aqq  Dołączył: 04 Lut 2011
Pentax W90 szumy na filmach
Witam!
Mam problem z aparatem pentax W90 nagrywa on filmy w jakości HD.I na filmach są za duże szumy strasznie to wygląda.Gdy włączam na tryb film to zablokowane są ustawienia iso i czułości ( jest na szaro i nie da się zmieniać).Ustawienia te da się zmieniać w trybie P (program) ale on zmienia tylko dla zdjęć.Moje pytanie to jak zmienić te ustawienia iso na filmach? posiada 2 tryby nagrywania zwykły i pod wodą.

Z góry dziękuje za odpowiedź
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
aqq napisał/a:
.I na filmach są za duże szumy

a masz porownania z innymi filmikami z tego modelu?

[ Dodano: 2011-02-04, 09:19 ]
aqq napisał/a:
ustawienia iso i czułości
- to jest to samo..
 
aqq  Dołączył: 04 Lut 2011
Nie chcę porównywać tylko zmienić iso.Są dwa ustawienia czułość i tam jest AUTO 200 , 400, lub 800 i jakieś ustawienie gdzie się zmienia iso np. 80-800.A to na filmach to takie ziarno jakbym przy mało oświetlonym miejscu robił a robiłem przy słonecznej pogodzie na dworze.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
aqq, instrukcje przeczytales?
 
aqq  Dołączył: 04 Lut 2011
Jestem na wyjeździe i zostawiłem ją w domu ale instrukcja jest po angielsku a poza tym jest bardzo skąpa.Patrzyłem na nią jak kupiłem aparat
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
aqq, ja tego aparatu nie posiadam, ale on moze nie ma mozliwosc izmiany iso dla trybu filmowania? a jakosc filmu dales na najwieksza? i najwieksza rozdzieloczosc wlaczyles?
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11126&p=1
tutaj widze ze sie da...albo ustawiasz auto w jakims zakresie albo na "stale" ustawiasz jakas wartosc..
 
aqq  Dołączył: 04 Lut 2011
Mam ustawioną najwyższą rozdzielczość i jakość.A chyba da się ustawiać tylko to jest szare i nie da się w tedy tego zmienić tak samo jak w zdjęciach tylko w trybie P mogę zmieniać te ustawienia w innych trybach jest na szaro.Ale w trybie P albo nie wiem jak , albo się nie da zmienić dla filmowania.Może da się w trybie P przejść do filmowania bez zmiany trybu na FILM.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
szczerze, nic nie zrozumialem.. moze jakis uzytkownik forum posiada ten aparat i bedzie potrafil Tobie lepiej pomoc...
 
aqq  Dołączył: 04 Lut 2011
Chodzi o to że zmieniać ustawienia czułości mogę tylko na trybie P (program) ale na tym trybie mogę te ustawienia zmieniać tylko dla zdjęć a nie dla filmów.Żeby nagrywać filmy muszę dać tryb FILM i gdy dam w tym trybie na ustawieniach to mam zablokowane ustawienia czułości i tego iso , jest ono ustawione standardowo czyli na 80-800 a chcę zmniejszyć.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
When set to c (Digital SR), 9 (Green), C (Movie), or
(Underwater Movie) mode, only [AUTO] is available.

strona 131-132 z instrukcji obslugi (specjalnie ja sciagnalem zeby sprawdzic co i jak..)
 
aqq  Dołączył: 04 Lut 2011
Czyli nie da się zmienić w nagrywaniu tego?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
aqq, no tak chyba moge wywnioskowac z tej instrukcji...
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
Takim aparatem nawet przy dobrym świetle bedziesz mieć szumy, jak chcesz nagrywać filmy to kup dobrą kamerę, a jak nie chcesz to zaakceptuj to co nagrywa ten aparat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach