chciałem wszystkich powitać, to mój pierwszy wpis na tym forum (jak ja lubię być w blasku jupiterów:-). Dzięki informacją zawartą na tym forum postanowiłem, że pierwszą lustrzanką jaką kubie będzie super K10D. Jak postanowiłem tak zrobiłem i od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem tego kombajnu (szczeguły na temat zestawu w stopce). Problem polega na tym, że jestem w tej chwili w Tokio i instukcja obsługi jest w "mało cywilizowanym" języku, czyli japońskim:-). Dlatego proszę szanownych forumowiczów o podzielenie się kopią instrukcji po polsku w PDF jeżeli ktoś taką posiada. Będę Wdzięczny i stawiam :-B (w Japonii jest syfne:-).
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
slawekrad, gratulacje :-) Dobrego światła i udanych kadrów :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Siema ZIBI0 :-) :-B
Cytat
Pentax K10D + Panasonic 4GB SDHC + dodatkow bateria + Kit 18-55 + SMC Pentax DA fish-eye 10-17 mm F3,5 -4,5 ED (IF) + Sigma 70-300 mm F4 - 5,6 APO DG Macro + Lampa Pentax AF - 360FZG + wypas plecak do sprzętu fotograficzngo:-)

Ugh. :shock: No niezłe wejście na początek. I hate you so much... ;-) :mrgreen:
 
ZIBI0  Dołączył: 19 Mar 2007
Dzięki, zestaw zamieżam dopiero rozbudować 8-) 8-) 8-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Slawekrad - jak widzę pasjonat Taekwondo.
Baw siętu dobrze i gdybyś miał jakieś pytania lub chciał coś klapnąć mało sensownego - nie krępuj się.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
jak bezsensownego, tym bardziej się nie krępuj. Jesteśmy przyzwyczajeni :-P
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
  4000 i jest fajny zestaw
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem kadyszki. Nabyłem z 18-55 DA i 50-200 DA na Beachcamera. Razem z body 1120$. Czekam na lampe 360 220$ z ebaya. Razem wyjdzie jakies 4000 tysiaczki i mam dobry zestaw. Wiem, nie jest doskonaly i wielu z Was powie, że wręcz amatorski, ale na początek przygody z Pentaxem (a byłem zagorzałym canonierem) wystarczy. Dodam jeszcze, że Pentax obiecał mi wymiane gwarancji USA na międzynarodową. Kocham Stany za ich podatki.
Wojtek
PS. A najlepsze jest to że nie jestem w Stanach :lol: i wszystko robie zgodnie z prawem.
Nie bede pisal kolejnego spota - podeślijcie na spox73@o2.pl instrukcje polska instrukcje, jesli mozna
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
spox73, witamy kolejnego Pentaxmana, i to jeszcze były Canonier, no no ;-) :-B
 

mciej  Dołączył: 28 Sty 2007
Witam wszystkich bardzo serdecznie !
mam na imię Maciek i jestem świeżo upieczonym, szczęśliwym posiadaczem KaSetki :-) , chciałbym dołączyć o tego szanownego grona forumowiczów :mrgreen: . Pozdrawiam.
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
mciej napisał/a:
chciałbym dołączyć o tego szanownego grona forumowiczów
- na co czekasz :mrgreen: dołączaj. Karniaczek na przywitanie :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach