Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
berd napisał/a:
co do urlopow, to ja juz po dwoch


Już mniej Cię lubię ;-)

berd napisał/a:
jaka pewnosc, ze to sie nie powtorzy ponownie?


żadna.

 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hmm, to ja poczekam jednak z updatem i pobawię się z tym po urlopie :)

Przy moim szczęściu (wymiana dwóch kolejnych puszek - DL i K10 na gwarancji) zaszczytne 4 miejsce miałbym gwarantowane... :))
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Proszę się trzymać tematu wątku.

Przypadki nieudanego update'u firmware dyskutowane są tu: K7 problem z updatem firmware
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
U mnie również dobrze.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Ehh... Miałem nadzieję na coś bardziej przydatnego. Np. sensowne podświetlanie górnego LCD, czy 24 fps dla filmów. Owszem, szybszy AV w LV może się przydać, choć i tak można sobie radzić z "fazowym" AF. Jasne, że trzeba się cieszyć z nowego FW, ale czy naprawdę tak trudno to podświetlenie doprowadzić do porządku? :evil:
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Aktualizacja firmware w K20d i w K-7 przebiegła bez zarzutu. :-) Zrobiłem od razu dwie na raz na wypadek padu wysłałbym w jednej paczce. :-)
A tak serio to jakoś nie zauważyłem przyspieszenia AF-u w LV. Przynajmniej w ciemnych warunkach. Zwykły AF również nie przyspieszył. :-)
 
eteter  Dołączył: 06 Kwi 2010
Mam pytanie. Jesli w swoim K7 mam wersję 1.0, to jak należy postępować z nowymi firmwerami. Należy je wgrywać kazdy po kolei, czy też najnowsza wersja posiada wszystko co nowe i też poprzednie wersje.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wystarczy najnowszy
 
eteter  Dołączył: 06 Kwi 2010
Dzięki opiszon. A swoją drogą, czytam na forum, że użytkownicy nie wiedzą jak wgrać nowy firmware.Wydaje mi się że firma Apollo Electronics powinna wrzucić instrukcję istalacji aktualizacji po polsku na stronie "pentax.pl".W niczym i nikomu to nie powinno przeszkadzać.
Aha , DCU-4 też może byc po polsku.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
eteter napisał/a:
Wydaje mi się że firma Apollo Electronics powinna wrzucić instrukcję istalacji aktualizacji po polsku na stronie "pentax.pl".W niczym i nikomu to nie powinno przeszkadzać.
Szczerze mówiąc, to na naszym forum, jest parę wątków o sposobie wykonania upgradu w korpusach Pentaksa.
Tylko po co szukać :evil:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mówiąc o tym, że instrukcja upgradu jest dołączona do paczki z firmwarem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
nstrukcja upgradu jest dołączona do paczki z firmwarem.
No tak, tylko nie każdy radzi sobie z angielskim.
Moze warto przykleić wątek o aktualizacji firmware w dziale Korpusy cyfrowe ?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Oprócz polepszenia działania AF w trybie LV ( przynajmniej na śrubokręcie, bo na SDMie coś za długo "stepuje" na końcu ), zauważyłem jeszcze jednego plusa. Po zakończeniu filmowania ikonka klepsydry pojawia się, na o wiele krótszy czas, niż na starym oprogramowaniu ( korzystam ciągle z tym samych kart SD)
 
eteter  Dołączył: 06 Kwi 2010
argawen napisał/a:
eteter napisał/a:
Wydaje mi się że firma Apollo Electronics powinna wrzucić instrukcję istalacji aktualizacji po polsku na stronie "pentax.pl".W niczym i nikomu to nie powinno przeszkadzać.
Szczerze mówiąc, to na naszym forum, jest parę wątków o sposobie wykonania upgradu w korpusach Pentaksa.
Tylko po co szukać :evil:

zgadzam sie z tym ,że na forum jest kilka wątków, jednak obserwując je widzę pytania użytkowników co borykają się z tym problemem i dalej uważam,że pewne instrukcje powinny być zamieszczane na stronie pentaxa w zakładce wsparcie użytkownika, bo jeśli ktoś uważa ,że to jest wsparcie to proponuję wejść choćby na stronę olympusa
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Napisz do Pentax Europe i firmy Apollo w tej sprawie.
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Samp napisał/a:
Posty dot. regulacji AF w szkłach z SDM przez serwis wydzieliłem tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=32180

Kolejny raz proszę, by tutaj dyskutować tylko o tym, co dotyczy firmware K-7.


No i co to da, ja napisałem o moim spostrzeżeniu na temat działania AF w K7 z nowym i starym softem a wywaliłeś to w temat o jakiejś regulacji...... ??
 

Piast Kołodziej  Dołączył: 25 Cze 2010
Po wgraniu ostatniego softu (1.10), przechodząc do przeglądania zdjęć i próbie powiększenia, jednokrotne przesunięcie tylnego e-pokrętła (o jedno kliknięcie) powiększa mi obraz 8 krotnie... :-/ Też tak macie?
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Piast Kołodziej napisał/a:
Po wgraniu ostatniego softu (1.10), przechodząc do przeglądania zdjęć i próbie powiększenia, jednokrotne przesunięcie tylnego e-pokrętła (o jedno kliknięcie) powiększa mi obraz 8 krotnie... :-/ Też tak macie?

W ustawieniach zmień sobie tak jak Ci odpowiada...
 

Piast Kołodziej  Dołączył: 25 Cze 2010
dzięki DVX, zrobione :oops:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
b-bar01 napisał/a:
nowy upgrade V 1,11 do K-7
http://www.pentax.jp/engl...ital/k-7_s.html


pozwolilem sobie zacytowac z innego watku...

"Compatible with SDXC memory card." - ciekawe czy tylko to... czy cos moze "ukradkiem" poprawili :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach