emski  Dołączył: 29 Lip 2009
Z tym trybem M i drabinką ekspozycji to nie do końca tak fajnie. Wyświetla się wartość - kosztem iso. Czy w poprzednich softach można było wybrać 4 gwiazdki dla jakości jpg?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Ale chyba poprawili prędkość bo w informacji tak naprawdę są 2 zdania : "# When using Live View, auto focus activate by pressing shutter release button halfway. Also improved focus speed"
Ostatnie zdanie : Także poprawiono prędkość ostrzenia.
Pomyśleć, że tak małe zdanie producenta a ilu może być mniej marudzących.... :mrgreen: :-B
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
emski napisał/a:
Czy w poprzednich softach można było wybrać 4 gwiazdki dla jakości jpg?

Tak.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
emski napisał/a:
Wyświetla się wartość - kosztem iso.


Wiem, że nie każdy lubi uprawiać sport i nadmiar ruchu jest uciążliwy i powoduje spalanie potrzebnych do innych celów kalorii. Ale czy naciśnięcie guzika ISO palcem wskazującym aby sprawdzić wartość to aż taki duży wysiłek? ;-)
 
Radolex  Dołączył: 03 Kwi 2010
Taki mały OT wam zrobię :->
Widzę bardzo fajne zmiany wprowadzili w tej wersji, aż nie mogę się doczekać nowego oprogramowania do kiksa, jeśli dorzucą do niego możliwość edycji filmów, AF w tymże, a także ogólne usprawnią działanie AF będzie to nie mały skok do przodu :-)

Widać że pentax czasem ch*** narzekań swoich wyznawców. Jeszcze zrobią jakiś "iso performance" w K-7 i raczej nie będzie na co narzekać :-P
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Radolex napisał/a:
jeśli dorzucą do niego możliwość edycji filmów, AF w tymże


Nie dorzucą AF. W k-7 też nie ma AF podczas filmowania. Chociaż w ostatnim albo przedostatnim Foto-kurierze napisano, że wadą jest to, że słychać dźwięki autofokusa podczas nagrywania filmów. Więc może napisali tak na wszelki wypadek jakby miało to kiedyś działać aby gazeta nie straciła na aktualności ;-)
 
Radolex  Dołączył: 03 Kwi 2010
Więc tego nie dodali? eh... zmyliła mnie ta wypowiedz :oops:
GeloPa napisał/a:
i jeszcze w trybie filmu działa AF, wcześniej chyba tego nie było
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Radolex napisał/a:
Więc tego nie dodali? eh... zmyliła mnie ta wypowiedz


To znaczy, że jak aparat jest ustawiony w tryb filmowania to przed rozpoczęciem nagrywania po wciśnięciu spustu ustawia się ostrość. Tak samo jak przed zrobieniem zdjęcia. Jak tego nie chcesz to możesz przytrzymać guzik AF (skonfigurowany na CANCEL w Custom Menu poz. 13) przed wciśnięciem spustu nagrywania, lub po prostu przestawić korpus na manual.

Wcześniej tego nie było. Wciśnięcie spustu do połowy nie powodowało ustawienia ostrości ale można to było osiągnąć wciskając guzik AF (odwrotnie ustawiony w Custom Menu)

W moim odczuciu teraz jest prościej, ale dla tych, którzy się już nauczyli inaczej a nie lubią zmian, będzie pewnie to kolejny powód do zmiany systemu na nikona.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
szczypiorrr napisał/a:
Mam wrażenie że polepszyli też standardowy AF. Nie ma tego przeostrzania na końcu! DA 16-45 prawie z rąk wyrywa.

Pewnie to tak samo jak z ostatnią poprawką w k20d, nic nie było, że poprawili AF, a wielu to "zaobserwowało" :-)
Gdyby poprawili, to by się pochwalili, a tu chodzi o AF, ale tylko w trybie LV.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Raven napisał/a:
a tu chodzi o AF, ale tylko w trybie LV.


Niestety też tak to rozumiem i prawdę mówiąc w nowym sofcie nie widzę dla siebie niczego interesującego...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Niestety też tak to rozumiem i prawdę mówiąc w nowym sofcie nie widzę dla siebie niczego interesującego...


Pamiętaj jednak, że Pentax lubi do aktualizacji softu przemycać usprawnienia, którymi się nie chwali i pewnie jak wiele firm zatyka dziury, którymi nie chciałby się chwalić.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Owszem, tak często bywa - może dziś wrzucę nową wersję i przetestuję. Pewnie miałem zbyt wygórowane oczekiwania i stąd ten malkontencki ton ;)
 

Merida300  Dołączył: 12 Sie 2008
Witam i mam pytanie w jaki sposób wgrac to nowe firmware,bo cos nie zabardzo kumam,Podziekował za odpowiedzi....
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
ściągasz plik exe
rozpakowujesz
rozpakowany plik bin wrzucasz na kartę
uruchamiasz aparat trzymając przycisk menu
wybierasz YES
odmawiając zdrowaśkę czekasz na napis COMPLETE
wyłączasz aparat
cieszysz się jak dziecko że się udało

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
GeloPa napisał/a:
rozpakowany plik bin wrzucasz na karte

Do katalogu głównego.
 

Merida300  Dołączył: 12 Sie 2008
Dzieki juz opanowałem sofcik wgrany i smiga ............ :evilsmile:
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
plwk napisał/a:
GeloPa napisał/a:
rozpakowany plik bin wrzucasz na karte

Do katalogu głównego.

specjalnie napisałem "na karte" bo jak kiedyś powiedizałem że do katalogu głównego to powiedzieli że nie maja katalogu o takiej nazwie :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:-B
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Potwierdzam poprawę działania AF w trybie LV . Jest już nieźle. Faktycznie po przejechaniu " do przodu" zakresu ostrości w obiektywie- powrót jest prawie natychmiastowy. Samo działanie AF w trybie LV też jest pewniejsze.
Co na minus- ale to odczucie zupełnie nie poparte badaniami - po zrobieniu zdjęcia, fotka na ekranie pojawia się ociupinę później. Ale głowy za to nie dam.
 
mario1  Dołączył: 17 Paź 2008
Odnośnie zmian w firmware - mam wrażenie że lepiej doświetla lampa przy szerokim koncie. Wcześniej lubił mi przepalić. Trza by więcej potestować w różnych warunkach...

P.S berd jak będziesz miał aparacik po serwisie - to proszę napisz czy pobrali opłatę czy. Może się komuś przydać taka informacja - czego nikomu nie życzę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach