Samoogon  Dołączył: 21.01.2017
Witam
To mój pierwszy dzień na forum zatem wypada się przywitać. Nazywam się Przemek i niedawno stałem się posiadaczem Pentaxa k50, dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografią i mam nadzieję sporo się tutaj nauczyć.
Nie wiem czy to jest tak elitarne grono, że musiałem ponad miesiąc czekać na potwierdzenie konta, czy po porostu mam pecha :-) W swojej determinacji zapisałem się nawet do grupy pentaxa na Facebooku z zamiarem poproszenia kogoś, żeby się tutaj na forum za mną wstawił, bo moje meile i żałosne próby aktywowania konta z automatu spełzły na niczym :-) . Cieszę się jednak że w końcu mam zaszczyt napisać posta na forum pentaxa 8-)

powalos  Dołączył: 20.04.2006
Samoogon, witamy. No cóż ostatnio często słychać narzekania na długi termin aktywacji konta. Nie bardzo wiem, od czego to jest zależne. W każdym razie serdecznie witam w tym elitarnym na swój sposób gronie. Pytaj śmiało o wszystko. Zawsze uzyskasz odpowiedź na zadane pytanie i nie tylko. ;-)

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Samoogon napisał/a:
Nie wiem czy to jest tak elitarne grono, że musiałem ponad miesiąc czekać na potwierdzenie konta, czy po porostu mam pecha

Nie, to nie tak. Po prostu ludzie walą do Pentaxa drzwiami i oknami. Trzeba jakoś ograniczać tę falę, zniechęcać, opóźniać aktywację konta, bo inaczej zadepczą trawniki.

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
Przejrzenie wszystkich teczek, logów z telemetrii i zapisów CCTV też chwilę zajmuje... :evilsmile:

Penteusz  Dołączył: 28.03.2012
No i ostatecznie podpis Prezesa.
Nie ma na łapu capu. Trzeba odczekać.

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
Musieli sprawdzić czy nie jesteś podszywającym się nikoniarzem.
A co do elitarności to nigdzie indziej nie dowiesz się tyle o fotografii, kolonoskopii i hodowli ryżu co u tutaj.
Witaj i baw się dobrze!

RUDOBRODY  Dołączył: 03.11.2016
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Skoro piszę po raz pierwszy na tym forum to wypadało by się przedstawić.
Mam na imię Adam i jestem z Katowic.
Od kilku lat czytam na tym forum i dużo się z niego dowiedziałem.
Fotografia to dla mnie tylko zabawa posiadam K5II od kilku lat i pewnie nawet 10% jego możliwości nie wykorzystuję, może to się teraz zmieni.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Samoogon napisał/a:
musiałem ponad miesiąc czekać na potwierdzenie konta
Dobrze, że koledzy wyjaśnili, bo ja myślałem, że to w celu oswojenia użytkownika z wolnym pentaksowym autofokusem... :-P Witaj Samoogon! ;-)
RUDOBRODY napisał/a:
posiadam K5II od kilku lat i pewnie nawet 10% jego możliwości nie wykorzystuję, może to się teraz zmieni
Może się zmienić, jeżeli nie będziesz za dużo czasu spędzał na forum ;-) Aha, a jakby coś w temacie pozbycia się rudej brody, to jest i wątek na temat golenia. Zakup pralki czy lodówki, też Ci tutaj doradzą. Idź, zrób jeszcze parę zdjęć zanim tutaj wsiąkniesz :mrgreen:

dybon  Dołączył: 05.12.2007
RUDOBRODY napisał/a:
Skoro piszę po raz pierwszy na tym forum to wypadało by się przedstawić.

Witaj.
Jak widać to nie takie straszne, dawaj zdjęcia.

Bocja  Dołączyła: 06.02.2017
Jestem Ewa. Od wielu lat byłam posiadaczką k-5. W tym roku nastąpiła zmiana na wyższy model Pentaxa :-) Jednak dopiero dziś, moje życie diametralnie się zmieniło, gdyż po długim czasie oczekiwania, zostałam przyjęta na forum :-) witajcie :-) od teraz będę żyła długo i szczęśliwie!

Bocja, witaji baw się dobrze.

fotna  Dołączył: 28.01.2017
To i ja się przedstawię. Na imię mam Michał i już kiedyś bylem na forum pentaxa. Było to w czasach gdy zakupiłem Ricoha XR-x którego mam do dziś. Z cyfry skusiłem się na Canona i tak zostało ze względu na szklarnie. Służę informacja na temat tego systemu zwłaszcza modeli 350d, 400d, 20d , 40d, 7d, 7dmkII czy g2, g3, g10,g15 ale też o innych które miałem w rękach.. Lubie fotografować ludzi zwłaszcza ich pasje. Od kilku lat powróciłem do starych technik fotograficznych -zwłaszcza tych z XIX w. Robię więc zdjęcia rożnymi samoróbkami i wielkoformatowymi 18x24. Jak to wygląda możecie zobaczyć na wystawach -internet tego nigdy nie odda w pełni. Prowadzę też warsztaty dla dzieci i starszych ucząc tych techniki.
Jeśli ktoś był w Niepołomicach na zjeździe rekonstruktorów "Pola chwały" mógł mnie spotkać z aparatem we fraku i w cylindrze.
Powróciłem na forum pentaxa bo wspominam go jako forum bez pyskówek i z konkretnymi wypowiedziami.
A ostatnio miałem możliwość poznania kilku członków forum na plenerze w Krakowie.

fotna, fajnie, że jesteś. Chętnie pooglądamy Twoje prace.

Normalnie jakaś nowa fala migrantów :-D

aga2113  Dołączyła: 12.01.2017
Cześć wszystkim :)

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Cześć!!!

arekzg  Dołączył: 30.09.2015
SlicaR napisał/a:

fala migrantów :-D

A uściślając, toi imigrantów.
Nie mylić z ignorantami

Samoogon  Dołączył: 21.01.2017
Chyba nie nowa fala, tylko ktoś tam na górze się chyba kapnął, że już nowy rok i trzeba by sprawdzić czy tam ktoś nie czeka na akceptację konta :mrgreen:

szamann1  Dołączył: 10.02.2017
Witam szanowne grono forumowe! Jestem Krzysiek, zacząłem zabawę z Pentaxem K 30 już 2 lata temu i mam nadzieję, że z pomocą forum moje fotki będą coraz lepsze. Pozdrawiam!

powalos  Dołączył: 20.04.2006
Witam Ciebie na forum. A ogólnie to mnie ostatnio zastanawia dlaczego nowi członkowie mają takie opory aby wpisać przynajmniej region z jakiego pochodzą. Ułatwiłoby to w wielu przypadkach rozwiązanie pojawiających się problemów poprzez "pomoc sąsiedzką" ;-) Pzdr.

szamann1  Dołączył: 10.02.2017
Może masz rację, już aktualizuję ;-)

Skocz do: